Harçlık Avansı Nakite Çevirme 2020 (Kolayca Harçlık Bozdurun)

harçlık avansı nakite çevirme

Öncelikle harçlık avans ne demek onu öğrenelim. Harçlık avans, üniversite öğrencilerinin öğrenim kredisi olarak faydalandığı Genç Bankart’ın bir özelliğidir. Ziraat bankası tarafından üniversite öğrencilerine verilen kartlarda 2020 yılı için her ay belirli günler 500 TL olarak hesaplarına yatan paranın haricinde isteğe göre açılabilen nakit avans özelliği bulunmaktadır. Nakit para çekme imkanı bulunmayan bu harçlık avans türü yalnızca alışverişlere kullanılır.

Harçlık Avans Hesabı Nasıl Açılır?

Üniversiteye başlamış her öğrenci başvuru yapması durumunda banka kartı almaktadır. Bu kartı dileyen her üniversite öğrencisi alabiliyor yalnız harçlık avansı açtırmak için bölgenizde bulunan size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek başvuru yapmak durumundasınız. Harçlık avansıyla rahatça alışveriş yapma imkanı bulursunuz. Hesabınıza tanımlanan bu karta her ay 425 TL yatar. Hesabınızda harçlık avans olması durumunda ekstra 375 TL alışverişte kullanım yapılabilir.

Kullanım yaparken ne kadar kullanım hakkı kaldığı ile ilgili tüm detaylı bilgileri Ziraat Bankası ATM’lerinden ekstre alarak veya internet bankacılığı üzerinden görebilmeniz mümkün. Ayrıca 4747’ye HARÇLIK AVANS BAKİYE yazarak SMS gönderimi yapıldığı takdirde kalan kullanım hakları kısa mesaj olarak kullanıcıya gelir.

Harçlık Avans Nakite Çevirme Yöntemleri

Harçlık avans hesabının önemli özelliği nakit kullanımı değil alışveriş olarak kullanıldığı bir hesap olmasıdır. Nakit ihtiyacı yaşanan durumlarda nakit paraya çevirme yöntemleri arasında pek çok farklı yöntem bulunuyor. Harçlık avansı nasıl nakite çeviririm diyorsanız işte bunlardan bazıları;

Alışverişi nakite çevirme; Alışveriş yapmış olduğumuz bakkal, market, mağaza, manav gibi yerlere giderek harçlık avans hesabınızdaki para karşılığında nakit para alabilirsiniz. Bu yöntem en çok kullanılan işlemlerden biri olarak bilinir. Komisyon alan yerler olabileceği için sürekli alışveriş yaptığınız tanıdık yerleri tercih etmeniz sizin için daha doğru olur.

Hesap ödeyerek nakite çevirme; Arkadaşlarınız ile çay, kahve yemek gibi birçok aktivite yapıyor olabilirsiniz. Öğrencilik hayatından sıkça bilinen bilinen alman usulü hesap ödeme yöntemi ile arkadaşlarımızın hesabını harçlık avans hesabı ile ödeyebilir veya farklı kişilerin yine hesaplarını ödeyerek bir kısmını dahi olsa nakit paraya çevirme imkanına sahip olursunuz. Bu da öğrenciler arasında çok başarılı ve sürekli yapılan bir yöntem. Bu durumu pek çok senaryoya uyarlayabilirsiniz örneğin sinema salonları.

Altın alarak nakite çevirme; En çok bilinen ve yapılan yöntemlerden olan atın alarak nakde çevirebilirsiniz. İnternet bankacılığı üzerinden bankaların altın hesap işlemlerini kullanabilirsiniz. Ben internet ile uğraşamam diyorsanız, bir kuyumcuya gidip harçlık avans hesabınızdan altın alabilir ardından bu altını başka bir kuyumcuda nakite çevirebilirsiniz 🙂 Öğrenciler arasında en çok kullanın harçlık avansı nakite çevirme işlemleri bu şekildedir. Buradan size en kolay gelen yöntem hangisiyse onu uygulayabilirsiniz. Sizin de buna benzer yöntemleriniz var mı? Eğer varsa yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu