Garanti Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası ülkenin en büyük bankaları arasında bulunuyor. Bankanın hem internet bankacılığı hem de mobil bankacılık hizmetleri herkes tarafından sıkça kullanılmakta. Garanti Bankası cebe havale işlemlerini Cepbank sistemiyle yapmak mümkündür. Cebe havale işlemi hem hızlı hem de pratik bir işlemdir. Cepbank işlemleri aracılığıyla bir kişinin telefon numarasına para havale edebilirsiniz. Cepbank hem hızlı olması hem de zahmetsiz olması sayesinde oldukça kullanışlı bir sistem. Cepbank ile cebe havale işlemi internet şubesi veya cep uygulamasından kolayca yapılabilir. Aşağıda anlatılan adımları takip ederek kolayca cebe havale yapabilirsiniz.

garanti bankası cebe havale nasıl yapılır

Garanti Bankası Cebe Havale İşlemi

  1. Garanti Bankası cebe havale işlemini yapmak için internet şubesi ya da cep uygulamasına giriş yapın. Daha sonra “Para Gönder – CepBank – Para Gönderme” menüsünü seçin.
  2. Açılan ekranda gönderen cep numarası, alıcı telefon numarası ve gönderilecek tutar yazıldıktan “Devam” tuşuna basılır.
  3. Yapılacak para transferini son bir defa kontrol ederek onay verin. İşlemi onayladıktan sonra gönderilen telefon numarası sahibine mesaj olarak şifre gelecektir. Gelen şifre ile herhangi bir Garanti ATM’sinden para çekilebilir.

Garanti Bankası Cebe Havale İle Gelen Para Nasıl Çekilir?

Cepbank ile cebe para havale edildiyse, paramatiklere gitmek ve parayı çekmek gerekir. Bu işlemler ise sırasıyla şöyledir:

  1. Paramatiğe gidildiği zaman herhangi bir kart takılmaz ve girişe basılır. Sonra ise Cepbank para çekme seçeneği seçilir.
  2. Burada gelen ekrana parayı cebe havale edenin numarası, sizin numaranız, havale edilen para miktarı ve kısa mesajda gelen şifre yazıldıktan sonra cebe havale ile gönderilen para çekilebilir.

Garanti Bankası müşterileri, Cepbank kullanarak herhangi bir telefon numarasına para havale edebilir. Müşteri olmayanlar da kendi numaralarına para alabilirler. Garanti bankası cebe havale nasıl yapılır sorusuna gerekli cevapları vermiş bulunuyoruz. Aklınıza takılanları bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yapın