HSBC Kimin? Hangi Ülkenin Bankası?

hsbc kimin hangi ülkenin bankası

HSBC, ülkemizde yabancı sermayeli banka olarak hizmet veren bir bankadır. Bireysel bankacılık, kurumsal ve yatırım bankacılığı alanında müşterilerine hala günümüzde de hizmet vermeye devam ediyor. HSBC Türkiye’de 1990 yılından itibaren hizmet veren bir bankadır. HSBC kimin bankası hangi ülkenin sorusuna verilecek cevap ise, HSBC Bankası’nın çok uluslu yapıya sahip bir banka olduğudur.

HSBC Kimin Bankası?

Dünyanın en büyük bankaları arasında yer alan HSBC’nin merkezi Londra’da yer alıyor. HSBC’nin güçlü alt yapısı ve verilmiş doğru kararları sayesinde günümüze dek hala hizmet veren bankalar arasındaki yerini istikrarlı bir şekilde koruyor. HSBC kimin bankası hangi ülkenin, Türkiye’de 1990 yılından itibaren hizmet veren HSBC Bankasının, HSBC Holding tarafından faaliyetine devam eden toplamda 82 adet şubesi bulunuyor.

HSBC Bankası 2014 yılında zarara uğramaya başladığından dolayı Türkiye’de bulunan şube sayılarını azaltmaya başlamıştır. Ancak sonrasında aldığı radikal kararlar ile yüklü bir yatırım yaparak 2016 yılında 290 şubenin üzerinde bir sayıda şubeye sahip olarak gün geçtikçe karını artırmaya devam etmiştir. Günümüzde yalnızca 82 adet şubesi olmasının nedeni olarak ise HSBC’nin 2019 yılı için teknolojik alt yapısına yapacağı yatırımlar gösterilebilir.

HSBC Hangi Ülkenin Bankası?

Müşterilerine pek çok alanda destek ve hizmet veren HSBC Bankası sahip olduğu kanallar sayesinde de finansal çözümler sunmaya devam ediyor. HSBC kimin bankası hangi ülkenin, sorusuna verilecek yanıt, merkezi Londra’da bulunan banka, Avrupa, Asya-Pasifik bölgesi, Kuzey ve Güney Amerika, Ortadoğu ve Afrika olmak üzere 70 ülke ve bölgede yaklaşık 4 bin ofisi ile hizmet vermeye devam ediyor.

HSBC Bankası, güçlü bir sermaye yapısı ve eğitimli çalışanları ile dünyanın en büyük 9. Bankası olarak bilinen bankadır. HSBC’nin Türkiye’de yer alan merkezi ise İstanbul’da bulunuyor. HSBC Bankası, çok uluslu bir yapıya sahip olan bir bankadır. Bu nedenle birçok ülke ve bölgede şubeleri ile düşük faizli kredileri ve yüksek faizli mevduat hesapları ile müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor. Günümüzde en çok tercih edilen bankalar arasındadır.

Yorum Yapın