Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

garanti internet bankacılığı şifre alma

Garanti internet bankacılığı şifre alma konusunda yapacağınız çok basit uygulamayı bu yazımızdan anlatıyoruz. Ülkemizin önde gelen önde gelen özel bankalarından biri olan Garanti Bankası 1946 yılında Ankara merkezli kurulmuştur. Günümüzde birçok il ve ilçede hizmet vermektedir. Dijital alanda kendini ispatlayan Garanti Bankası, şubeden verdiği hizmetlerin birçoğunu internet ve mobil bankacılık gibi dijital kanallar aracılığıyla da vermektedir.

Garanti internet bankacılığı sayesinde, banka şubesine gitmeden veya müşteri hizmetlerini aramadan bütün işlemlerinizi internet bankacılığı sayesinde çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede nerede olursanız olun, sadece garanti cep uygulamasından veya internet sitesine giriş yaparak da istediğiniz işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu özelliklerden yararlanmanız için öncelikle garanti bankası internet şube şifresi alınması gerekmektedir.

Garanti İnternet Bankacılığı Şifre Alma İşlemi

Garanti Bankası internet şubesini ilk kez kullanan kişiye banka tarafından verilen ve kısa bir süre sonra değiştirilmesi gereken parolanın 6 haneli olması istenir. Harf ve noktalama işareti kullanılmaz. Tamamı rakamlardan oluşur. Bireysel internet bankacılığına girmek isteyen kişi; internet bankacılığı ana sayfasından “parola al” adımını kullanarak yeni şifre alabilir. Bunun için bankaya ait kart kullanmak gerekmektedir. Eğer bankaya ait herhangi bir kart kullanılmıyorsa en yakın banka şubesinin ziyaret edilmesi gerekir. Aynı durum kurumsal internet bankacılığında da geçerlidir. Firmaya ait kart ile “parola al” sekmesinden yeni parola alınabilir.

İlgili: Garanti bankası hesap açma

Garanti Bankası İnternet Şubesi Şifremi Unuttum

Garanti bankası internet şubesi şifrenizi unuttuysanız kolay bir şekilde tekrar şifre oluşturabilirsiniz. Bunun için Garanti bankasının parolamı unuttum şeklinde bir sayfası bulunmaktadır. Bu sayfa yukarı da anlattığımız parola al sayfasıyla aynı sayfadır. Hemen sizden istenen bilgileri girerek unuttuğunuz şifrenizi yenisiyle değiştirebilirsiniz.

Garanti Bankası’nın İnternet Bankacılığından Yapılan işlemler

Garanti Bankası internet şubesine 7 gün 24 saat girilebilir. Garanti Bankası’nın internet bankacılığı şubesinden çeşitli parola işlemlerini yapmak mümkündür. Aynı zamanda elektrik, su, doğalgaz, noter ödemeleri, üyelik aidatları ve telekomünikasyon gibi fatura ödemeleri yapılabilir. E-devlet şifresi olmayan kişiler Garanti Bankası’nın internet bankacılığını kullanarak e- devlet sistemine giriş yapabilirler. Kredi kartını kullanarak internet bankacılığı üzerinden EFT, havale gibi para transferlerini gerçekleştirebilirler. Yurt içinde veya yurt dışında bulunan hesaplama yabancı para transferi şeklinde döviz ödemelerini gerçekleştirebilirler. Kentkart yüklemesi yapabilirler. Senet ödemelerini gerçekleştirebilirler.

İlgili: Garanti bankası kredi kartı şifresi alma

Garanti Bankası İnternet Bankacılığına Giriş

Temelde Garanti Bankası’nın internet bankacılığına giriş yapmak için gerekli olan iki ana unsur vardır. Bunlar; müşteri numarası ve paroladır. Müşteri numarası; banka tarafından kişiye verilen özel numaralardır. Parola ise müşteri tarafında belirlenir. İlk üye olunduğunda banka bir şifre verir ve en yakın zaman müşterinin kendine özel bir şifre oluşturmasını ister. Yukarıda anlattığımız Garanti internet bankacılığı şifre alma işlemleriyle yeni şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenin hiç kimse ile paylaşılmaması işlem güvenliği açısından son derece önemlidir. İnternet bankacılığına giriş yaparken kullanılan müşteri numarası yerine T.C kimlik numarası ile de giriş yapılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu