Faturalı Hatta Kredi Alma Yöntemleri 2022 (Anında 10.000 TL)

faturalı hatta kredi

Acil para ihtiyacı duyan ve bankalardan olumsuz yanıt alan vatandaşlar farklı para bulma metotlarına yönelmektedir. Özellikle kredi notu düşük olanlarım bankalardan alamadığı kredileri Vodafone, Turkcell, Türk Telekom gibi operatörlerin hatları üzerinden alabilecekleri yönünde bilgiler çok fazla kişinin ilgisini çekiyor. Şunu çok net belirtmeliyiz ki faturalı hatta kredi veren herhangi bir operatör bulunmuyor. Bu yöntem sadece Turkcell, Vodafone ya da Türk Telekom hatları üzerinden taksitle telefon, tablet alınmasından ibaret olan bir işlemdir. Çoğu insanın nakit ihtiyacına cevap verebildiği için halk arasında kredi çekmeye eşdeğer olarak görülüyor.

Faturalı Hatta Kredi Nedir?

Bankalarla ilişkisi iyi olmayan kişiler genellikle kredi çekme konusunda zorlanmaktadır. Bunun en büyük nedeni kredi notunun düşük olması ya da kredi sicilinin bozuk olmasıdır. Bankalardan finansman desteği bulmanın zor olduğu zamanlarda bu sorunun ortadan kalkması için farklı yöntemler uygulanabiliyor. Faturalı hatlar üzerinden kredi yönteminin ayrıntıları ise şöyledir:

  • Türkiye’deki operatörlerin faturalı hatlar için uyguladığı faturaya ek cihaz satışı ile 12.000 TL’ye kadar cep telefonu alınabiliyor.
  • Maksimum 12 ay taksit seçeneğiyle alınan telefonlar anında satılarak nakit ihtiyacı giderilebiliyor.
  • İnsanlar bu yöntem için faturalı hat üzerinden bankalardan kredi çekiliyor gibi yanlış bir düşünceye sahip olabiliyor. Bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Doğrusu hat üzerinden faturaya ek elektronik ürün alıp, bu ürünü değerine yakın bir şekilde satma işlemidir.

Yazımızın devamında Turkcell, Vodafone, Türk Telekom gibi büyük operatörlerin faturalı hatta kredi seçenekleri nasıl? İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya şehirlerinde bu yöntemi uygulayabileceğiniz güvenilir GSM bayileri hangileri? Faturalı hat üzerinden dolandırıcılık yapanlara nasıl dikkat etmelisiniz gibi konuları en ince ayrıntısına kadar inceleyeceğiz.

Faturalı Hatta Kredi İle Telefon Alıp Satmak

Faturalı hat ile kredi çekme yöntemini iki farklı şekilde yapabilirsiniz. İlki kendi faturanız adına telefon alıp daha sonrasında zaman kaybetmeden satışını yapmak, ikincisi ise bu işi sizin adınıza yapan kuruluşlardan destek almak şeklindedir.

Bu yöntemleri kullanarak anında nakit para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. İlk uygulamada tamamen kendi adınız üzerinden alım satım yaptığınız için küçük bir zararla işlemi tamamlarsınız. Kuruluşlar üzerinden yaptığınızda ise o firmanın keseceği hizmet bedeli gibi giderleri de karşılamak zorunda olursunuz. Açıkçası en sağlıklı yöntem kendi faturanız üzerinden yapacağınız olacaktır. Çünkü bu işi yapan kuruluşlar hakkında güven problemi yaşayabilirsiniz.

Telefon Bayilerinden iPhone 12 Almak

Faturalı hattı üzerinden kredi çekebilmek için Apple markasının iPhone 12 model cep telefonlarını kullanabilirsiniz. Pek tabi diğer modeller de seçenekleriniz arasında olabilir ancak en fazla para eden telefon iPhone olduğu için bu modeli inceleyeceğiz. İphone 12 modellerinin fiyatları bugün internette 9.000 TL ile 20.000 TL arasında değişmektedir. İphone 12 mini modelleri 9.000 TL’den başlarken pro max modelleri 16.000 TL bandından başlamaktadır. Ancak bu rakamlar peşin fiyatına verilen tekliflerdir. Taksitli alımlarda satış fiyatına bir miktar daha ekleme yapılmaktadır.

