Garanti Kredi Başvurusu Sorgulama

Garanti kredi başvurusu sorgulama işlemi bir kaç adımda kolay bir şekilde yapılabiliyor. Garanti bankası bu durumlar için kredi başvuru sonuçlarını sorgulayabilmek için müşterilerine çeşitli yöntemler sunuyor. Sizde Garanti bankasına kredi başvurusunda bulunduysanız ve krediniz için onay mesajı gelmediyse SMS, internet ve Garanti şubelerinden başvurunuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

garanti kredi başvurusu sorgulama

İnternet Adresinden Garanti Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Garanti Bankası’nın internet adresi (garantibbva.com.tr) üzerinden yapmış olduğunuz kredi başvurularınızın sonucunu kolayca sorgulamasını yapabilirsiniz. Adrese girdikten sonra başvuru sonucumu görmek istiyorum kısmına tıklayın. Ardından sonuç menüsüne otomatik olarak yönlendirileceksiniz. Bu kısımdan kredi başvurusu hakkında birçok bilgiyi almak çok kolay olacak.

Müşteri Hizmetlerini Arayarak Garanti Kredi Başvurusu Sonucu Sorgulama

444 0 333 telefon numarasını arayarak müşteri hizmetlerinden yaptığınız kredi başvurusunun sonucunu öğrenebilirsiniz. Garanti Bankası müşteri hizmetleri ile iletişim kurduktan sonra başvurumu öğrenmek istiyorum dedikten sonra sonuç menüsüne yönlendirileceksiniz. Bu menüden yapmış olduğunuz başvurular hakkında bilgileri öğrenebilirsiniz.

SMS İle Garanti Kredi Başvuru Takip

Garanti Bankasında SMS ile birlikte kredi başvurunuzu yapabildiğiniz gibi aynı şekilde sonucunu da öğrenmek oldukça kolaydır. Bunu yapmanız için telefonunuzun mesaj kısmına girdikten sonra SONUC yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC Kimlik Numaranızı yazmalısınız. Yazmış olduğunuz bu mesajı 3390’a gönderin. Çok geçmeden birkaç dakika içerisinde Garanti Bankası tarafından sizlere bir bilgilendirme mesajı verilecektir. Bu mesajı açtığınızda kredi başvurusu ile alakalı tüm bilgileri göreceksiniz.

Garanti Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Garanti kredi başvurusu sorgulama işlemleri haricinde, başvuruların ne zaman sonuçlanacağınızı merak ediyorsanız detaylar şöyle: İhtiyaç kredisi başvurusu 1 gün içinde, taşıt ve konut kredisi başvurusu 1 hafta içinde sonuçlanmaktadır. Bu zamanlar aşılırsa o zaman kredi başvuru sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Banka başvuru yaptığınız zaman sizi biraz inceledikten sonra başvurunuza yanıt vermektedir. Bankanın kredi ve kredi kartı başvurularınızda dikkat ettiği noktalar; gelir durumunuz, kredi notunuz, sicil durumunuz ve ödemelere verdiğiniz önemdir.

Garanti Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banka sizden onay almadan kredi başvurunuzu sonlandırmaz. Dijital bankacılıktan yaptığınız her işlemde banka sizden teyit almaktadır. Bu, sizin güvenliğiniz için gerekli bir durumdur. Bu nedenle acil bir nakit ihtiyacınız var ise bu durumda güvenlik teyitlerini hesaba katmanız gerekmektedir. Özellikle eksik belge olması halinde krediniz onaylansa bile belge tamamlanmadan size kredi kullandırma işlemi yapılmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu