Garanti Bankası Cebe Havale Cepbank İptali Nasıl Yapılır?

Teknolojini gelişmesi ile bankacılık sektörü de epey gelişmiştir. Artık tüm banlalar bankacılık işlemlerini elektronik ortamlar üzerinden de yapmaya başlamışlardır. Bankacılık sektöründe elektronik ortamda yapılan işlemlerin başında havale işlemleri geliyor.

Bankacılık İşlemlerinde Havale Nedir?

Bankacılık işlemlerinde havale işlemi banka hesaplarında bulunan paraların bir hesaplan başka bir hesaba aktarılması veya gönderilmesi işlemidir. EFT olarak da bilinen havale işlemleri artık mobil ve internet bankacılığı üzerinde saniyeler içinde yapılabiliyor. Bankacılık sektöründe geniş müşteri potansiyeline sahip olan Garanti bankası da müşterilerine kolaylık sağlamak adına tüketicilerin bireysel cep telefonlarına havale işlemi yapma imkânı sunuyor. Havale işlemlerinde yanlış İBAN girmeniz paranın yanlış hesaba gitmesine neden oluyor. Fakat Garanti bankası bu duruma da cevapsız kalmayarak, yanlış hesaba gönderdiğiniz havale işlemlerini iptal edebilme özelliği çıkartarak sizleri büyük bir yanılgıdan kurtardı.

Garanti Bankası Cebe Havale İptali İçin Bunları Takip Edin

Öncelikle Garanti bankasını cepbank uygulamasını indirin. Bu işlemi internet bankacılığı ile de gerçekleştirilebilir hale geldi.  Mobil uygulamaya ve internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra para transferi linkine girin ve cebe havale veya Cepbank seçeneğini girip, oradan da işlem hareketleri linkine tıklayın.   İşlem hareketi menüsünden karşınıza gelen havale işleminizi iptal edebilirsiniz.  Bunların dışında Garanti bankasının Müşteri hizmetlerinde de arayarak havale işlemlerinizi anında iptal ettirebilirsiniz.  Fakat havale iptali işleminin onay alması için paranızın gönderdiğiniz hesaptan çekilmemiş olması gerekir

Garanti Bankası Cebe Havale İşlemi Yapılması

Garanti bankası cebe havale işlemi için öncelikle Cepbank uygulamasını cebinize indirmeniz gerekir. Hemen arkasında uygulamayı açarak yeşil renkli para gönder linkine girin ve işlem hareketleri sayfasına giriş yaparak, karşınıza çıkan ekrandan para havale edeceğiniz kişini hesap bilgilerine girerek havale işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Cepbank uygulaması kolay ve hızlı bir şekilde para havale edebileceğiniz bir uygulamasıdır. Ayrıca para göndereceğiniz kişinin bir hesabı ya da banka kartı olmasına bile gerek duymadan kişi Türkiye’nin her yerinde bulunan garanti bankası ATM’lerinde istediği zaman parasın çekebilme hakkına sahiptir. Bu işlem sayesinde artık vatandaşlar şubeye gitmeyen para aktarımı yapacak ya da Garanti ATM’lerinden paralarını çekebilecekler.

Yorum Yapın