HalkBank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme 2019

Halkbank kredi başvurusu yapan kişiler sonucu öğrenmek için farklı yöntemleri kullanabilmektedir. Kredi notu etkilenmemesi için başvuruların çok sık olmaması gerekir.

Sonucu Çağrı Merkezinden Öğrenmek

Halkbank müşteri hizmetleri telefon numarasından kredi başvurunuzun sonuçlarını öğrenebilirsiniz. Bankanın 444 0 400 numaralı çağrı merkezi üzerinden TC kimlik numarası, cep telefonu bilgisi ve kredi başvurusunu önceden yapanlar için referans numarasını yazarak öğrenmek mümkündür. Telefon ile yapılan başvurudan istediğiniz sonucu alamadığınızı düşünüyorsanız bir Halkbank şubesine doğrudan gidebilir, hangi kredi türünden başvuru yapacaksanız sonucu isteyebilirsiniz. Bazı durumlarda banka öncelikle bordro ve kredi notu sorgulaması yapmaktadır. Bu şartlara göre sonucunuz belirlenecektir. Eğer ev kredisi gibi büyük miktarlarda kredi talebiniz varsa, ev değerine bakılması sonrasında da kredi miktarı belirlenebilmektedir. Yani daha uzun bir süreç olabilir.

Site Üzerinden Başvuru ve Sonuç

Halkbankası kredi başvurusu web sitesi üzerinden yapabilir, sonuçlar için de buradan talepte bulunabilirsiniz. Sitede sizin karşınıza çıkan formu doğru bilgilerle doldurduktan sonra Halkbank kredi sonucu telefonla gönderilecektir. Başvurularda kategori seçerek işlemler devam ettirilmektedir. Bireysel kredi, kurumsal kredi, ev kredisi, taşıt kredisi gibi seçeneklere başvuru yapıp sonuç öğrenebilirsiniz. Kredi notunuzun çok düşmesini istemiyorsanız, başvuru ve sonuç öğrenme işlemlerini çok sık yapmamanız gerekir. Çünkü olumsuz yanıtlanan kredi başvuruları eksi olarak size yansıyacaktır. İlerleyen dönemlerde kredi çekerken kolaylık olması için olumlu şartlarda başvuru yapmak gerekir.

Yorum Yapın