Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2020

Hesap işletim ücreti almayan bankalar 2020 yılında yine trendler arasında yer alıyor. Bu bankalar hakkında tüm detayları yazımızdan öğrenebilirsiniz. Bankalar yaptıkları pek çok işlem için hizmet bedeli alır. Alınan hizmet bedellerinden biri de hesap işletim ücretidir. Fakat bu ücretler bazen müşteriler için büyük bir yük olarak görülür. Dolayısıyla tüketicilere bu ücreti almayan bankalar ile çalışmak daha cazip gelmektedir.

Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar Zamanda Alınır?

Hesap işletim ücretleri bankalar tarafından genelde vadesiz hesaplar için alınır. Bu ücret müşterilerden belirli aralıklar ile alınır. Bankalar hesap işletim ücretleri için 3 ve 6 aylık periyotlar belirlemiştir. Düzenli olarak belirlenen aralıklarda hesap işletim ücreti alınır. Her bankaya göre ve geçen zaman dilimine göre hesap işletim ücretleri değişebilir.

Hangi Bankalar Hesap işletim Ücreti Almaz?

Hesap işletim ücreti almayan bankalara bakıldığı zaman genellikle çağımızın yeni trendi dijital bankacılık kuruluşlarını göreceksiniz. Dijital bankalarda şube yok. Tüm işlemlerinizi online yaptığınız için masraflar daha az. Bundan dolayı da hesap işletim ücreti gibi pek çok masraf ortadan kalkmış oluyor.

Hesap işletim ücreti almayan bankalar şu şekilde sıralanabilir:

  • Enpara
  • Senin Bankan
  • Yapı Kredi Nuvo
  • CEPTETEB
  • Albaraka Türk Katlım Bankası
  • Türkiye Finans Katılım Bankası

Bu bankalar tarafından yapılan işlemlerde hesap işletim ücreti talep edilmez. Bazı bankalar tarafından hesap işletim ücreti belirli koşullarda alınmayabilir. Ancak yukarıdaki listede gördüğünüz dijital bankalar hiçbir zaman hesap işletim ücreti almadıklarını adeta slogan şeklinde dile getirmektedir.

Hesap İşletim Ücreti Ödememek İçin Ne Yapılabilir?

Masraf adı altında alınan hesap işletim ücreti, pek çok kişi tarafından gereksiz görülmektedir. Bu bakımdan bazı bankalar daha hesap açılmadan müşterileri ile anlaşmaya dahi varır. Bu anlaşma şartlarına bağlı kalan müşterilerden hesap işletim ücreti talep edilmez. Hesaptan verilecek olan belirli sayıda otomatik fatura ödemeleri hesap işletim ücretini genelde ortadan kaldırır.

Maaş Hesaplarından Hesap İşletim Ücreti Kesilir Mi?

Belirli bankalardan maaş alanlar için bu bankalar maaş hesabı açmaktadır. Bu banklar ile anlaşmalı olarak maaş alma şartları bulunur. Genelde bankalarda bulunan maaş hesaplarından hesap işletim ücreti talep edilmez. Hatta bu konuda maaş hesaplarına ekstra hizmetler de verilir. Bazı bankalar maaş hesaplarından yapılan havale için ücretsiz hizmet sunar. Aynı şekilde bu hesaplardan yapılacak olan EFT için de ücret talep edilmez. Maaş hesaplarında farklı kampanyalar ile hizmet verilebiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı