Garanti Bankası Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Garanti bankası kredi başvuru sonucu öğrenme işlemi basit birkaç yöntemle gerçekleşebilmektedir. Yapılan ev kredisi, taşıt, ihtiyaç kredisinde sonuçlar birçok kişi için önemlidir.

Şube Şartı Var Mı?

Merak edilen bir konu, Garanti Bankası kredi başvuru sonucu için şubeye gitme şartı olup olmadığıdır. Bu durum, eskiden şart olan bir durumdu, ancak günümüzde internet ve telefon bankacılığı ile öğrenilebilen bir durum haline gelmiştir. Bankaya doğrudan giderek de şubeden kredi sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Özellikle sonuçlanması uzun süren ev kredisi gibi kredilerde doğrudan görüşme gerekebilmektedir. Bazı hallerde de kredi hesaplaması yaparken ekstra bir durum olabilir. Kredi notu sınırda olan kişilerde ek değerlendirmeler gerekiyorsa bu halde de süreç şubeden devam edebilir. Banka sizden bazı belgeler de isteyebilir.

SMS İle Sonuç Talebi

Garanti Bankası kredi sonucu öğrenmek için 444 0 333 numarasını arayarak talepte bulunabilirsiniz. Ayrıca SMS ile de sonuç talep edilmektedir. 3390 numarasına SONUC yazdıktan sonra bir boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı yazıp göndermeniz gerekir.

TC Kimlik Numarası İle Sonuç Öğrenme

TC kimlik numarası ile kredi sonuç öğrenme işlemi, Garanti Bankası sitesi üzerinden gerçekleşebilmektedir. Başvuru sayfası üzerinden hangi kredi için işlem yapacaksanız, bunu seçerek,  isim soy isim, kimlik bilgileri telefon gibi detaylarla başvuru sonucu talebini isteyebilirsiniz. Bilgilerinizin doğru olması önemli bir detaydır. Çünkü sürekli olumsuz cevap almak, kredi notunuzda düşme yaratabilir.

Bir Cevap Yazın