Halkbank ATM Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar?

ATM, kolay yoldan para çekmeyi sağlar. Mesai saatleri dışında bile 7/24 para çekebilir ya da para yollayabilirsiniz. Bankada sıra beklemeden ATM’den kolayca ödemelerinizi yapabilir, kart hareketlerinizi görebilirsiniz. Halkbank ATM’lerinden de diğer ATM’lerde olduğu gibi kartsız işlem yapabilirsiniz. ATM’nin en avantajlı yanı sıra beklemeden lazım olduğu saatte para çekmeyi sağlamasıdır. Ancak ATM’lerden para çekmek için belli bir sınır vardır. Bu para çekme limiti bankadan bankaya farklılık gösterir.

Halkbank ATM Noktalarından Günlük Ne Kadar Para Çekilir?

Halkbank ATM noktalarından günlük 1500 TL para çekebilirsiniz. 1500 TL yukarısında para çekmek istiyorsanız bir sonraki günü beklemelisiniz. Ancak 1500 TL para çekme limitini Halkbank şubelerinden kaldırabilirsiniz. Herhangi bir Halkbank şubesine bu konu hakkında başvuru yaptığınız zaman kartınızdan günlük istediğiniz kadar para çekebilirsiniz.

Hangi ATM’den denerseniz deneyin eğer kartınızdan günlük para çekme limiti varsa o gün 1500 TL yukarısında para çekemezsiniz. Örneğin; A Halkbank ATM’sinden 1500 TL para çektiniz, B Halkbank ATM’sinden aynı günde para çekemezsiniz.

Neden Günlük Para Çekme Limiti Bulunur?

ATM’lerde belli oranda para giriş çıkışı olur. Bir ATM’ye yatırılan para bellidir. Siz yüklü miktarda ATM’den para çektiğinizde o ATM’de para kalmayacak ve banka başka müşterilere hizmet veremeyecektir. ATM’lerden günlük para çekme limitinin bulunmasındaki diğer amaç ise müşterilerin güvenliğini sağlamaktır. Günümüzde kart hırsızlığı olayları çok dik görülmektedir. Biri sizin kartınızı alarak siz kartınızın yok olduğunu anlayarak şifrenizi biliyorsa ATM’den tüm paranızı çekebilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için bankalar ATM’lerden günlük para çekme limiti koymaktadırlar.

Para Yatırırken Günlük Para Yatırma Limiti Var Mı?

ATM’lerden günlük istediğiniz kadar para yatırabilirsiniz. Para çekme konusunda olduğu gibi herhangi bir sınır yoktur. ATM yırtık ve sahte olmadığı sürece tüm paraları kabul eder bu nedenle ATM’ye para girişinin olmasında bir sıkıntı yoktur ve ATM’den para yatırırken müşterilerin güvenliğini tehdit eden bir durum söz konusu değildir.

Sizlerde Halkbank ATM’lerinden dilediğiniz kadar para transferi yapabilirsiniz. Kartınızı limite kapattırdığınız sürece dilediğiniz kadar para da çekebilirsiniz.

Yorum Yapın