Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2018

faizsiz-kredi-veren-bankalar

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2018

Faizsiz Kredi Bankalar verir mi? Faizsiz Kredi Veren Bankalar konusuna Kredibilgisi.net olarak açıklık getiriyoruz. Sermaye olarak veya bazı ihtiyaçları karşılamak amacıyla kredi çekmek mecburi duruma gelmiştir. Bu nedenle de kredi çekenlerin sayısında önemli artışlar olmuştur. Bu artışlar ile birlikte bankalar kredileri çeşitlendirerek müşterilere daha çekici gelecek şekilde sunmaktadır. Bankalar farklı türlerde işlem yaptıkları için herkese uygun bir banka bulunmaktadır. Bazı bankalar faiz istemeyenlere uygun olarak da kredi vermektedir.

Faizsiz Kredi Nedir

Faiz, kredilerin miktarını arttıran paranın kullanım ücretidir.  Kredi kullanım oranına göre ödenecek faiz oranı değişiklik göstermektedir. Ancak bazı kişiler faiz ile kredi almak istememektedir. Bunun için faizsiz kredi adı altında bir kredi bulunmaktadır. Bu kredi ile faiz adı altında herhangi ödeme yapılmaz. Kredi miktarının üzerine herhangi bir kredi faiz oranı işlemeyecektir. Kredi sürpriz faiz oraları ile desteklenmeyeceği için ödeme planı genelde sabit olacaktır.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir

Krediler genel olarak faiz oranları ile birlikte anılmaktadır. Bunun için faizsiz kredi veren bankaları araştırmak gerekir. Faizsiz kredi veren bankalar bazen sadece bir çeşit kredi olarak müşterilerine sunulmaktadır. Yani bazı şartları sağlayan bazı müşterilerine bankalar faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Ancak bazı bankalarda faizle herhangi bir işlem yapmaz. Bu bankalar genel olarak katılım bankası olarak adlandırılmaktadır. Katılım bankalarının kar ve zarar oranlarına müşterilerde ortak olur. Böylece banka faiz işletmeden para kazanır aynı zamanda faizsiz kredi verir.

Daha önce yazdığımız Kefilsiz Kredi Başvurusu adlı makalemizde, kefilsiz kredi şartlarını ve bu imkanı sağlayan bankalardan söz ettik, okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın