Garanti Bankası Bireysel Emeklilik İptali

Garanti bankası BES iptal için kullanacağınız telefon numarası ve internet şubesi hakkında bilgiler yazımızda yer alıyor. Bankaların sundukları sayısız işlemler bulunur. Bunların bazıları

Garanti bankası BES iptal için kullanacağınız telefon numarası ve internet şubesi hakkında bilgiler yazımızda yer alıyor. Bankaların sundukları sayısız işlemler bulunur. Bunların bazıları kredi kartı veya hesap işlemleri iken bazıları da emeklilik ile alakalı işlemler olarak bilinir. Bireysel emeklilik kavramı uzun zamandır var olmamasına karşılık yine de oldukça fazla talep gören hizmetler arasında yer alır. Zaman içinde sisteme katılım sürenize göre devlet tarafından da belli oranda destek verilmesi söz konusu olduğundan dolayı daha fazla talep görmeye başlamıştır. Garanti Bankası müşterisi olan ve bireysel emeklilik hizmetinden yararlanmak isteyenler ilk olarak banka ile görüşmelidir. Ardından bireysel emeklilik sözleşmesi yaparak ve bütçesine uygun bir şekilde ödeme planı düzenleyerek Garanti Bankası bireysel emeklilik müşterisi olabilirsiniz.

Garanti BES İptal İşlemleri

Bankaların bireysel emeklilik olarak adlandırdıkları bir sistem olarak tanımlamak doğru olur. Güvenlik kurumu tarafından emekli olmak isteyenlerin ek olarak ikinci bir emeklilik şansı veya her yaştan bireyin birikim garantisi şeklinde ilerler. 10 yıllık bir süreci kapsar. Bankanız ile yaptığınız anlaşmaya uygun olacak şekilde ödemenizi aylık olacak şekilde belirleyebilirsiniz. Devlet size 10 yıl sistemde kalma durumunuzda %100 oranında destek verir. Bunun için uzun süreli bir yatırım gözü ile bakmak daha doğru olacaktır.

Eğer yine de Garanti bes iptal işlemlerini başlatmak istiyorsanız bunun için sizlere önerdiğimiz yöntemlerden birini uygulayabilirsiniz. Garanti bes iptali sms ile yapılmıyor. Garanti bes telefon numarası ve internet şubesi aracılığıyla iptal işlemini kolayca yapabiliyorsunuz.

Hangi Yollara Garanti Bes İptali Yapılır?

Garanti Bankası tarafından verilen bireysel emeklilik sistemine üye olduktan sonra bazı nedenlerden dolayı iptal etme durumunuz olabilir. Böyle bir zorunluluk söz konusu olduğunda yapılması gerekenler arasında size en uygun olanını seçebilirsiniz. Bunlar:

  • Şubeye gitmek,
  • İnternet bankacılığı kullanmak,
  • Telefon bankacılığından yararlanmak şeklinde sıralanabilir.

Size en uygun olan seçeneği deneyerek kısa süre içinde hemen BES iptali yaptırmanız söz konusu olur.

Garanti Bankası BES İptal Telefon Numarası

Garanti Bankası BES iptali için bankanızın şubesine de başvuru yapabilirsiniz. Böylece bankanızın işlemleri birebir iptal ettiğini de görme şansınız olur. Şubeye gidecek vakti olmayanlar için ise 444 0 336 numaralı hattı aramak önerilir. Bu sayede ayrılmak için gereken işlemleri ve varsa yatırımları da kısa süre içinde öğrenme imkanı elde edebilirsiniz. İptal sürecini başlattığınızda para iadesi içinde bilgilendirmöe yapılacaktır. Bankanız bu konuda yol gösterici olacaktır.

garanti bes iptal telefon numarası

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı İle BES İptal

Garanti Bankası BES işlemlerini yaptıktan sonra belli nedenlerden dolayı sistemden çıkmak istemeniz söz konusu olabilir. Ödeme gücünüz değişebilir. Bu durumda BES iptali veya belli bir süre durdurulması yoluna başvurma şansınız olur. Kısa yolda iptal etmek için ise yapılması gereken en kısa çözüm internet bankacılığının kullanılmasıdır. İnternet bankacılığının kullanılması için ise şifre ve müşteri numaranız gerekir. Buradan Garanti emeklilik giriş yapabilirsiniz. Tanımlanan BES sözleşmesinden ayrılmak istediğinizi belirten onayı vermelisiniz. Ardından SMS ile bilgi verilecektir.

Banka Şubesine Giderek Bes İptali 

Garanti Bankası oldukça fazla sayıda şubesi bulunan bir banka olmasından dolayı şubeye gitmeyi seçmek oldukça büyük kolaylık olacaktır. Bankaya giderek hemen BES sözleşmenizi iptal etmek istediğinizi söylemek gerekir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken durum sözleşmeye ne zaman dahil olduğunuzdur. Buna göre bir iptal veya cayma cezası söz konusu olabilir. Bahsedilen sözleşmeye uzun süre önce dahil olmuş olmanız halinde ise sistemden alacağınız devlet teşviki konusunda değişim yaşanır.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi

Bankacılık alanında sürekli yenilenen ve artan işlem menüleri arasına son olarak eklenenlerden bir tanesi de bireysel emeklilik sistemi olmuştur. Sadece bireysel olarak yatırılan ve yaş, prim gibi şartlar yerine geldikten sonra emeklilik sunan sistemden hariç olarak zorunlu birikim yapma esasına dayanan bir sistemden bahsetmek söz konusu olur.

Bu sistem Garanti Bankası da dahil olmak üzere hemen hemen tüm yatırım bankaları tarafından verilen bir hizmettir. Bankanın herhangi bir işlem kanalını kullanarak BES başvurusunda bulunmak ve sisteme dahil olmak son derece kolaydır. Sistemden çıkmak için de aynı şekilde bazı yollara başvurmak gerekir. Garanti Bankası bes iptali nasıl yapılır tarzında sorulan soruların cevabı için yazımızda yer alan bilgileri kullanabilirsiniz.

Yorum Ekle