Garanti Bankası EFT Yapma ve İptal Etme

Garanti bankası üzerinden istediğiniz hesaba para transferi yapabilirsiniz. Eğer EFT seçeneğinden yararlanmak isterseniz, Garanti bankası EFT saatlerine bakmanız gerekecektir. Peki EFT yapmak istediğinizde bunu nasıl ve hangi yollarla gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde EFT yapmak istediğinizde bunu birkaç yol ile yapabilirsiniz.

  • Birincisi ve en kolayı kuşku yok ki, internet bankacılık işlemleri üzerinden yapılacak EFT transferidir.
  • Diğeri ise bankanın size en yakın şubesine giderek EFT talebinde bulunmaktır.
  • Sonuncusu ise bankamatik üzerinden istediğiniz hesaba dilediğiniz tutarın gönderilmesidir.

Hesabınızda bulunan parayı başka bir hesaba atmak istediğinizde bunu EFT işlemi ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi yaparken, bankamatik üzerinden, internet bankacılığı ve şubeye giderek kolayca yapabilirsiniz. Özellikle son yıllarda bu adımlardan en çok tercih edileni kuşku yok ki, internet bankacılığı üzerinden yapılacak olan para transferidir.

Garanti Bankası EFT İşlemi İçin En Kolay Yol

İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra birçok işleminizi kolayca ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı limit artırma talebinden tutunda borç ödeme ve gibi birçok işlemi internetten hesabınıza giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Size verilen kullanıcı bilgilerini girmenizden sonra artık hesabınızdan başka bir hesaba EFT yaparak para gönderebilirsiniz.

Tüm bu işlemlerden siz de dilediğinizi tercih ederek EFT işleminde bulunabilirsiniz. Fakat bu işlemleri yaparken belirli bir eft ücreti ödemeniz gerekecektir. Günümüzde birçok müşteri Garanti bankası üzerinden rahatlıkla havale, eft işlemlerini yapabiliyor. Bu konuda aklınıza takılanlar varsa bizlere yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Garanti Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır?

Garanti bankası Türkiye’nin en köklü ve müşterisi en çok olan bankalardan biridir. Siz de Garanti bankasının bir müşterisi iseniz, bankada iptal etmek istediğiniz EFT talebini en rahat ve hızlı bir şekilde telefon bankacılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Güvenlik adımlarını hızlı bir şekilde geçerek geri çekmek ve iptal etmek istediğiniz EFT bilgilerini çağrı merkezinde bulunan arkadaşa belirterek kısa sürede iptalini gerçekleştirebilirsiniz. Hızlı ve pratik bir şekilde EFT yapmak için internet bankacılığını kullandığınızda yanlış bir adım ya da sadece vazgeçmeniz halinde Garanti bankasına ait Alo Garanti çağrı merkezinden siz de işleminizi iptal ettirerek gönderimi geri çekebilirsiniz. Detaylı bilgi ve diğer alternatifler için siz de web sitesine bakarak ya da müşteri temsilcisini arayarak birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yorum Yapın