HSBC Altın Hesabı Açma

hsbc altın hesabı

HSBC kişilerin yatırım yapabilmeleri için altın hesabı hizmeti verir. Kişiler bankada açtıkları bu hesap sayesinde daha kolay birikim yapabilirler. Ayrıca altınlarının değerlenmesini sağlayabilirler. Açtıkları hesap karşılığında bankanın sunduğu avantajlardan yararlanabilirler. HSBC’den açılacak altın hesabı hakkında bilgiler ve hesapların avantajları şunlardır;

HSBC Altın Hesap Türleri

HSBC tarafından kişilere sunulan iki tür altın hesap vardır. Bunlar vadeli altın hesap ve vadesiz altın hesap isimlerini alır. Vadeli altın hesapta değerlendirilen altınlar vade sürecinde hesaptan çekilemez ve bu hesapta faiz uygulanır. Vadesiz altın hesapta ise belirli bir vade yoktur. Ayrıca bu hesapta faizde uygulanmaz. Banka her iki hesap içinde kişilerden fiziki olarak altınlarını almaz.

HSBC Vadesiz Altın Hesap

HSBC sunduğu altın hesap türlerinden birisi vadesiz altın hesaptır. Bu hesabı açtıran kişiler vadesiz olarak altınlarını istedikleri süre boyunca değerlendirirler. Kişiler vadesiz altın hesabı açmak istediklerinde hesabı 1 gram altın üzerinden açarlar.

Altın hesap açan kişiler sahip oldukları vadesiz USD, TL ve Euro hesapları üzerinden altınların alımını ve satımını yapabilirler. Ayrıca kişiler isterlerse şubelerden, internet bankacılığından ya da ATM’lerden hesaplarıyla ilgili gerekli işlemleri gerçekleştirebilirler. Kişilerin bu hesapta yapabilecekleri işlem limiti ise en fazla 3000 gram kadardır. Vadesiz altın hesap açtıran kişiler istedikleri durumlarda gram olarak başka hesaplara altın transferi yapabilirler.

Hesaba dair işlemlerini de 24 saat kesintisiz olarak gerçekleştirebilirler. Bunun için internet ve mobil bankacılığını kullanabilirler. Bunlarla uğraşmak istemeyen kişiler mesai süreleri içerisinde banka şubelerine giderek istedikleri işlemleri yaptırabilirler.

HSBC Vadeli Altın Hesap

HSBC sunduğu ikinci altın hesap türü ise vadeli altın hesaptır. Bu hesaba yatırılan altınlar belirlenen faize bağlı olarak değerlenir. Kişiler böylece faizden yararlanabilirler. HSBC vadeli altın hesap açmayı düşünen kişiler en az 300 gr altınla hesap açabilirler. Hesap için bankanın verdiği en kısa vade tarihi ise 32 gündür. Kişiler bu günden daha az vade süresine sahip hesap açamazlar. 32 gün ve üzeri vadelerdeki faiz oranı 0,25’ten başlar.

HSBC Altın Hesabı Nasıl Açılır?

HSBC kullanarak altın hesap açmak isteyen kişiler hesap açım işlemini bankanın şubelerinden ya da kişilere sundukları internet bankacılığı üzerinden yapabilirler. Ancak kişilerin bankada daha önce açtıkları bir hesap yoksa bankaya bizzat gidip gerekli belgeleri teslim ederek vadesiz mevduat hesabı açtırmaları gerekir. Bu hesap sonrasında da altın hesap açtırıp kullanabilirler. Vadesiz hesap açtırmak için kimlik belgesi ve ikametgah belgesiyle başvuru yapabilirler.

Hsbc altın hesap açma işlemleriniz için https://www.hsbc.com.tr/gunluk-bankacilik/mevduat-urunleri/altin-hesap adresinden detaylara ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu