Genç Çiftçi Sertifikası Nasıl Alınır? Genç Çiftçi Projesi 2019

Genç çiftçi projesi

Genç Çiftçi projesi nedir? Gençi çiftçi sertifikası nasıl alınır? gerekli belgeler nelerdir? Genç çiftçi projesi 2019 başvuruları ne zaman gibi tüm soruların cevaplarını sayfamızdan bulabilirsiniz.

Genç çiftçi sertifikası almak isteyenler… Bu yazımız tam da sizi ilgilendiriyor. Bu sertifika için belli başlı belgeler gerekmektedir. Gıda tarım ve hayvancılık bakanlığından verilen genç çiftçi sertifikası, genç çiftçilere deneyim ve gelişim yolunda destek sağlamak için verilen bir eğitimdir aynı zamanda. Bakanlık bünyesinde açılan bu kurslarda verilen eğitimler neticesinde başarılı adaylara sertifika verilmektedir. Genç çiftçi eğitim projesi, çiftçilerin teknolojik açıdan ve çağımızın yeniliklerine ayak uydurabilmesi için verilen dersleri içermektedir.

Gençlerin tarımsal alanlarda faaliyet göstermesi amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı ülke genelinde büyük projeler başlatmaktadır. Bu projeler doğrultusunda genç köylü çiftçilere veya köye dönmek isteyen gençlere tarımsal alanlarda hibe destekler veriliyor. Bu projeler 2018 yılında devam ettiği gibi 2019 yılında da devam edecek gibi görünüyor.

Genç Çiftçi Projesi 2019 Başvuruları

Genç çiftçi sertifikası almak için katılabileceğiniz kurslar İŞKUR, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği şeklinde sıralayabiliriz. Bu kurslara katılıp sertifika alan kişiler hibe kredi başvurularında çok avantajlı durumdadır. Genç çiftçi sertifikası kursu, organik tarım, büyükbaş küçükbaş yetiştiricilik, arıcılık, bağcılık pek çok alanda verilmektedir. Aşağıda vereceğimiz link üzerinden genç çiftçi kaydı oluşturabilir bu alandaki haberleri takip edebilirsiniz.

Genç Çiftçi Sistemine Kayıt Olmak İçin Tıklayın.

ÇKS Belgesi Nedir?

ÇKS Belgesi ile genç çiftçi sertifikası farklı şeylerdir. Buna göre tarımsal alanda faaliyetlerini sürdüren çiftçilerin hibe destek kredilerine başvuru yapması için zorunlu bir belgedir. Bunun için ÇKS’ye kayıt olmak gerekmektedir. ÇKS ile daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yapın