Garanti Bankası Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

garanti kart şifresi alma

Garanti bankası kredi kartı şifre alma işlemleri bonus, paracard gibi kartlar için nasıl yapılır yazımızdan anlatıyoruz. Yeni bir kredi kartına sahip olunduğunda 4 haneden oluşan bir şifre alınmalıdır. Dolaysıyla Garanti Bankası’ndan da kredi kartına şifre alınması için bazı adımların atılması gerekiyor. Garanti Bankası kredi kartı şifre işlemleri ise SMS veya BonusFlaş sistemi üzerinden kolayca alınabilir. Garanti Bankası kredi kartı şifresi unutulduğunda, kaybedildiğinde veyahut şifre güvenliği sağlanamadığından şifre değiştirilmek istenildiğinde müşteri hizmetleri ile iletişime geçilebilir.

Garanti Kredi Kartı Şifre Alma İçin Yapılması Gerekenler

Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olan Garanti Bankası kredi kartı için şifre alınması için tercihe bağlı Garanti Bankası internet şubesinden, 444 0 333 hatlı Garanti Bankası Müşteri Hizmetlerinden, 3340 SMS uygulamasından veyahut BonusFlaş uygulaması üzerinden kredi kartına şifre alınabilir. Yukarıdaki başvuru kanallarından tercih yapılarak kredi kartına yeni şifre oluşturularak hemen kullanıma açılabilir.

Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri İle Kart Şifresi Alma

Garanti Bankası kredi kartına şifre oluşturulmasında en pratik yöntem bankanın müşteri hizmetlerinin aranmasıdır. Garanti Bankası 444 0 333 müşteri hizmetleri arandıktan hemen sonrasında sesli komut uygulaması üzerinden ”kart şifresi almak istiyorum” belirtildikten sonra ilgili menülere yönlendirilir. Bu aşamadan itibaren kredi kartı şifresi oluşturulabilir. Ya da BonusFlaş uygulaması indirilerek de ”Yeni Kart Şifresi Al” menüsünden kredi kartı şifresi kolayca oluşturulabilir. Kart şifresi oluşturulduktan sonra şifrenin diğer bireyler ve banka personeli ile dahi kesinlikle paylaşılmamalıdır.

Garanti SMS İle Kart Şifresi Alma

Garanti Bankası SMS üzerinden de kredi kartı şifresi alınabilir. Şifre yazıldıktan hemen sonrasında kredi kartının son 6 rakamı, anne kızlık soyadının ilk 2 harfi, kredi kartının arka kısmında bulunan güvenlik kodunun ilk 2 harfi aralarında birer boşluk bırakılarak 3340’a gönderilmesi yeterlidir. Bu sayede belirlenen kredi kartı şifresi ise kullanıcı tarafından gerçekleştirilen ilk alışverişte cep telefonundan tanımlanır. Kredi kartının şifresi oluşturulduğunda tahmin edilmesi güç olabilen rakamlar tercih edilmelidir. Ayrıca şifrenin olası unutulma durumuna karşın not defterine veya şifreli telefon not defterine kayıt edilmelidir.

Garanti Bankası Kredi Kartı Şifre Değiştirme

Garanti Bankası kredi kartı şifresi değiştirilmek istendiğinde 444 0 333 Garanti Bankası müşteri hizmetleri aranması yeterlidir. Garanti Bankası internet bankacılığı kullanıcısı olunması durumunda da kullanıcı adı ve parola ile panel bölümüne giriş yapılmalıdır. Buradan Kart-Şifre İşlemleri->Şifre Belirleme/Değiştirme sekmesinden kredi kartı şifresi değiştirilebilir. BonusFlaş uygulaması üzerinden kredi kartı şifresi değişimi için uygulama indirilmesi gerekiyor. Bu aşamadan hemen sonrasında ise Ayarlar->Kart Ayarları->Kart Şifre İşlemleri adımından kredi kartı şifresi güncellenebilir.

Garanti Bankası kredi kartı almak isteyenler öncelikle banka şubesine başvurmalıdır. Gerekli belge ve bilgileri banka şubesinden teslim ettikten sonra banka tarafından onay görmesi durumunda kredi kartı almaya hak kazanabilirler.

Özet olarak Garanti Bankası kredi kartı şifre alma için yukarıdaki basit adımların atılması yeterlidir. Ayrıca kredi kartı limit yükseltme ve güncel limit öğrenmek için de 444 0 333 Garanti Bankası müşteri hizmetleri aranabilir.

Yorum Yapın