Genç Çiftçi Belgesi Nasıl Alınır? Genç Çiftçi Projesi 2022

Genç çiftçi projesi

Genç Çiftçi projesi nedir? Gençi çiftçi belgesi nasıl alınır? gerekli belgeler nelerdir? Genç çiftçi projesi 2022 başvuruları ne zaman gibi tüm soruların cevaplarını sayfamızdan bulabilirsiniz.

Genç Çiftçi Projesi Nedir?

Genç çiftçi sertifikası almak isteyenler, bu yazımız tam da sizi ilgilendiriyor. Bu sertifika için belli başlı belgeler gerekmektedir. Gıda tarım ve hayvancılık bakanlığından verilen genç çiftçi sertifikası, genç çiftçilere deneyim ve gelişim yolunda destek sağlamak için verilen bir eğitimdir. Bakanlık bünyesinde açılan bu kurslarda verilen eğitimler sayesinde başarılı adaylara sertifika verilmektedir. Genç çiftçi eğitim projesi, çiftçilerin teknolojik açıdan ve çağımızın yeniliklerine ayak uydurabilmesi için verilen dersleri içermektedir.

Gençlerin tarımsal alanlarda faaliyet göstermesi amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı ülke genelinde büyük projeler başlatmaktadır. Bu projeler doğrultusunda genç köylü çiftçilere veya köye dönmek isteyen gençlere tarımsal alanlarda hibe destekler veriliyor. Bu projeler 2018 yılında devam ettiği gibi 2022 yılında da devam edecek gibi görünüyor.

Genç Çiftçi 2022 Başvuruları

Genç çiftçi sertifikası almak için katılabileceğiniz kurslar İŞKUR, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği şeklinde sıralayabiliriz. Bu kurslara katılıp sertifika alan kişiler hibe kredi başvurularında çok avantajlı durumdadır. Genç çiftçi sertifikası kursu, organik tarım, büyükbaş küçükbaş yetiştiricilik, arıcılık, bağcılık pek çok alanda verilmektedir. Aşağıda vereceğimiz link üzerinden genç çiftçi kaydı oluşturabilir bu alandaki haberleri takip edebilirsiniz.

Genç çiftçi sistemine kayıt olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca genç çiftçi yardım dokümantasyonu aracılığıyla kayıt hakkında daha fazla ayrıntı bulabilirsiniz.

genç çiftçi belgesi nasıl alınır

ÇKS Belgesi Nedir?

ÇKS Belgesi ile genç çiftçi sertifikası farklı şeylerdir. Buna göre tarımsal alanda faaliyetlerini sürdüren çiftçilerin hibe destek kredilerine başvuru yapması için zorunlu bir belgedir. Bunun için ÇKS’ye kayıt olmak gerekmektedir. ÇKS ile kredi almak istiyorsanız çiftçi kredisi veren bankalar başlıklı yazımıza da bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu