Garanti Bankası Otomatik Ödeme Talimatı Verme ve İptal Etme

garanti otomatik ödeme talimatı verme iptal etme

Günümüzde işlerin yoğunluğu nedeniyle bazen fatura ödemek unutulabiliyor. Bu durumu önlemek adına faturaları garantili bir yöntem olan otomatik ödeme talimatı ile önlemek mümkündür. Bu sayede hem son ödeme tarihi derdi olmaz hem fatura geldi mi ödendi mi ve benzeri sıkıntılar yaşanmaz.

Garanti Bankası Otomatik Ödeme Talimatı Verme

Garanti BBVA İnternet bankacılığını açarak hizmetler bölümü üzerinden faturalar adımını kullanarak talimat vermek mümkündür. Ya da en yakın Garanti BBVA şubesine giderek talimat verilebilir. Otomatik ödeme talimatı her türlü sorunu garanti altına almaktadır. Yetersiz bakiye dışında herhangi bir ödeme sorunu yaşanırsa gecikme cezaları banka tarafından ödenir.

Eğer Garanti BBVA üyesi olmayan birisi bu aileye katılmak isterse en yakın şubeye giderek talebini iletebilir. Müşteri olduktan sonra da kolaylıkla talimatını verebilir.

Garanti Bankası Otomatik Ödeme Talimatı İptali

Garanti otomatik ödeme iptali içinse yine internet bankacılığı, mobil uygulama veya şubeleri kullanabilirsiniz. Bu kanallar üzerinden kolayca talimat verilmiş faturalarınızı kolayca iptal edebilirsiniz.

Garanti BBVA Otomatik Ödeme Talimatının Ayrıcalıkları

Tüm ödemeleri zamanında ödemeyi garanti eden bu talimatın birçok ayrıcalığı ve avantajı bulunmaktadır. Bunlar aşağıda sıralanmıştır.

 • Hesapta para olmazsa avans hesap devreye girerek ödemeyi gerçekleştirir.
 • Kredi kartı ile ödemelerin otomatik olarak yapılması halinde Bonus/MR kazanılabilir. Böylelikle ödedikçe kazanmaya devam edilir.
 • Garanti BBVA bilgilendirme hizmetleri sayesinde hesapta para olup olmadığını ve de ödeme yapılıp yapılmadığını öğrenmek mümkündür. Bu bilgilendirmeler mesaj yada mail yoluyla iletilmektedir.
 • Talimat vermek için nüfus cüzdanı, otomatik ödeme talimatı verilecek fatura ve gelir belgesi ile şubelere başvuru yapılmaktadır.
 • Eğer fatura kredi kartından tahsil edilirse ve kartın son ödeme tarihi geçerse aylık %1,25 faiz yansıtılmaktadır. Bu ödemeler doğal gaz, elektrik, su ve bazı telekomünasyon kurumlarını içermektedir. Ancak Turkcell, superonline, vodafone, KKTC turkcellyada GSM TL yükleme durumları bu durumu kapsamaz.

Otomatik Fatura Talimatı Hangi Alanlar İçin Geçerli?

Garantinin müşterilerine sunduğu bu ayrıcalık hemen hemen her alanda bulunmaktadır. Bunlara şöyle örnekler verilebilir;

 • Doğal gaz
 • Elektrik
 • Su
 • Cep telefonu
 • Ev ya da iş telefonu
 • Dijital TV
 • Kablo TV

Ve benzeri birçok alanda oluşturulan faturalar garanti altına alınabilir. Bu sayede hiçbir hizmet kesintisi de yaşanmamış olur. Hem ayrıca vakit ayırıp fatura ödemeye gitmeye gerek kalmaz hem de ödeme tarihlerine tek tek bakmaya gerek kalmaz.

Garanti Otomatik Ödeme Talimatlarında Avans Hesap Kullanımı

Garanti bankasının müşterileri sunduğu ayrıcalıklardan birisi de avans hesap olmaktadır. Bu sayede hesapta para bulunmasa bile garanti BBVA faturaları ödeyerek müşterisini zor durumda bırakmaz. Üstelik ödemelerde herhangi bir sıkıntı yaşanması halinde gecikme faizini de garanti BBVA öder.

Eğer talimat verilen hesaptaki bakiye yeterliyse direk hesaptan ödeme gerçekleştirilir. Ancak bakiye yetersizse avans hesap sayesinde fatura ödemeleri otomatik olarak yapılır. Avans hesabı olan müşterilerin her an ikinci bir planı var demektir. Çünkü fatura, taksit, kira gibi gününün geçmemesi gereken ödemeleri geciktirmeden ödemeye yarayan kullanışlı bir sistemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu