Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz kredi veren bankalar ve Türkiye’de katılım bankası olarak bilinen bankalar diğer bir ismiyle faizsiz çalışma prensibiyle hareket eden bankalardır. Ülkemizde ve dünyada

faizsiz kredi veren bankalar

Faizsiz kredi veren bankalar ve Türkiye’de katılım bankası olarak bilinen bankalar diğer bir ismiyle faizsiz çalışma prensibiyle hareket eden bankalardır. Ülkemizde ve dünyada İslam bankaları olarak da bilinmektedir. Türkiye’de pek çok banka faizsiz bankacılık anlayışıyla müşterilerine hizmet vermektedir.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Listesi

Kredi çekmek isteyen bireylerin ilk yapacakları şey bankalara başvuru bırakmak olur. Bankalar direkt olarak kredi vermez. Kredilerin onaylanması ve çıkması için belli bir süre vardır. Bu süre içinde müşteri hakkında her şey incelenir ve banka kredi vermeye karar verirse onay çıkar. Bu süreçte vatandaşların genel olarak geçmişi ve kartları inceleniyor. Kredinin ödemesinde sıkıntı görülmezse kısa sürede kredi işlemleri onaylanıyor. Faizsiz kredi veren bankalar içinde Ziraat Katılım, Kuveyt Türk, Vakıf Katılım, Türkiye Finans ve Albaraka Türk Bankası yer alıyor. Bu bankalar belli koşullarla faizsiz kredi veriyor.

Faizsiz kredi veren bankalar genel olarak katılım bankası olarak adlandırılmaktadır. Katılım bankalarının kar ve zarar oranlarına müşterilerde ortak olur. Böylece banka faiz işletmeden para kazanır aynı zamanda faizsiz kredi verir. Faizsiz çalışan bankalar şu şekilde:

Ziraat Katılım Bankası

Ziraat katılım bankası konut, taşıt ve ihtiyaç kredilerinde değerlendirebileceğiniz katılım bankaları arasında yer alıyor. Bankanın ayrıca diğer kredi kartları ve altın hesapları gibi pek çok hizmeti de bulunuyor.

Vakıf Katılım Bankası

Vakıf katılım da istediğiniz şekilde cari hesap türü açabilir ve ihtiyacınız olan her konuda kredi imkanı bulabilirsiniz. Banka kartları ile de bir çok para transfer ve fatura ödeme işlemlerinizi yapabilmeniz mümkün.

Kuveyt Türk

Kuveyt Türk de Türkiye’nin katılım bankaları arasında yerini almış önemli bir bankadır. İhtiyaç, konut, taşıt gibi pek çok üründe finansman desteği alabilir ve bankanın kartlarını güvenle kullanabilirsiniz.

Türkiye Finans

Türkiye Finans bankası müşterilerine pek çok alanda kredi imkanı sağlamakla beraber Türk lirası ve yabancı para birimleri üzerinden hesap açma fırsatı sunuyor. Ayrıca esnaf ve ticaret ile uğraşan kesime göre pek çok finansman ürünü bulunuyor.

Albaraka Türk

Albaraka Türk katılım bankasında, birden fazla kredi türünde ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca bankanın yine güvenle kullanabileceğiniz kartları da mevcut bulunuyor.

Faizsiz Kredi Çekme Koşulları

Banklardan çeşitli sebeplerden dolayı kredi çekilir. Araba almak, ev sahibi olmak ya da iş kurmak gibi sebeplerle peşin paralara ihtiyaç duyulur. Bu yüzden bankalara başvurulur. Bankalar bireylerin sicilini inceler ve gerekli koşullarda kredi onayını yapar. Faiz olmadan kredi veren bankalar genellikle bunu ticaret amaçlı yapar. Ticaretle uğraşanlar ve iş kurmak isteyenler için özel faizsiz kredi kampanyaları düzenleniyor. Bu kampanyalarda sıfır faiz imkanı bulunuyor. Böylece faizsiz bir şekilde para çekiliyor ve geri ödeniyor. Faizsiz kredi çekmek için sicilin temiz olması ve sigortalı bir işte çalışılması gerekiyor.

Faizsiz Kredi Çekmek İçin Gerekli Evraklar

Bankalara kredi başvurusunda birtakım evraklar teslim edilir. Bu evraklar her kredi başvurusunda mutlaka istenir. Evrakların tam ve eksiksiz olması gerekiyor. Faizsiz kredi çekerek iş kurmak ya da evlenmek isteyenler bankalara bu doğrultuda başvuru yapıyor. Başvuru formunun yanında kimlik fotokopisi, sabıka kaydı, maaş bordosu ve kefil gerekiyor. Bu evraklar incelenerek krediye onay çıkıyor. Sicil kaydının temizliği bankaların ilk koşulları arasında yer alıyor. Ayrıca sigortalı çalışır olmak da onayda önemlidir. Bankalara başvuru yaparak faizsiz kredi çekebilirsiniz. Faizsiz kredi alarak kendi işinizi kurabilir ya da evliliğe ilk adımları atabilirsiniz.

Diğer Bankaların Faizsiz Kredilerinden Kimler Faydalanabilir

Kredi çekilirken bankaların belli faiz oranları bulunur. Faiz oranları her bankaya göre değişiyor. Ancak bazı bankalar özel koşullarla faiz olmadan da kredi veriyor. Bu koşullar arasında evlenecek çiftler de yer alıyor. Evlenecekler faizsiz kredi kolayca çıkıyor. Ayrıca girişimcilere ve iş kuracaklara da bu imkanlar sağlanıyor. Engelli vatandaşlar için de faiz olmadan kredi çekilebiliyor. Bu gibi özel koşullarda bankalara başvurup faizsiz kredilerden yararlanmak mümkün oluyor.

0 Faizli Kredi ile Faizsiz Kredi Arasında Farklar

Faiz, kredilerin miktarını arttıran paranın kullanım ücretidir diyebiliriz. Kredi kullanım oranına göre ödenecek faiz oranı değişiklik göstermektedir. 0 faizli kredi ise alınan kredi kadar geri ödemesi olan kredi türüdür. Faizsiz kredi veren bankalar, katılım bankası olarak hizmet verdiğinden dolayı kar ve zarar oranlarına müşteriler de ortak olur.

Bazı bankalar faiz istemeyenlere uygun olarak İslami kredi vermektedir. Sadece İslami tarafına bakarak hareket edenler değil, çektiği kredide faiz ödemek istemeyen tüketiciler de bu kredilerden faydalanmak istiyor. Yukarıda verdiğimiz bankaları değerlendirerek siz de uygun bir finansman ürününe banka aracılığı ile başvuruda bulunabilirsiniz. Eklemek istediğiniz şeyler veya yorumlarınız varsa aşağıdaki yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

1 Yorum

  1. Reyhan

Yorum Ekle