Halkbank Kredi Başvurusu SMS İle Nasıl Yapılır?

Halkbank Kredi Başvurusu SMS İle Nasıl Yapılır?

Halkbank kredi başvurusu ile alakalı bilgiler sayfamızda. Halkbank’a kredi başvurusunda bulunmanın 3 yolu vardır. Halkbank kredi başvurusu SMS ile, Halkbank şubelerinden veya Halkbank internet bankacılığı üzerinden çok kolay bir şekilde yapılabiliyor. Halkbank kredi başvurularında en kolay yöntem SMS ile kredi başvurusunda bulunmaktır diyebiliriz.

SMS ile yapılan kredi başvurusu ön başvuru niteliğindedir. SMS ile yapmış olduğunuz kredi başvurusunu inceleyerek kredi çekme olanağına sahip olup olmadığınıza karar vererek tarafınıza bilgi mesajı gönderir. Eğer kredi başvurunuz olumlu sonuçlandıysa size en yakın Halkbank şubesine gidip paranızı çekebilirsiniz

Halkbank Kredi Başvurusu SMS İle Nasıl Yapılır?

Bunun için ilk olarak telefonunuzun mesaj bölümüne girmelisiniz. Daha sonra yeni mesaj bölümünden açılacak olacak boş sayfaya kelimeler arasında birer boşluk bırakarak kredi, TC kimlik numarası, gelir bilgisi, talep edilen kredi tutarı bilgilerini yazın ve Halkbank mesaj servis numarası olan 3452’ye gönderin.

Yukarıda belirtilen hususlar ihtiyaç kredisi için geçerlidir. Halkbank belli dönemlerde kredi kampanyaları düzenlemektedir. Eğer bu kredi kampanyaları insan birinden faydalanmak istiyorsanız bunu mutlaka belirtiniz. Bunun içinde faydalanmak istediğiniz kredi kampanyasının başvuru yöntemleri bölümünde bulunan açıklama kısmını dikkatli bir şekilde okuyun.

Tüm halkbank kredilerini incelemek için tıklayınız.

Halkbank SMS İle Kredi Başvurusunda Kredi Hemen Hesaba Yatar Mı?

Yukarıda da belirtiğimiz gibi SMS başvurusu bir ön başvurudur. Kredinin kesin onayı için bir Halkbank şubesine gitmeniz gerekiyor. Yapmış olduğunuz SMS kredi başvurusunda krediniz onaylanmış olsa bile şubeye gittiğinizde sizden istenebilecek bir takım evraklar ve değerlendirmeler sonucu krediniz onaylanmayabilir veya talep ettiğiniz kredi miktarının üzerinde bir kredi çıkabilir.

Ancak Halkbank müşterisi iseniz belli limitteki kredi tutarları için Halkbank’ın müşterilerine özel olarak sunduğu onaylanan kredinizi anında hesabınıza aktarmaktadır. SMS ile yapmış olduğunuz kredi başvurunuzun ön onayı verirmiş ise yapmanız gereken tek şey Halkbank mobil uygulamasından kredinizi onaylayıp hesabınıza aktarılmasına izin vermektir. Halkbank başvuru sonucu sorgulama isimli yazımızdan da başvuru sonucuyla alakalı bilgileri bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu