Garanti Kredi Kartı Temassız Özelliği Açma ve Kapatma

Birçok teknolojik gelişme ile birlikte ödeme şekilleri de değişim buldu. Bu en önemli değişiklik kredi kartlarında bulunan temassız ödeme olanağıdır. Türkiye de en önemli bankalardan biri olan Garanti bankası da müşterilerine bu hizmeti sunmaktadır. Tabi ki temassız kartı kullanmak istemeyen müşterilerine Garanti kredi kartı temassız özelliği kapatma seçeneği sunuyor.

Garanti Temassız Kapatma

Pek çok vatandaş verilen kredi kartının temassız özelliğini kullanmayı istememektedir. Bunun sebebi, yaşadığı il ya da ilçelerde ki pos makinesinin veya mağazalarda bulunan bu cihazların temassız kart özelliğinin bulunmaması bu kartı kullanmama etkisi yaratıyor. Pek çok kişi kredi kartının temassız özelliğinin nasıl kapatılması gerektiğini bilmiyor. Kredi kartının temassız özelliğini kapamak için birkaç kolay yol bulunmakta.

  • En yakın Garanti Bankası şubesine giderek, kartınızın temassız ödeme özelliğini kapatabilirsiniz.
  • Garanti Bankasının İnternet adresi üzerinden randevu alarak kartınızın temassız ödeme özelliğini kapatabilirsiniz.
  • Garanti Bankasının 444 0 333 numarasını arayıp randevu alarak, Kartınızın temassız ödeme özelliğini kapatabilirsiniz.

garanti temassız kapatma

Garanti Temassız Kart Nasıl Alınır?

Garanti Bankasının sunduğu temassız “Bonus Trink” kredi kartına sahip olmayan isteyen her kişi, bankanın en yakın şubesine giderek veya bankanın İnternet adresinden başvurarak bu karta sahip olabilirler. İstendiği takdirde Garanti Bankasının 444 0 333 numarasını arayarak da başvuruda bulunabilirsiniz.

Garanti Bankası Temassız Kredi Kartı Nasıl Kullanılır?

Temassız özelliğini kullanabilmeniz için Amerikan Express ve Visa Mastercard logosu olan kartlar ile temassız ödeme yapabilen bir POS cihazı olmalıdır. Böylece bu durum daha hızlı şekilde işlem yapmak isteyen işletmelerin bu tür POS cihazlarını edinmesini olanak sağladı. Tüketiciler bu tarz kartların hızlı olması nedeniyle daha çok bu tarz işletmeleri tercih ediyorlar.

Temassız Ödeme Ne Gibi Faydalar Sunuyor?

Temassız kredi kartları, dokun ve geç özelliği ile hızlı olarak ödemeler gerçekleştirir. Fakat bu ödemeler yapılırken muhakkak günlük limite dikkat edilmelidir. Müşteriler, temassız kart ile yaptığı ödemeleri hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirir. Temassız karta uygun olan post makinelerine şifre girmeden 1 saniye içerisinde ödeme gerçekleştirilir. Garanti Bankasının “Bonus Trink” kartı ile 90 TL ve altı ödemelerde beklemeden ödemeler kolaylıkla gerçekleşir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu