Garanti Bankası Kredi Kartı İptali

garanti bankası kredi kartı iptali

Garanti Bankası kredi kartı iptal işlemlerinde müşterilerine iki farklı seçenek sunmaktadır. Müşteriler istedikleri kanalla kredi kartlarını iptal ettirebilirler. Kredi kartı sahibi olmak kadar kredi kartı iptali de önemli bir işlemdir. Ancak; kredi kartının genel durumu da oldukça önemlidir. Borcu olan kredi kartının iptali ile borcu olmayan kredi kartının iptal işlemi farklıdır. Bu nedenle; öncelikle kartlarının durumuna göre hareket etmeleri gerekir.

Garanti Bankası Kredi Kartı İptali İçin Bilmeniz Gerekenler

Kredi kartı iptali için talimat verildiğinde Garanti Bankası talebi değerlendirir ve kısa süre içinde kredi kartı kullanıma kapatılır. Bu işlemle birlikte müşterinin kredi kartı alım aşamasında bankaya vermiş olduğu tüm bilgiler de sıfırlanır. Müşteri, daha sonraki zamanlarda yine kredi kartı almak için başvuruda bulunabilir.

Kredi kartı iptali ile ilgili önemli bir hususun da belirtilmesi gerekir. Eğer kapatılmak istenen kredi kartının borcu varsa bu borcun ödenmesi gereklidir. Müşteri borcun tamamını ödeyerek kredi kartını iptal edebilir.

Ödemeler şubelerden yapılacağı gibi ATM’lerden ya da internet bankacılığı yoluyla da yapılabilir. Ancak; müşterinin durumu borcun tamamını ödemeye müsait değilse bu durumda diğer bir yol izlenir, bu yol da taksitlendirmedir. Kredi kartı kullanıma kapatılır ancak söz konusu borç hala kredi kartı sahibine aittir. Taksitlendirme süresince kredi kartı sahibi ödeme periyoduna sadık kalarak borcunu ödemekle yükümlüdür. Taksitlendirme sonucunda kredi kartının borcu tamamen biter ve kredi kartının iptal işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Garanti Bankası Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Müşteri bağlı bulunduğu Garanti Bankası şubesine giderek kredi kartı iptalini gerçekleştirebilir. Şubede kredi kart iptali için iptal dilekçesi doldurulur. Bu form banka memuruna verilir. Kısa sürede kredi kartı iptal olur. Bir başka deyişle kapatılır.

Garanti Bankası Kredi Kartı Telefon Üzerinden İptal Edilebilir Mi?

Çoğu kişi kredi kartı işlemleri için banka şubesine gitmek istemiyor. Özellikle vakit problemi olanlar için şubede işlem yaptırmak oldukça zordur. Banka şubesine gitmeden telefon üzerinden Garanti Bankası kredi kartı iptali gerçekleştirilebilir. Bunun için kart sahibinin 444 0 333 numaralı hattı araması gerekir. Alo Garanti telefon bankacılığı ile kart iptal edilir.

Telefon bankacılığı üzerinden iptal taleplerinde genelde müşteri temsilcileri müşterileri kartın iptal edilmemesi için ikna etmeye çalışırlar. Elbette müşteri kredi kartını iptal etmekte kararlıysa birkaç dakika içinde işlemler yapılarak kredi kartının iptal işlemi gerçekleştirilir.

Kredi Kartı Çalıntı ve Kaybolma Durumlarında Kredi Kartı İptali

Müşteriler kredi kartlarını çeşitli sebeplerle iptal ettirebilirler. Bu sebeplerden biri de kredi kartının çalınması ya da kaybolmasıdır. Kredi kartlarının çalıntı ve kaybolma durumları büyük riskler taşır. Böyle durumlarda kartın sahibinin zaman kaybetmeden bir Garanti Bankası şubesine gitmesi ya da Garanti Bankası telefon bankacılığını kullanılması gerekir. Böylece kartın çalıntı ya da kayıp durumu bankaya bildirilmiş olur. Kredi kartının bir başkasının eline geçmeden kapatılması sağlanır.

Yorum Yapın