Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2018

Hesap İşletim Ücreti Nedir

Bankaların banka kartı veya kredi kartı hesap sahiplerinden yıllık olarak aldığı ücrete Hesap işletim ücreti denilmektedir. Hesap İşletim ücreti, bankaların hesap açan müşterilerinden her türlü işlemde veya hiç kullanım olmaması durumunda dahi yılın belirli dönemlerinde veya 6 aylık olarak talep ettikleri ücrettir. Her banka genellikle 3 aylık, 6 aylık veya yıllık olarak müşterilerinden hesap işletim ücreti adı altında aidat kesmektedir.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Banka Var Mı ?

Bu soru yıllar önce sorulsaydı kesinlikle hayır diyecektik fakat günümüzde bir çok banka artık hesap işletim ücreti almamaktadır. Şubesiz ve İnternet bankacılığı gibi yeni kavramlar ile birlikte artık birçok banka hesap işletim ücreti almıyor.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Hesap işletim ücreti almayan bu bankaların büyük çoğunluğu artık EFT ve Havale ücreti de almamaktadır. Bu bankaların ortak özellikleri ise şubesiz bankacılık sisteminde hizmet vermeleri. Ayrıca alt alanda listelediğimiz katılım bankalarıda müşterilerinden hiçbir şekilde hesap işletim ücreti talep etmiyorlar.

Enpara.com

Şubesiz ve internet bankacılığının öncüsü Enpara müşterilerinden hesap işletim ücreti almamaktadır. Üstelik bugün de yok yarın da yok sloganıyla bu ücreti almayacağını ömür boyu taahhüt etmektedir.

Kuveyt Türk Senin Bankan

Kuveyt Türk girişimi olan “senin bankan” da müşterilerinden hesap işletim ücreti almamaktadır.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Katılım Bankaları

  • Albaraka Türk
  • Türkiye Finans Katılım Bankası
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası

Hesap İşletim Ücreti Vermemek İçin Bunu Yapın

Yukarıda yer verdiğimiz bankaların tümünde hesap işlem ücreti adı altında herhangi bir ücret alınmıyor. Şuan çalıştığınız banka hesap işletim ücreti adı altında bir ücret alıyorsa bunu bankayla görüşüp 1-2 otomatik fatura ödeme talimatı ile çözebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın