Fibabanka Altın Hesabı Nasıl Açılır?

fibabanka altın hesabı nasıl açılır

Fibabanka insanların iyi bir geleceğe kavuşması için altın birikimi yapmalarını öneriyor. Bunun içinde altın hesaplarıyla hizmet veriyor. Vadesiz altın hesapları sayesinde kişilerin geleneksel altın biriktirme yöntemleri yerine yeni yöntemleri kullanmasını sağlıyor. Bu hesap kişilerin altınlarını değerlendirmesini ve istedikleri zaman alıp satmalarını sağlamanın yanı sıra kişisel imkanlarla yapılan altın biriktirmelerin risklerinden korunmalarını sağlıyor.

Fibabanka Altın Hesabın Avantajları

Fibabanka, bünyesinde hizmet alan müşterilerine altın hesabı açma imkanı tanıyor. Banka üzerinden açılan hesabın ismi altın hesap olarak anılmaktadır. Fibabanka altın hesap açan müşterileri çeşitli avantajlar elde eder. Bu avantajlar arasında şunlar yer almakta;

  • Fibabanka altın hesap kişilerin düğün ya da çalışmaları sayesinde biriktirdikleri altınların güvenle saklanmasını ve değer kazanmasını sağlar.
  • Kişilerin açacakları hesaplarda yapacakları işlemler için ücret ödememesini sağlar.
  • Kişileri tarihi eski olan ve değer kaybeden altınları sahip olup zarar etmelerinin önüne geçer.
  • Kişiler altın hesap üzerinde değerlendirilen altınlar için işçilik vs gibi ücret ödemezler.
  • Gramı düşük altınları biriktirme derdinden kurtulurlar.

Bu avantajlara sahip olan hesapla kişiler güvenli ve karlı birikim yapabilirler.

Fibabanka Altın Hesap Hakkında Yararlı Bilgiler

Fibabanka üzerinden altın hesap açmak isteyen kişiler bu hesabı vadesiz açtırmak istediklerinde açtıkları hesap için faiz uygulanmaz. Kişiler açtıkları hesapları için bankada var olan hesapları üzerinde altın alım ve satım işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bunu da en az 1 gram olarak yapabilirler. Kişilerin yaptıkları birikim TL olduğunda açılacak hesap için altının TL gram fiyatı baz alınır. USD olması durumunda da söz konusu hesapta kullanılacak altının USD gram fiyatı baz alınır. Ayrıca kişiler açtıkları Altın Hesap üzerinden farklı altın hesaplarına havale gönderimi yapabilirler.

Fibabanka Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Fibabanka altın hesap açmak için kullanabileceğiniz iki yol vardır. Bunlardan birincisi en yakın Fibabanka şubelerine giderek altın hesap açtırmaktır. Diğeri de Fibabanka ile zaten çalışıyorsanız kullandığınız internet bankacılığı üzerinden altın hesabı kolayca açabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu