HSBC Kredi Başvurusu 2021 (SMS, Online)

hsbc kredi başvurusu

HSBC kredi başvuru ve kredi başvuru sonucu öğrenme ile alakalı tüm bilgiler yazımızda. HSBC Bankası, müşterilerine yatırım ve destek alanlarında hizmet veren bir bankadır. Kişiler, ihtiyacı olduğu kredi miktarına karar verdikten sonra hangi amaç için çekmek istiyorlarsa banka şubesine ya da internet bankacılığı üzerinden başvuru yapabiliyorlar. HSBC mobil bankacılık sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde başvuru yapılabiliyor ve bankaya gitmeye gerek bile kalmayabiliyor. Bunun yanı sıra SMS aracılığı ile de kredi başvurusunda bulunulabiliyor.

HSBC Kredi Başvuru Yöntemleri

Günümüz teknolojisine uyum sağlayarak gelişen HSBC alt yapısı, mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu yapılabildiği gibi, SMS aracılığı ile de kolay ve hızlı bir şekilde başvuru da yapılabiliyor. HSBC kredi başvurusu yılında kısa mesaj aracılığı ile yapılabilmesinin avantajları olarak bankaya kredi talebinde bulunan müşterilerin sayıları gözle görülür bir şekilde artmıştır. Hızlı kredi başvuru yöntemi olan SMS ile kredi başvurusunda banka şubesine gitmeye gerek kalmadan hızlı başvuru yapılabiliyor. Müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda talep ettikleri miktar, uygun görüldüğü takdirde kısa sürede kredi onay işlemleri yapılır ve tarafına dönüş sağlanır.

HSBC kredi başvuru yöntemleri arasından şubeler, müşteri hizmetleri ve fiziksel şubeler de bulunuyor. Bu doğrultuda başvurularınızı gerekli şartları sağlayıp yapabilmeniz mümkün.

HSBC Kredi Başvurusu için Gerekli Şartlar

HSBC Bankasından kredi başvurusu yapmak isteyenlerin bazı şartlara uymaları gerekir. Bunlar 18 yaşını doldurmuş olmak, belgelenebilir düzenli bir gelire sahip olmak, kredi kullanımı için kara listede olmamak gibi şartları bulunuyor. Bu şartların yanı sıra direkt olarak banka şubesine yapılacak başvurularda kişilerin bazı evrakları yanında bulundurmaları gerekiyor. Bu belgeler: kimlik belgesi, maaş bordrosu, konut gelir belgesi veya diğer gelir belgeleri gibi düzenli gelire sahip olunduğunu gösteren belgedir. HSBC mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden kredi başvurunda bulunacak müşteriler için bu belgeler gerekmez. Şubeye direkt olarak yapılacak olan başvurularda kişilerin yanında bulunması gereken belgelerdir. HSBC kredi başvurusu için gerekli şartları sağlayan tüm müşterileri için ihtiyaç kredisi sunan bir bankadır. İhtiyaç kredisi minimum 1000 liradan maksimum 40000 liraya kadar kişilerin kredi notuna ve ihtiyaçları doğrultusunda belirlenir.

HSBC Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

hsbc kredi başvuru sonucu öğrenme

HSBC kredi başvuru sonucu öğrenmek için bazı yöntemleri deneyebilirsiniz. Kredi ihtiyacı sık görülen bir durumdur ve sonucunu başvuru yapılan bankadan öğrenebilirsiniz.

Banka Sitesinden Sonuç Almak

İnternet sitesi üzerinden HSBC kredi başvurusu sonucu öğrenebilirsiniz. Bankanın resmi sitesi, arama yaptığınız zaman kredi sorgulama bölümüne istenen bilgileri yazarak sonuç bekleyebilirsiniz.  Üstelik HSBC müşterisi olmasanız da internet sitesinden başvuru yapabiliyorsunuz. HSBC banka müşterileri de ayrıca internet bankacılığı kullanarak dilerlerse kendi hesaplarından başvuruda bulunabilmektedir. Kullanıcı adı ve şifreniz yoksa banka çağrı merkezinden alabilir ve internetten işlemlerinizi yürütmeye başlayabilirsiniz. Online başvurularda genellikle hızlı şekilde sonuç verilmektedir.

Ancak bazı durumlarda sizi bankanın en yakın şubesine davet etme durumu da olabilir.  İnternetten başvurularda bilgilerinizin doğru olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Eksik ve yanlış bilgiler olumsuz sonuçlara neden olabileceği için kredi notunuza kötü anlamda etki edebilmektedir. Kredi başvurusunu çok sık yapmak notu düşüren bir etken olmaktadır.

Şubeden Yapılan Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır?

HSBC kredi sonucu için doğrudan şubeye gidebilir ve bu şekilde de öğrenebilirsiniz.  Yapılan başvurularda, miktar ve kredi çeşidi açısından sonuç süreci değişebilmektedir. Şube yetkilisi,  gereken detayları size aktaracaktır. Çoğu zaman kısa süre içerisinde kredi notu sorgulaması ve bordro akabinde sonuç verilmektedir.  Çünkü kredi verilmesi için öncelikle gelir göstergesi bir durum olması şarttır. Kredi notu da bankalar için önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu