QNB Finansbank Konut Kredisi Hesaplama 2019

Finansbank konut kredisi hesaplama 2019 faiz oranları ile uygulanmaya devam ediyor. Yeni bir konut almak istediğinizde ilgili dairenin mutlaka konut kredisine uygun olması gerekir. Bu sayede alım yapabilirsiniz. Eğer konut uygun değil ise banka size kredi vermeyecektir. Finansbank sunduğu konut kredisi ile müşterilerine en iyi hizmeti sunuyor. Ev almak istediğinizde farklı alternatifleri de size sunuyor. Bunlar arasında;

  • Standart konut kredisi
  • Evini değiştiren konut kredisi
  • Artan taksitli konut kredisi
  • Azalan taksitli konut kredisi
  • Kentse dönüşüm kredisi
  • Peşinatsız %100 konut kredisi
  • Konut projeleri

Bu seçeneklerden size uygun olanı seçerek hemen işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Hepsi farklı özellikler ile size sunulur. Detaylarını şubelerden öğrenebilirsiniz.

QNB Finansbank Konut Kredisi Hesaplama

Konut kredisi hesaplanabilmesi için alınacak olan kredi tutarının belirlenmesi gerekiyor. Ayrıca vade tutarının da belli olması sayesinde net bir rakam ortaya çıkacaktır. Standart bir konut kredisi alınacak ise ve bu tutarın da 100.000 TL olduğu varsayılır ise faiz oranı %1,9 olacaktır. 120 aylık bir taksit seçilir ise ödenmesi gereken aylık tutar 2.121 TL olacaktır. Bu oranlar çekilecek olan kredi tutarına göre değişkenlik gösterir. Vade tutarına göre faiz tutarı da değişkenlik gösterecektir. Evin değerinin belli olması için banka uzman bir ekspertiz görevlendirir. Buna bağlı olarak evin tutarı belirlenir. Konut kredisini çektikten sonra erken kapatabilme imkanınız da bulunuyor. Bu sayede ödeyeceğiniz oranda düşüyor.

Konut Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır

Finansbank konut kredisine başvurmak istediğinizde banka sizden bazı evraklar isteyecektir. Alınacak olan evin tapusu öncelikli olacaktır. Ayrıca sizden maaş bordrosu da isteyecektir. Eğer geliriniz az ise veya banka ile ilgili olumsuz bir durum yaşanmış ise sizden kefil de talep edebilir. Ek teminat içerisinde yer alan bu seçeneği ayarlayarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Banka size istediğiniz tutarı verir. Daha sonra alıcının hesabına eft yapar. Tapu işlemleri sonrası ise alınan eve kredi vadesi kadar ipotek koyar. Ödemelerinizin tamamı sona erinde ipotek banka tarafından kaldırılır. Bankanın size sunduğu konut kredi imkanlarını inceleyerek size uygun olanları tercih edebilirsiniz. Azalan veya artan ödeme seçenekleri bütçenize göre ayarlanır.

Finansbank ev ve konut kredileri için tıklayınız.

Yorum Yapın