Anında Halkbank Başvuru Sonucu Sorgulama ve Öğrenme

Halkbank kredi başvurusu sorgulama

Halkbank kredi başvurusu sorgulama ile sonucu öğrenmek için farklı yöntemler kullanabilirsiniz. Halkbank yapılan kredi başvurusu yapılan değerlendirme ardından başvuru yapan kişinin cep telefonuna olumlu yada olumsuz bilgi mesajı göndermektedir. Fakat bankadan gelecek başvuru sonucunu beklemeden Halk Bankası müşteri hizmetlerini arayarak kredi başvurusu hakkında bilgi alabilir ve başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notu etkilenmemesi için başvuruların çok sık olmaması gerekir.

Halkbank Başvuru Sonucu Sorgulama

Halkbank müşteri hizmetleri telefon numarasından kredi başvurunuzun sonuçlarını öğrenebilirsiniz. Bankanın 444 0 400 numaralı çağrı merkezi üzerinden TC kimlik numarası, cep telefonu bilgisi ve kredi başvurusunu önceden yapanlar için referans numarasını yazarak öğrenmek mümkündür.

Telefon ile yapılan başvurudan istediğiniz sonucu alamadığınızı düşünüyorsanız bir Halkbank şubesine doğrudan gidebilir, hangi kredi türünden başvuru yapacaksanız sonucu isteyebilirsiniz. Bazı durumlarda banka öncelikle bordro ve kredi notu sorgulaması yapmaktadır. Bu şartlara göre sonucunuz belirlenecektir. Eğer ev kredisi gibi büyük miktarlarda kredi talebiniz varsa, ev değerine bakılması sonrasında da kredi miktarı belirlenebilmektedir. Yani daha uzun bir süreç olabilir. Ayrıca telefon ve internet bankacılığıyla Halk Bankasına giriş yapılarak kredi başvuru sonucu öğrenilebilmektedir. Bu yöntemlerle halkbank başvuru sonucunuzu hızlıca sorgulayabilirsiniz.

Kredi Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Halk Bankası Kredi başvurusu yapmak için iki yol izlenebilir. Halk Bankası internet sitesi üzerinden kredi başvurusu yapılabilmektedir. İnternet üzerinden başvuru yapmak için Halk Bank internet sitesine girilmesi gereklidir. Siteye giriş yapıldıktan sonra Bireysel yazan kısma tıklanır. Bu bölümden başvuru yapılacak kredi türü seçilir.

Kredi türü seçimi yaptıktan sonra kredi tutarı ve vade sayısı girilerek kişisel bilgiler doldurulduktan sonra başvuru gönderilir. Başvuru yaptıktan sonra başvuru sonucu banka tarafından başvuru yapan kişinin cep telefonuna olumlu ya da olumsuz olarak bilgi dönüşü yapmaktadır.

Halk Bankası’na kredi başvurusu yapmak için izlenen diğer yol ise şubeye gidilerek yapılan başvurudur. Şubede başvuru formu doldurularak yapılmaktadır. Başvuru sonucu kişiye mesaj yolu ile gönderilmektedir.

Halk Bank Kredi Başvurusu Nasıl Değerlendirilir?

Her bankada olduğu gibi Halk Bankasıda kredi başvurusu yapan kişinin daha önceki kredi ve kredi kartları ödeme geçmişini incelemektedir. Ödemelerin düzenli olarak yapılıp yapılmadığına bakmaktadır. Kredi notu en önemli kriter olup kredi başvuru sonucunu doğrudan etkilemektedir.

Son ödeme tarihi geçmiş kredi ve kredi kartları kredi başvurusunu olumsuz yönde etkileyerek kredinin onaylanmamasına neden olabilmektedir. Kredi kartı ve daha önceki kredi borçları zamanında ödenmez ise kredi puanını düşürmektedir. Kredi puanı düşük olan kişilerin banka tarafından kredi başvurusu onaylanmamaktadır.

Halk Bankası Kredi Türleri Nelerdir?

Halk Bankasının verdiği kredilerin çeşitleri bulunmaktadır. Halk Bankasını kredi türleri şunlardır:

  • İhtiyaç kredileri
  • Konut kredileri
  • Taşıt kredileri
  • Emeklilere özel krediler
  • KKTC’ye özel krediler

Halk Bankasının yukarıda yazılı olan kredi türleri bulunmaktadır. Tüketici kendi durumuna göre bu kredilere başvuru yapabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu