KYK Harçlık Avansı Nakite Çevirme 2022

harçlık avansı nakite çevirme

Ziraat Bankası KYK harçlık avansını nakite çevirmek için bilmeniz gereken tüm yöntemler bu sayfamızda. Öncelikle harçlık avans ne demek onu öğrenelim. Harçlık avans, üniversite öğrencilerinin öğrenim kredisi olarak faydalandığı Genç Bankart’ın bir özelliğidir. Ziraat bankası tarafından üniversite öğrencilerine verilen kartlarda 2022 yılı için her ay belirli günler 550 TL olarak hesaplarına yatan paranın haricinde isteğe göre açılabilen nakit avans özelliği bulunmaktadır. Nakit para çekme imkanı bulunmayan bu harçlık avans türü yalnızca alışverişlerde kullanılır.

Harçlık Avans Hesabı Nasıl Açılır?

Üniversiteye başlamış her öğrenci başvuru yapması durumunda banka kartı almaktadır. Bu kartı dileyen her üniversite öğrencisi alabiliyor yalnız harçlık avans açtırmak için bölgenizde bulunan size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek başvuru yapmak durumundasınız. Harçlık avansıyla rahatça alışveriş yapma imkanı bulursunuz. Hesabınıza tanımlanan bu karta her ay 550 TL yatar. Hesabınızda harçlık avans tanımlı olması durumunda ekstra 500 TL alışverişte kullanım yapılabilir.

Kullanım yaparken ne kadar kullanım hakkı kaldığı ile ilgili tüm detaylı bilgileri Ziraat Bankası ATM’lerinden ekstre alarak veya internet bankacılığı ve mobil uygulama üzerinden görebilmeniz mümkün. Ayrıca 4747’ye HARÇLIK AVANS BAKİYE yazarak SMS gönderimi yapıldığı takdirde kalan kullanım hakları kısa mesaj olarak kullanıcıya iletilmektedir.

Harçlık Avansı Nakite Çevirme Yöntemleri

Harçlık avans hesabının en önemli özelliği nakit kullanımı olarak değil alışveriş olarak kullanılan bir hesap olmasıdır. Ancak ihtiyaç duyulan anlarda harçlık avans limiti nakit paraya çevirebilirsiniz. Bunun için pek çok farklı yol bulunuyor. İşte harçlık avans nasıl çekilir bilmeniz gereken tüm yöntemler:

Altın Alarak Nakite Çevirme

Öğrenciler arasında en çok bilinen ve yapılan yöntemlerden olan atın alarak nakde çevirebilirsiniz. Bunun için bir kuyumcuya gidip harçlık avans hesabınızdan altın alabilir ardından bu altını başka bir kuyumcuda nakite çevirebilirsiniz. Altını bozdururken alış ve satış farkından dolayı küçük bir miktar kaybınız olur. İsterseniz internet bankacılığı üzerinden altın mevduat hesaplarını da kullanabilirsiniz. Ben internetten altın hesabı ile uğraşamam diyorsanız kuyumcudan bu işlemi yapmak oldukça basit ve zahmetsizdir.

Akbank Tosla İle Nakite Çevirme

tosla

Akbank’ın Tosla uygulamasını bilmeyeniniz yoktur. Bu yöntemde Tosla uygulamasını indirip üye oluyorsunuz ancak dikkat edin tüm işlemler tek bir kişi adına yapılmalıdır. Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra hesaba bakiye ekle diyerek nakit avansınızdan buraya bakiye yüklüyorsunuz. Tosla’ya yüklediğiniz parayı sonrasında başka bir banka hesabınıza gönderebileceğiniz gibi size en yakın Akbank ATM’sinden ücretsiz çekebilirsiniz. Para çekmek için Tosla uygulamasına girip Para Çek > ATM ile butonlarına tıklayın. Çekmek istediğiniz tutarı 10 TL ve katları şeklinde belirleyin. Telefon ekranında size özel çıkacak referans kodunu, ATM’den “Tosla İşlemleri” bölümüne girip paranızı kolayca çekin.

n11 Üzerinden Nakite Çevirme

n11 üzerinden harçlık avansı nakite çevirme işlemi öğrenciler arasında son dönemde popüler olmuş bir yöntem diyebiliriz. Burada n11 veya başka alışveriş siteleri üzerinden alışveriş yapıp ardından çok hızlı bir şekilde alışverişi iptal etmeniz gerekiyor. Sonrasında iade tutarı nakit olarak kullanabileceğiniz şekilde hesabınıza aktarılmış olacak. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ödeme yapıldıktan sonra alışverişi hemen iptal etmenizdir. Bu yöntemi N11 üzerinden uygulayanlar iptal sonrası 48 saat içinde paranın iade edildiğini söylüyor ancak her sitenin iade politikası farklıdır ve bunlar zaman içinde değişebilir. İade tutarının size ulaşması bazen uzun sürebilir bunu da unutmamanız gerekli.

fastPay Üzerinden Nakite Çevirme

DenizBank’ın şubesiz bankacılık hizmeti sunduğu fastPay üzerinden de harçlık avans bozdurabiliyorsunuz. Bunun için önce fastPay uygulamasını indirip ücretsiz üye olun. Daha sonra fastPay uygulamasına girip hesaba para ekle bölümünden önce kart bilgilerinizi girip daha sonra tutar belirleyin. İşlemi onayladıktan sonra ziraat nakit avans hesabınızdan fastPay’e para göndermiş olacaksınız. Buradaki parayı da tekrar size ait olan herhangi bir banka hesabına gönderip nakite çevirme işlemini tamamlamış olursunuz.

fastpay harçlık avans

Marketten Nakite Çevirme

Alışveriş yapmış olduğumuz bakkal, market, mağaza, manav gibi yerlere giderek harçlık avans hesabınızdaki para karşılığında nakit para alabilirsiniz. Bu yöntem çok kullanılan işlemlerden biri olarak bilinir. Komisyon alan yerler olabileceği için sürekli alışveriş yaptığınız tanıdık yerleri tercih etmeniz sizin için daha doğru olur.

Hesap Ödeyerek Nakite Çevirme

Arkadaşlarınız ile çay, kahve yemek gibi birçok aktivite yapıyor olabilirsiniz. Öğrencilik hayatından sıkça bilinen bilinen alman usulü hesap ödeme yöntemi ile arkadaşlarımızın hesabını harçlık avans hesabı ile ödeyebilir veya farklı kişilerin yine hesaplarını ödeyerek bir kısmını dahi olsa nakit paraya çevirme imkanına sahip olursunuz. Bu da öğrenciler arasında çok başarılı ve sürekli yapılan bir yöntem. Bu durumu pek çok senaryoya uyarlayabilirsiniz örneğin sinema salonları.

Öğrenciler arasında en çok kullanın kyk harçlık avansı nakite çevirme metotları bu şekildedir. Buradan size en kolay gelen işlem hangisiyse onu uygulayabilirsiniz. Bize soracak olursanız kuyumcudan alış satış farkı ödeyerek yapmak veya Tosla kart kullanmak en kolay yöntemler. Sizin de buna benzer taktikleriniz var mı? Eğer varsa yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu