Garanti Bankası Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Garanti Bankası kredi başvurusu sorgulama işlemi bir kaç adımda kolay bir şekilde yapılabiliyor. Ülkemizin en çok tercih gören bankaların içerisinde yeri bulunan Garanti Bankası her zaman yenilikçi tavrını ve uygulamalarını sürdürmeyi eksik etmiyor. Teknolojiyi de yakından takip eden banka olduğundan müşterilerine sunduğu hizmetle birlikte her gün büyüme yönünde ilerleyen banka olarak adını ilk sıralara yazdırıyor.

Garanti bankasına başvuru yapan müşterilerin başvurularını sorgulamaya da elbette ki hakkı vardır. Garanti bankası bu durumlar için kredi başvuru sonuçlarını sorgulayabilmek için müşterilerine çeşitli yöntemler sunuyor. Sizde Garanti bankasına kredi başvurusunda bulunduysanız ve krediniz için onay mesajı gelmediyse SMS, internet ve Garanti şubelerinden başvurunuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

İnternet Adresinden Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Garanti Bankası’nın internet adresi (garantibbva.com.tr) üzerinden yapmış olduğunuz kredi başvurularınızın sonucunu kolayca sorgulamasını yapabilirsiniz. Adrese girdikten sonra başvuru sonucumu görmek istiyorum kısmına tıklayın. Ardından sonuç menüsüne otomatik olarak yönlendirileceksiniz. Bu kısımdan kredi başvurusu hakkında birçok bilgiyi almak çok kolay olacak.

Müşteri Hizmetlerini Arayarak Kredi Başvurusu Sonucu Sorgulama

444 0 333 telefon numarasını arayarak müşteri hizmetlerinden yaptığınız kredi başvurusunun sonucunu öğrenebilirsiniz. Müşteri hizmetlerini aramanız sonucunda başvurumu öğrenmek istiyorum dedikten sonra sonuç menüsüne yönlendirileceksiniz. Bu menüden yapmış olduğunuz başvurular hakkında bilgileri öğrenebilirsiniz.

SMS İle Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama

Garanti Bankasında SMS ile birlikte kredi başvurunuzu yapabildiğiniz gibi aynı şekilde sonucunu da öğrenmek oldukça kolaydır. Bunu yapmanız için telefonunuzun mesaj kısmına girdikten sonra SONUC yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC Kimlik Numaranızı yazmalısınız. Yazmış olduğunuz bu mesajı 3390’a gönderin. Çok geçmeden birkaç dakika içerisinde Garanti Bankası tarafından sizlere bir bilgilendirme mesajı verilecektir. Bu mesajı açtığınızda kredi başvurusu ile alakalı tüm bilgileri göreceksiniz.

Garanti Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

İhtiyaç kredisi başvurusu 1 gün içinde, taşıt ve konut kredisi başvurusu 1 hafta içinde sonuçlanmaktadır. Bu zamanlar aşılırsa o zaman kredi başvuru sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Banka başvuru yaptığınız zaman sizi biraz inceledikten sonra başvurunuza yanıt vermektedir. Bankanın kredi ve kredi kartı başvurularınızda dikkat ettiği noktalar; gelir durumunuz, kredi notunuz, sicil durumunuz ve ödemelere verdiğiniz önemdir.

Gelir durumunuz iyiyse, çekeceğiniz kredi tutarını ödeyebilecek durumdaysanız, kredi notunuz yüksekse, siciliniz temizse ve eski ya da diğer ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapıyorsanız yüksek ihtimalle banka kredi ya da kredi kartı başvurunuzu onaylayacaktır. Sizlerde başvuru sonucunu öğrenmek istiyorsanız Garanti bankası hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Garanti kredi başvurusu sorgulama işlemleri ile başvuru yaptığınız kredinin onaylanıp onaylanmadığını kolayca öğrenebilirsiniz. Aklınıza takılanları bizimle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.


 

garanti kredi başvurusu sorgulama, garanti kredi başvuru sonucu

 

 

Yorum Yapın