En düşük fiyattan hesaplayacak olursak 9.997,02 TL olan mini modelinin 3 taksitte ödemeleri 3.332,34 TL olacaktır. Bu verdiğimiz fiyattan iPhone 12 mini modelini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz. Peki bu yöntemle alınan bir telefonu nasıl nakde çevirebilirsiniz şimdi bu konuya değinelim.

Taksitli fiyatıyla toplamda 9.997,02 TL olan bir telefonun internet üzerindeki popüler alışveriş sitelerinde fiyatı en düşük 8.660 TL’dir. Buna göre telefonu çevrenizde satabileceğiniz tanıdık veya yakınınız varsa 250-300 TL indirimle tanıdığa satabilmeniz mümkün. Ancak telefonu herhangi bir telefoncuya satacaksanız en kötü ihtimalle 8.000 TL’ye satabilirsiniz. Telefoncuya yapacağınız satış sonucunda bir miktar zararda olacaksınız ancak kapalı kutu telefon satmak için çok hızlı ve en garanti yöntem telefonculardır diyebiliriz.

Burada asıl fiyatı daha ucuz olan bir telefonu taksitle alım sonucunda daha pahalıya aldığınız gerçeği ortada. Ancak gerçek zarar cebinizden çıkanla cebinize giren paranın hesabı yapıldığında ortaya çıkacaktır. Dolayısıyla 9.997,02 TL’ye alınan bir telefon 8.000 TL’ye satıldığı zaman ortadaki zararınız 1.997.02 TL olacaktır. Elbette bu yaptığımız kabaca bir hesap olmakla beraber gerçek zararınız bir miktar az veya fazla olabilir. Sonuç olarak bankadan da kredi çekildiği zaman dosya masrafı, sigorta masrafı gibi pek çok isimde ekstra masraf ortaya çıkabiliyor. Buradaki zararı da bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Faturalı Hat Üzerinden Kredi Şartları 2022

Faturalı hattınıza ek olarak operatörlerden alacağınız telefonlar için bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlar:

  • Faturalı abone olmak,
  • Hattın yasal sahibi olmak,
  • Hattı en az 6 ay süreyle kullanmış olmak,
  • Kara listede olmamak,
  • Hatta ait faturaların aksatılmadan düzenli ödenmiş olmasını sağlamak şeklindedir.

Bu şartlar operatörlere göre değişiklik gösterebileceği gibi zaman zaman yapılan kampanyalarda da değişebilmektedir.

Faturaya Ek Telefon Almak İçin Kredi Notu Önemli Mi?

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom gibi faturaya ek telefon satan tüm operatörler kredi notu sorgulaması yapmaktadır. Kişinin kredi notu yetersiz geldiği zaman cihaz başvurusu reddediliyor. Kredi notu 1400’ün üzerinde olan müşteriler kolaylıkla operatörler vasıtasıyla telefon alabilmektedir.

Uzun vadede faturalı hat üzerinden kredi almakla uğraşmadan bankalarla olan ilişkilerinizi düzeltmek isterseniz kredi notu kaç olmalı yazımızdan çok önemli bilgiler edinebilir ve ileriki dönemlerde ihtiyacınız olan parayı bankalardan kredi çekerek temin edebilirsiniz.

Faturalı Hatlara Ne Kadar Kredi Çıkar?

Acil nakit konusundaki ihtiyaç için pek çok alternatif mevcuttur. Para bulmak için değerlendirilecek alternatiflerden biri de faturalı hat üzerinden kredi almaktır. Ne kadar kredi çıkacağı konusu ise kişinin kredi notuna göre değişiklik gösterecektir. Eğer kredi notunuz iyi seviyedeyse istediğiniz herhangi modeli almakta sıkıntı çekmezseniz. Ancak müşteri puanınız düşükse daha ucuz modeller üzerinde şansınız olabilir.

Faturasız Hatlara Kredi Çıkar mı?

Buraya kadar anlattığımız tüm işlemleri sadece faturalı hat sahipleri yapabilmektedir. Dolayısıyla hattınız faturalı değilse bu şekilde herhangi bir işlem yapamazsınız. Yöntemi kullanabilmek için faturalı hatta geçiş yapmalı ve bir süre düzenli bir şekilde kullanım sağlamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu