Garanti Sanal Kart Oluşturma

Garanti bankası sanal kartları, internet üzerinden alışveriş yapmayı sevenlerin fakat interneti güvenli bulmayan kişilerin rahatlık ile kullanacağı bir kart denilebilir.

Garanti Bankası Sanal Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA internet bankacılığı veya Garanti BBVA Mobil üzerinden Garanti sanal kart oluşturma işlemi yapabilirsiniz. Bunun için internet bankacılığına girdiğinizde kart işlemleri kategorisinden “sanat kartlarım” bölümünü bulmanız ve başvuru yapmanız gerekiyor. Böylece telefon veya internet üzerinden güvenle alışveriş yapabilme imkanınız doğar. Başvuru yaparken hesap seçilmesi durumunda sanal karta, kredi kartı seçilmesi durumunda ise sanal kredi karta sahip olunur. İnternet üzerinden alışveriş yapılmak istendiğinde ilk olarak Garanti BBVA sanal kartınıza herhangi bir hesabınız üzerinden para transferi yapılması gerekir. Üstelik sanal kartınızın limitini de kendiniz belirleyebilirsiniz.

Garanti Sanal Kart Özellikleri Nelerdir?

Garanti sanal kartı, alıcı ve satıcılar arasında güvenli alışveriş imkanı sağlaması ile bilinir. Ayrıca birçok sanal mağaza üzerinden indirimli olarak alışveriş yapma fırsatı sağlar. Garanti sanal kartın özellikleri şu şekildedir;

  • Sanal kart için yıllık olarak ödenen kart ücreti ödenmez
  • Birikmiş bonusunuz var ise, ekstreniz kesildiği zaman o bonuslar ana karta aktarılır
  • İster yurt içinde isterseniz de yurt dışında güvenle alışveriş yapabilirsiniz
  • İnternet üzerinden yaptığınız alışverişleriniz başarılı olduğunda, alışveriş tutarı kadar karta bloke konur.
  • İptal ettiğiniz bir alışverişiniz varsa ve iptal emri gecikir ve bloke devam ederse 444 0 333 Garanti BBVA müşteri iletişim merkezi aranarak durum bildirilmelidir.

Güvenlik amacı ile Garanti BBVA tarafından geliştirilmiş bir karttır. Yaptığınız harcamaları görmek isterseniz Garanti BBVA Mobil veya Garanti BBVA İnternet Bankacılığı üzerinden takip edebilirsiniz. Güvenlik kodu bilgisi olmayan hiçbir işlem kişinin kendi güvenliği açısından yapılmaması tavsiye edilir.

Garanti Sanal Kart Nasıl İptal Ettirilir?

Garanti sanal kartını 444 0 333 numaralı Garanti BBVA müşteri iletişim merkezini arayarak iptal ettirme şansına sahipsiniz.

Garanti Sanal Kart Bilgilerine Nereden Ulaşılır?

Garanti sanal kartı internet alışverişlerinde kullanmak için gerekli olan kart numarası, son kullanma tarihi ve güvenlik kodu (cvc2) gibi bilgilere Garanti BBVA Mobil ve Garanti BBVA İnternet Bankacılığı üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu bilgileri istenildiği zaman Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezi üzerinden de temin edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu