QNB Finansbank Cebe Havale Yapma

Günümüzde teknolojinin hızla gelişmesi birçok yararı da beraberinde bizlere getirmiştir. Bu kapsamda internet ve teknolojinin kullanılması için bankalar da çeşitli adımlar atarak teknolojiye ayak uyduracak önemli hizmetlerin atılımını yapmıştır. Bu özelliklerden biri de Finansbank cebe havale işlemi olup, siz de bu işlemle dilediğiniz kişiye kolay bir şekilde para gönderebilirsiniz.

finansbank cebe havale

QNB Finansbank Cebe Havale İşlemleri Nasıl Yapılıyor

Finansbank cebe havale işlemi yalnızca cep şubesi üzerinden yapılabiliyor. Cep telefon numarasına para transferi seçeneği ile Finansbank müşterisi olan ya da olmayan istediğiniz kişinin telefon numarasına para gönderebiliyorsunuz. Bunun için herhangi bir hesap numarası veya kart bilgileri gerekmiyor. İzleyeceğiniz adımlar şu şekilde;

  1. Cep Şubesi Para Transferleri > Cep Telefonuna seçeneği seçilir
  2. Para gönderilecek kişinin cep telefonu numarasını tuşlayın
  3. Göndermek istediğiniz miktarı girin

Bu adımlardan sonra cebe havale işleminiz kolay bir şekilde gerçekleşir.

Finansbank Cebe Havale İşlemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • Cebe havale işleminde işlem başına 2 TL ücret alınmaktadır.
  • Cep telefonuna para transferi sadece Cep şubesi üzerinden Android veya iOS uygulamalarından yapılabilir. Alıcının hangi telefonu kullandığı önemli değildir.
  • Bu işlemde sadece yurtiçinde faaliyet gösteren operatörlere para gönderilebilir, yabancı operatörlere ait numaralara para gönderilmesi mümkün değildir.

Finansbank Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Para gönderilen kişi öncelikle QNB Finansbank ATM’leri üzerinden parayı çekebilmektedir. Bunun için ATM’ye gidilerek, TCNO, gönderilen miktar, gönderen cep numarası, kendi cep numarası ve SMS ile gönderilen referans numarasını tuşlanarak gönderilen para çekilebilir. Gönderilen paranın miktarını öğrenmek için alıcıyla iletişim kurulması, miktarın bilinmesi önemlidir. Alıcı ATM’den 3 kere hatalı bilgi tuşlar ise veya 24 saat içinde parayı çekmezse, para gönderen kişiye iade edilir. Gönderilen paranın içinden bir miktar çekilemez, gönderilen paranın tamamı çekilmelidir.

Qnb Finansbank Cebe Havale Yapmak İçin İnternet Bankacılığını Kullanmalısınız

Eğer Qnb Finansbank internet bankacılığı kullanmıyorsanız, öncelikle internet bankacılığı şifresi almanız gerekmektedir. Bunun için yapmanız gereken telefon bankacılığı ile internet bankacılık şifresi talebinde bulunmaktır. Burada güvenlik adımlarına geçmeniz halinde size internet bankacılığı şifresi verilecektir. Bu şifreyi kullanarak siz de günün her anında internet bankacılığına giriş yaparak telefon üzerinden cebe havale işlemini pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili yazı: QNB Finansbank internet bankacılığı şifresi alma

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu