Halkbank Banka Hesabı Açma

Günümüzde neredeyse tüm para işlemleri bankalar yoluyla hallolmaktadır. Havale yapma, EFT yapma, fatura ödeme, borç ödeme gibi pek çok işlemi bankalar sayesinde kolayca halledebilirsiniz. Özellikle son birkaç yılda oldukça sık kullanılan internet bankacılığı banka müşterilerine büyük kolaylık sağlıyor. Ancak internet bankacılığını kullanabilmek için bir banka hesabınızın olması gerekiyor.

Halkbank’ta Nasıl Hesap Açtırılır?

Kaç yaşında olursanız olun Halkbank’tan hesap açtırabilirsiniz. 18 yaşından büyükseniz kimlik kartınız ile hızlı bir şekilde hesap açtırabilirsiniz. Ancak 18 yaşından küçükseniz hesap açtırmak için yanınızda velinizin bulunması gerekir. Halkbank’tan hesap açtırmak için herhangi bir Halkbank şubesine gitmeniz yeterlidir. Herhangi bir Halkbank şubesine hesap açtırmak için başvurduğunuzda size bir hesap kartı başvuru formu verilecektir. Bu formda kimlik, iletişim ve adres bilgileriniz yer alıyor bu nedenle başvuru formunu eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerek.

Formu doldurduktan sonra 15 iş günü içerisinde hesap kartınız adresinize geliyor. Dilerseniz adresinize en yakın PTT şubesinden de hesap kartınızı alabilirsiniz. Hesap kartınız elinize ulaştıktan sonra bir şifre belirlemeniz gerek. Kartınıza şifre belirlemek için kart formunda yazan irtibat numarasına SMS atabilir, banka müşteri hizmetlerini arayabilir, Halkbank şube çalışanlarından yardım alabilir veya size en yakın Halkbank ATM noktasından kartınıza şifre belirleyebilirsiniz.

Hesap Kartı Oluşturduktan Sonra Ne Oluyor?

Kendi adınıza açmış olduğunuz hesap kartı ile pek çok işlem gerçekleştirebilirsiniz. Tanıdığınıza havale çıkarabilir veya tanıdığınızdan havale alabilirsiniz, üstelik havale ücretleri hesap kartınız mevcutken daha indirimli oluyor. Para biriktirmek için de hesap kartınızı kullanabilirsiniz. Elinize geçen parayı hesap kartınıza herhangi bir Halkbank şubesi veya ATM’sinden yatırarak birikim yapabilirsiniz.

Pek çok ödemenizi Halkbank hesap kartınız ile halledebilirsiniz. Varda kredi kartı borcunuzu, ÖSYM sınav ücreti, elektrik, su, doğalgaz ve telefon faturalarını hızlı bir şekilde hesap kartınızdan yatırabilirsiniz. Üstelik hesap kartı durdukça hiçbir ücret ödemenize gerek yok hiç kullanmasanız bile mutlaka bulunması gereken bir kart. Artısı çok ancak eksiği yok bu nedenle daha da geç kalmadan size en yakın Halkbank şubesine gidip hesap kartı açtırmalısınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı