Garanti Cebe Havale 2022 (Cepbank Para Gönderme, Çekme ve İptal)

Bu sayfada garanti cebe havale nasıl yapılır, cepbank para gönderme, para çekme ve gönderilen parayı iptal etme gibi merak ettiğiniz tüm detayları bulabilirsiniz.

Garanti cebe havale işlemlerini bankanın geliştirdiği cepbank sistemiyle yapmak mümkündür. Garanti cepbank 7/24 yapılabildiği gibi hem hızlı hem de pratik bir işlemdir. Bu işlemi garanti internet şubesi veya cep uygulamasından kolayca yapabiliyorsunuz. Aşağıda anlatılan adımları takip ederek istediğiniz kişinin telefon numarasına kolayca cebe havale yapabilirsiniz.

Garanti Cepbank Nasıl Yapılır?

 1. Garanti Bankası cebe havale işlemini yapmak için internet şubesi ya da cep uygulamasına giriş yapın. Daha sonra Para Transferleri > CepBank > Para Gönderme adımlarını takip edin.
 2. Açılan ekranda gönderen cep numarası, alıcı telefon numarası ve gönderilecek tutar yazıldıktan “Devam” tuşuna basılır.
 3. Yapılacak para transferini son bir defa kontrol ederek onay verin. İşlemi onayladıktan sonra gönderilen telefon numarası sahibine mesaj olarak şifre gelecektir. Gelen şifre ile herhangi bir Garanti ATM’sinden para çekilebilir.

garanti cebe havale nasıl yapılır

Cebe Havale İptali Nasıl Yapılır?

Eğer para gönderimini yanlış numaraya yaptığınızı fark ettiyseniz veya talimatı geri çekmek istiyorsanız cebe havale iptali yapabilirsiniz. Yanlış yapılan cebe havale karşı taraf tarafında çekilmedi ise Garanti mobilden, Garanti internet şubesinden ya da Garanti Bankası müşteri hizmetleri aranılarak iptal edilebiliyor. Eğer para çekildiyse iptal etme gibi bir şansınız kalmıyor ve konuyu bankayla görüşmeniz gerekiyor.

Garanti Bankası CepBank Para Çekme

garanti cepbank para çekme

Cepbank ile para gönderme işlemi başarılı bir şekilde tamamlandıysa, alıcının Garanti paramatiklerine gidip ve parayı çekmesi gerekir. Bu işlemler ise sırasıyla şöyledir:

 1. Paramatiğe gidildiği zaman herhangi bir kart takılmaz ve girişe basılır. Sonra ise Cepbank para çekme seçeneği seçilir.
 2. Burada gelen ekrana parayı cebe havale edenin numarası, sizin numaranız, havale edilen para miktarı ve kısa mesajda gelen şifre yazıldıktan sonra cebe havale ile gönderilen para çekilebilir.

CepBank İle Gönderilen Para Çekilmezse Ne Olur?

İşlem yapıldıktan sonra alıcıya gönderilen SMS’teki şifre 24 saat aktif kalır. Eğer bu süre içerisinde para çekilmez işlem iptal olur. Gönderen kişiye parası ilk iş günü içinde iade edilir. Eğer ertesi gün bayram, tatil veya hafta sonuna denk geliyorsa ilk resmi iş gününü beklemeniz gerekir.

Garanti Bankası Cebe Havale İşlemleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

garanti bankası cebe havale

Bu işlem hakkında bilmeniz gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Bir cep telefon numarasına havale yapılması için; Garanti Bankasında bir banka hesabınızın olması gerekir. Çünkü “Garanti cebe havale” işlemi yalnızca Garanti internet şubesi ve mobil şubeden yapılabiliyor. (İnternet bankacılığı şifreniz yoksa Garanti internet şubesi şifresi alma sayfamıza bakabilirsiniz.)
 • Yapılan işlem sonrasında gönderilen para yalnızca Garanti Bankası ATM’lerinden çekilebiliyor.
 • Karşı tarafın banka hesabı bulunmasa da, yapılan işlem sonrasında cep telefon numarasına iletilen şifre ve gönderilen para “kartsız giriş” seçeneği seçilerek Garanti ATM’sinden çekilebiliyor.

Garanti Bankası CepBank Limitleri

Bütün bankalarda günlük ve haftalık şeklinde bir gönderim limiti belirlenmiştir. Garanti Bankasında geçerli olan limitler şu şekildedir.

 • Günlük 500 TL ve en çok 2 işlem,
 • Haftalık 1.000 TL ve en çok 4 işlem,
 • Aylık 1.500 TL ve en çok 6 işlem olarak belirlenmiştir.

Bu limitler yalnızca Garanti Bankası tarafından belirlenmiş olan rakamlardır. Diğer bankaların belirlediği oranlar farklılık gösterebilir. Garanti Bankası müşterileri, CepBank kullanarak herhangi bir telefon numarasına kolaylıkla para havale edebilir. Müşteri olmayanlar da kendi numaralarına para alabilirler. Garanti cebe havale nasıl yapılır sorusuna gerekli tüm cevapları vermiş bulunuyoruz. Aklınıza takılanları bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu