Fibabanka Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Fibabanka kredi başvuru sonucu öğrenmek için çağrı merkezi, şube, internet bankacılığı gibi yöntemleri kullanabilirsiniz.

Kredi başvurusu sonucu genellikle başvuru özelliğine göre değişebilmektedir. Küçük miktardaki ihtiyaç kredilerinde çoğu zaman hızlı sonuç almak mümkündür. Ancak büyük orandaki kredilerde, şirket kredilerinde, ev ve taşıt kredilerinde daha uzun sürede sonuç alınabilmektedir. Uzun sürmesinin nedeni, bir ekspertiz tarafından tespit yapılması, ipotek edilecek malın değerinin belirlenmesi gibi nedenlerdir. Bazı hallerde 3 güne kadar uzayabilen kredi sonucu görülmektedir.

Hatta bazı durumlarda riskli görülen kredilerde personel incelemesi için beklemesi de mümkündür. Bu uzun süren kredi sonucu bekleme aşamasında, kredi notunuzun çok düşmemesi için başka kredi başvurusu yapmamak gerekmektedir. Çünkü bir banka değerlendirme yaparken, diğer bankalardaki işlemlerinize de bakmakta ve bu doğrultuda kredi sonucu vermektedir. Sizin bütün bankalarla ilişkiniz kredi çekerken etkili olacaktır.

Kredi Başvurusu Nasıl Sorgulanır?

Fibabanka şubelerinden kredi sonucu almak için doğrudan bankaya gitmeniz gerekir. Çağrı merkezi Fibabanka kredi sorgulama işlemi için444 88 88 numarasını aramanız gerekir. Buradan yönlendirmelere göre sizden istenen bilgileri vererek sonuç alınabilir. Başvuru eğer olumlu sonuçlanırsa, banka sizden bazı belgeler isteyecektir. Bu şekilde tamamlandıktan sonra kredinizi vadeli faizli şekilde geri ödemeye başlarsınız. Kredi çekerken bankanızdan ara ödemeler, toplu ödeme gibi seçenekleri de öğrenmeniz tavsiye edilir.

Bir Cevap Yazın