HSBC Kimin? Hangi Ülkenin Bankası?

hsbc kimin

HSBC, ülkemizde yabancı sermayeli bankalardan biri olarak hizmet vermeye devam ediyor. HSBC Türkiye’de 1990 yılından itibaren hizmet veren bir bankadır. HSBC kimin bankası hangi ülkenin sorusuna verilecek cevap ise, HSBC Bankası’nın çok uluslu yapıya sahip bir banka olduğudur.

HSBC Kimin?

Hem ülkemizde hem de dünyanın birçok bölgesinde hizmet veren bankalardan birisi de HSBC’dir. HSBC (Hongkong ve Shanghai Banking Corporation) açılımı, Hong Kong ve Şanghay Bankacılık Şirketi’dir. Uluslararası bir banka olmasıyla beraber Londra merkezli olarak işlem görmektedir. HSBC’nin güçlü alt yapısı ve sektördeki etkili faaliyetleri sayesinde günümüzde hala hizmet veren bankalar arasındaki yerini istikrarlı bir şekilde koruyor.

HSBC Türkiye Hakkında

Türkiye’de 1990 yılından itibaren hizmet veren bankanın ülkemizde yer alan merkezi İstanbul’da bulunuyor. HSBC Bank A.Ş. bünyesinde faaliyetlerine devam eden toplamda 82 adet şubesi bulunuyor. HSBC 2014 yılında zarara uğramaya başladığından dolayı Türkiye’de bulunan şube sayılarını azaltmaya başlamıştır. Ancak sonrasında aldığı radikal kararlar ile yüklü bir yatırım yaparak 2016 yılında 290 şubenin üzerinde bir sayıda şubeye sahip olarak gün geçtikçe karını artırmaya devam etmiştir. Günümüzde yalnızca 82 adet şubesi olmasının nedeni olarak ise HSBC’nin teknolojik alt yapısına yapacağı yatırımlar gösterilebilir.

HSBC Hangi Ülkenin Bankası?

HSBC hangi ülkenin bankası sorusuna verilecek yanıt, bankanın merkezi İngiltere’nin Londra şehrinde bulunduğu olacaktır. HSBC Bankası, Avrupa, Asya-Pasifik bölgesi, Kuzey ve Güney Amerika, Ortadoğu ve Afrika olmak üzere 65 ülke ve bölgede yaklaşık 3800 ofisi ile hizmet vermeye devam ediyor. HSBC, güçlü bir sermaye yapısı ve eğitimli çalışanları ile dünyanın en büyük 9. bankası olarak bilinen bankadır. HSBC Bankası, çok uluslu bir yapıya sahip olan bir bankadır. Bu nedenle günümüzde en çok tercih edilen bankalar arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu