Halkbank Altın Hesabı Nasıl Açılır?

halkbank altın hesabı nasıl açılır

Halkbank tüm müşterilerine, altın hesabı açarak yatırımlarını değerlendirme seçenekleri sunuyor. Altınlarınızı Halkbank güvencesi ile koruyabiliyorsunuz. Altın her dönem en iyi yatırım aracı olarak kullanılmaktadır. Halkbank internet bankacılığı sistemi sayesinde, yatırımlarınızı altına yönlendirebilir ve altın hesabı açarak değerlendirebilirsiniz. Altın hesabı açtığınızda, gram altın alım satım işlemlerinizi yapabilir ve uzun vadeli yatırımlar ile para kazanabilirsiniz. Halkbank’ta altın hesapları vadeli ve vadesiz olarak açılabilmektedir.

Halkbank Vadesiz Altın Mevduat Hesabı

Halkbank müşterileri, vadesiz altın mevduat hesabı açabiliyorlar. Vadesiz altın mevduat hesabı ile 1 gramdan az olmamak şartıyla paranızı altına hemen çevirebilirsiniz. Altın alım işlemlerinde fiziki olarak altın almaz, hesabınıza altın kuru üzerinden yatırım yapılır. Satın aldığınızın altının saflık derecesi 0,995 olarak belirlenir ve anlık kur değeri bu saflık derecesi üzerinden hesaplanır. Vadesiz altın mevduat hesaplarında yapılan işlemler için gelir vergisi kesintisiz olmadan işlem yapılabilmektedir.

Mutlaka bakın: En avantajlı altın hesabı

Halkbank Vadeli Altın Mevduat Hesabı

Halkbank’ta altın birikimleriniz için vadeli altın mevduat hesabı açabiliyor ve size uygun vadeyi seçebiliyorsunuz. Evinizde altınlarınızı saklama sorunu yaşamadan Halkbank vadeli hesabı ile güvenli şekilde muhafaza etmiş olursunuz. Vadeli altın hesaplarında, alt limit olarak 10 gr ve üstü altın miktarı kullanılmaktadır. Vade süresi 30 gün ile 400 gün aralığında olmaktadır.

Halkbank Birikimli Vadesiz Altın Mevduat Hesabı

Düzenli olarak birikim yapmak isteyenler, Halkbank altın hesabı seçeneklerini değerlendirebiliyorlar. Birikimli vadesiz altın mevduat hesabı oluşturulduğunda, aylık ya da 3 aylık gibi belirli dönemlerde yatırımlar yaparak altın alabilir ve birikimlerinizi oluşturabilirsiniz. Oluşturacağınız talimatla, hesabınıza düzenli ödemeler, vadesiz hesabınızdan ya da kredi kartınızdan otomatik olarak alınabilecektir. En az 1 gram olmak üzere birikimler yapılabiliyor.

Halkbank’tan Altın Günler

Halkbank, müşterilerinin sahip oldukları, fiziki altınları, belirlenen günlerde Halkbank şubelerine getirerek 995/1000 saflık derecesindeki 24 ayar gram altın olarak hesaba yatırmaları sağlanmaktadır. Altın günleri ile altınlarınızın çalınması ya da kaybolması gibi sorunları ortadan kaldırmış olursunuz. Halkbank kişilere kiralık kasa ücreti ödemeden altınlarını güvenle saklamaktadır. Altın günü düzenleyen banka şubelerinin günlerini takip ederek, Halkbank’ın bu hizmetinden faydalanabilirsiniz. Altın günler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Halkbank Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Halkbank altın hesabı açmak için öncelikle Halkbank müşterisi olmanız gerekmekte. Halkbank müşterileri internet veya mobil bankacılıktan altın hesap açma seçeneğini kullanarak ister vadeli isterse de vadesiz altın hesabı açabilir, ayrıca diğer altın seçeneklerini de değerlendirebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu