2 Adımda Halkbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

2 kolay adımda Halkbank cebe havale nasıl yapılır? Cebe havale yaparken karşılaşacağınız işlemleri anlatıyoruz. Halkbank 1933 yılından bu yana hizmet veren bir bankadır. Halkbank aracılığı ile pek çok finansal işleminizi halledebilirsiniz. Bu işlemlerden bir tanesi de cebe havale işlemidir. Cebe havale demek para göndereceğiniz kişinin banka hesabı olsa da olmasa da cep telefon numarasını girerek para transferi yapabilirsiniz. Cebe para transfer işlemi için banka tıpkı normal havale de olduğu gibi belli bir komisyon alır. Cebe havale yapabilmek için Halkbank mobil bankacılık ya da internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

Halkbank Cebe Havale 2 Adımda Nasıl Yapılır?

Artık herhangi bir banka hesabı bulunmadan da cebe havale ile transfer işlemi her zaman kullanılmaktadır. Bu şekilde yapılan para transferi yapma ve çekme işlem basit ve komisyon olarak da gayet az olan para transfer işlemidir. Ülkemiz de genel olarak sadece birkaç banka dışında bütün bankalar cebe havale işlemini uygulamaktadırlar. Öyleyse Halkbank cebe havale nasıl yapılır ve havale yapılan para nasıl çekilir?

Halkbank cebe havale işlemi için mobil bankacılık ya da internet bankacılığını telefonunuza indirmeniz gerekir. Telefonunuza internet bankacılığını ya da mobil bankacılığını indirdikten sonra uygulama üzerinden,

Transferler > Havale > Cebe Havale

seçeneklerini tıklayın. Karşınıza para göndereceğiniz kişi hakkında bilgiler çıkacaktır. Bu bilgileri doğru şekilde doldurduktan sonra onay verebilirsiniz. Onay verdikten sonra karşı tarafın ve sizin telefonunuza doğrulama mesajı gelecektir. Karşı taraf bu doğrulama mesajı ile parayı bankadan çekebilir.

Halkbank Cebe Havale Yapılan Para Nasıl Çekilir?

Cebinize havale yapılan parayı çekmek için bir Halkbank ATM’sine gitmeniz gerekir. ATM’nin giriş menüsünden kartsız işlemlere girerek havale menüsünden cebe havale seçeneğine tıklamanız gerekir. Ardından cep telefonunuza gelen onay kodunu girerek işlemi onaylamanız gerekir. Sonrasında parayı çekebilirsiniz. Siz parayı çektiğiniz an parayı gönderen kişiye de mesaj gidecektir.

Cebe havale işlemi hem parayı gönderen kişiye hem de alıcıya zamandan tasarruf yaptırır. Bankada sıra beklemeden, kart çıkartmaya gerek duymadan hızlıca telefonunuza gelen onay kodu ile herhangi bir Halkbank ATM noktasından cebinize havale olan parayı çekebilirsiniz. Cebe havale konusu hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için Halkbank müşteri hizmetlerini arayabilir veya size en yakın Halkbank şubesine gelebilirsiniz.

Yanlış Telefon Numarasına Cebe Havale Yapılırsa Ne Olur?

Bir anlık dalgınlık ile yanlış telefon numarasına cebe havale yapabilirsiniz. Bu durumda karşı taraf parayı çekmeden önce derhal müşteri hizmetlerini arayarak havale işlemini iptal etmeniz gerekir. Kredi kartı bilgilerini ve güvenlik sorularını doğru cevapladığınız takdirde işleminiz iptal edilecektir.

Yapılan Havale Çekilmediği Zaman Ne Olur?

Gönderici tarafından yapılan havale işlemini alıcı birey parayı çekmediği vakit, kural olarak 1 hafta sonra para gönderimini gerçekleştiren kişinin hesabına para tekrar geri gönderilir. Bu olay diğer bankalarda süre değişikliği gösterebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu