Garanti Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Garanti kredi başvuru sonucu öğrenme

Garanti Bankası kredi başvuru sonucu öğrenme işlemi bir kaç adımda kolay bir şekilde sorgulanabilir. Garanti bankasına başvuru yapan müşterilerin başvurularını sorgulamaya da elbette ki hakkı vardır. Garanti bankası bu durumlar için kredi başvuru sonuçlarını sorgulayabilmek için müşterilerine çeşitli yöntemler sunuyor. Sizde Garanti bankasına kredi başvurusunda bulunduysanız ve krediniz için onay mesajı gelmediyse SMS, internet ve Garanti şubelerinden başvurunuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri İle Başvuru Sonucu Öğrenme

444 0 333 telefon numarasını arayarak müşteri hizmetlerinden yaptığınız kredi başvurusunun sonucunu öğrenebilirsiniz. 7/24 ulaşabileceğiniz Garanti Bankası müşteri hizmetleri numarasından kart işlemleri, kredi işlemleri, kayıp çalıntı işlemleri ve ödeme gibi pek çok işlemi halledebilirsiniz.

SMS ile Garanti Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

SMS ile kredi sonucu öğrenme de Garanti bankasının gelişmelerinden bir tanesidir. SMS ile kredi başvuru sonucunu öğrenmek için telefonunuzun mesaj bölümüne “SONUC” yazıp boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı yazıp 3390’a yollayabilirsiniz. Gönderdiğiniz mesajın karşılığında banka size bir bilgilendirme mesajı gönderecektir. Böylece iki dakika içerisinde kredinizin onay alıp almadığını öğrenebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı ile Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Garanti bankasına yapmış olduğunuz kredi sonucunu internet sayfasından sorgulayabilirsiniz. Garanti bankasına yapmış olduğunuz kredi ve kredi kartı başvurularınızın sonucunu ayrı sayfalarda görebilirsiniz. İnternet sayfası üzerinden başvuru sonucunu sorgulamak için; Ana sayfa > Bireysel > Kredi Kartları > Kredi kartı başvuru takibi menüsünü takip etmelisiniz. Bu menüye girdikten sonra karşınıza çıkan form numarasını, telefon numarasını ve TC kimlik numarası bilgilerini doldurmanız gerekir. Bu bilgileri girdikten sonra başvuru sorgulamanız yapılacaktır.

Garanti Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

İhtiyaç kredisi başvurusu 1 gün içinde, taşıt ve konut kredisi başvurusu 1 hafta içinde sonuçlanmaktadır. Bu zamanlar aşılırsa o zaman kredi başvuru sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Banka başvuru yaptığınız zaman sizi biraz inceledikten sonra başvurunuza yanıt vermektedir. Bankanın kredi ve kredi kartı başvurularınızda dikkat ettiği noktalar; gelir durumunuz, kredi notunuz, sicil durumunuz ve ödemelere verdiğiniz önemdir.

Gelir durumunuz iyiyse, çekeceğiniz kredi tutarını ödeyebilecek durumdaysanız, kredi notunuz yüksekse, siciliniz temizse ve eski ya da diğer ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapıyorsanız yüksek ihtimalle banka kredi ya da kredi kartı başvurunuzu onaylayacaktır. Sizlerde başvuru sonucunu öğrenmek istiyorsanız Garanti bankası hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Garanti bankası kredi başvuru sonucu öğrenme işlemleri ile başvuru yaptığınız kredinin onaylanıp onaylanmadığını kolayca öğrenebilirsiniz. Aklınıza takılanları bizimle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Yorum Yapın