Havale EFT Ücreti Almayan Bankalar 2022

Sayfamızdan havale eft ücreti almayan bankalar hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Bankalar modern ekonomik sistemin temelini oluştururlar ve günlük hayatımızda oldukça önemli bir yere sahiptirler. En ufak finansal bir işlemi dahi bankalar olmadan yapmak neredeyse imkansız. Günümüzde bankaların oldukça yeni ve kapsamlı hizmetleri bulunuyor. Bankaların bünyesinde yer alan bu hizmetler iki temel üzerinde inşa edilir. Bunlar pratiklik sağlamak ve zaman kaybını önlemek olarak tanımlanabilir. En nihayetinde günümüzde en fazla yararlanılan banka hizmetleri EFT ile havale olmaktadır. Özellikle EFT ve havale işlemi ile insanlar oldukça pratik şekilde para gönderip alabiliyorlar.

Havale Nedir?

Havale bir bankacılık işlemi olmakla birlikte aynı bankalar arasında yapılan para transfer işlemidir. Havale işlemi her bankada yer alan bir hizmet biçimidir. Buna göre havale işlemi; banka şubelerinden, ATM’lerden, internet bankacılığından yapılabilen bir işlemdir. Havale işlemi şubelerden yapılacaksa çalışma saatleri içerisinde, ATM ve internet bankacılığından ise günün her vaktinde yapılabilen bir işlem olmaktadır.

EFT Nedir?

EFT farklı bankalar arasında yapılan para transfer işlemidir. EFT işlemi sadece mesai saatleri içerisinde yapılabilen bir işlem olmaktadır. Mesai saatleri dışında yapılan EFT işlemleri askıda kalır ve bir sonraki resmi iş gününde işleme sokulur. Yine EFT işlemi de şubelerden, ATM’lerden ve internet üzerinden yapılabilen bir işlemdir.

Havale EFT Ücreti Almayan Bankalar Hangileridir?

havale eft ücreti almayan bankalar

Havale ve EFT hizmeti genel bankacılık hizmetleri arasında görülür. Hem dünyada hem de ülkemizde yer ala tüm bankalarda havale ve EFT hizmeti yer alır. Kimi bankalar bu hizmetlerden para almazken kimileri de bu hizmeti ücrete tabi tutar. Buna göre havale ve EFT ücretinin alınmadığı bankalar;

  • Enpara
  • CEPETEB
  • Kuvettürk
  • ING Bank E-turuncu
  • Alabaraka Türk
  • Fibabank

Bu saydığımız bankalarda havale veya eft ücreti adı altında herhangi bir ücret alınmıyor. Aşağıda bankaların detaylı olarak açıklamalarını da bulabilirsiniz. Ayrıca havale eft komisyonu olmayan bankalara ek olarak hesap işletim ücreti olmayan bankalar da en çok incelenen konular arasında yer alıyor.

Enpara Havale EFT Ücreti Almıyor

Enpara Türkiye’de dijital bankacılığın öncüsü olarak bu alanda faaliyet gösteren ilk kuruluştur diyebiliriz. Enpara’da bir çok avantajın yanı sıra sizden hiç bir zaman havale ve ücreti alınmayacağı müşteri sözleşmesinde taahhüt ediliyor. Siz de para transfer işlemlerinde herhangi bir komisyon ve ücret ödemek istemiyorsanız enpara’yı güvenle kullanabilirsiniz.

CEPTETEB’de Havale EFT Ücreti Yok

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) kuruluşu olan CEPTETEB de kullanıcılarına havale ve eft ücreti yansıtmıyor. Havale EFT ücreti olmayan bankalar arasında CEPTETEB de değerlendireceğiniz bankalar arasında yer alabilir.

Kuveyttürk Havale ve EFT Ücerti Almıyor

Kuveyttürk bankası da telefon şubesi, internet bankacılığı ve mobil şubeden yapılan havale ve eft işlemlerinde ücret almıyor. Ayrıca bir Kuveyttürk kuruluşu olan “Senin Bankan” da havale eft ücreti almamaktadır.

Albaraka Türk’de Havale EFT Ücreti Talep Edilmiyor

Bir katılım bankası olarak Albaraka Türk, müşterilerinden havale eft ücreti almıyor. Ancak burada da ATM, mobil şube ve internet bankacılığından para transferlerinizi yapmalısınız. Şubeden yapılan işlemlerde ücret talep edilebiliyor.

Havale ve EFT Ücreti Olmayan Bankaları Neden Tercih Etmelisiniz?

Eğer çok fazla para transferi yapıyorsanız ve bu ücretler bıktım diyorsanız kesinlikle havale eft ücreti almayan bankaları tercih etmelisiniz. Veyahut para gönderme işlemlerim daha az ama komisyon ödemek istemiyorum diyenlerdensiniz de bu bankaları değerlendirebilirsiniz. Sadece şahıslar için değil tüzel kişiler için de bu seçenekler mevcut. Örneğin enpara şirketim kullanan kurumsal işletmeler de havale eft ücreti ödemiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu