Garanti BBVA ATM’den Günlük Para Çekme Limiti

garanti atm para çekme limiti

Bankaların her müşterisi için günlük belirli bir para çekme limiti bulunur. Bu limit ile ATM’lerden çekilen para kısıtlanır. Limitler genel olarak her müşteri için aynıdır ve özel durumlar haricinde çok fazla değişmez. Garanti Bankası için de ATM’den para çekmenin ve yatırmanın limitleri vardır. Bu limitler ATM’den para çekerken aşılamaz ve günlük olarak uygulanır. Yani para çekme ve yatırma limitleri günlüktür. Her gün belirlenen miktarı aşmayacak kadar para yatırma ve çekme imkanı vardır. Bu yüzden ATM para yatırma ve çekme limitlerine dikkat etmek gerekir. Limitler dahilinde para kontrolünü sağlamak önemlidir. İşte Garanti atm para çekme ve yatırma limiti şu şekilde.

Garanti ATM’den Günlük Çekilebilecek Para Limiti Nedir?

Garanti Bankası tarafından kullanıma sunulan paramatiklerin belirli bir yatırım ve çekim sınırı vardır. Bu sınırlara ulaşıldığı zaman ATM’den para çekmek mümkün olmaz. Aynı zamanda sınıra ulaşıldığı zaman para yatırma da imkansızdır. Garanti ATM’lerin günlük para çekme limiti 2000 TL olarak belirlenmiştir. Yani Garanti Bankası’na ait olan bir paramatikten bir günde en fazla 2000 TL çekebilirsiniz. Bu limit dahilinde Garanti ATM’leri müşterilere günlük olarak iki bin lira çekme imkanı tanıyor. Garanti ATM’lerine para yatırma limiti, para çekme limitine göre çok daha yüksektir.

Garanti ATM’lerine Günlük En Fazla Ne Kadar Para Yatar?

Garanti Bankası tarafından müşterilere için koyulmuş bazı para çekme ve para yatırma limitleri bulunuyor. Bu limitler haricinde herhangi bir para çekimi mümkün değil. Para yatırma için de aynı durum geçerlidir. Garanti Bankası ATM’lerine bir gün içinde yatırılabilecek maksimum para 12 bin TL’dir. Garanti Bankası müşterileri tarafından ATM’ye en fazla 12000 TL para yatırmak mümkündür. Para yatırma limiti ile çekme limiti arasında ciddi bir fark bulunuyor. Garanti Bankası tarafından belirlenen çekme ve yatırım limitleri arasında 10 bin TL fark bulunur. Genel olarak çekim limiti günlük 2 bin TL, yatırım limiti ise 12 bin TL’dir. Garanti Bankası paramatikleri ve bütün müşterileri için ayarlanan üst sınırlar bu şekilde belirlenmiştir.

Yorum Yapın