Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2018

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2018

Ev hanımlarının nasıl kredi alacağına dair bilgileri Kredibilgisi.net olarak takipçilerimiz ile paylaşıyoruz. Genel olarak kabul görmüş bir yanlış bilgi vardır: Ev hanımları kredi alamaz. Aslında bu tamamen doğru bir bilgi değildir. Evet, çoğu banka ev hanımlarına kredi vermekten çekinir. Ancak belirli şartlar sağlandığında Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar bulunmaktadır.

Krediler günlük hayatımızda bir kurtarıcı gibi olmaktadır ve hayatımızda oldukça önemli bir yere sahiptir (eğer bankalarla içli dışlı iseniz). Bu konuda bankalardan kredi çekmek istiyorsanız ve ihtiyaçlarınızı çözmek ve sonrasında bu çözümü taksit taksit ödemek istiyorsanız, banka çok mantıklı bir seçenek olacaktır bu konuda. Peki ev hanımları kredi çekebilir mi? Bu konuda belirlenen net çizgiler var mıdır? Ev hanımları nasıl kredi çeker? Bu soruların cevabını arıyorsanız, sayfamıza hoş geldiniz. Gelin şimdi hep birlikte bu soruların cevaplarını irdeleyelim değerli arkadaşlar.

ev hanımlarına kredi veren bankalar inceleme

Ev Hanımları Nasıl Kredi Çeker?

Maaşlı bir çalışan ya da emekli iseniz ya da taşınmaz bir malınız varsa, bunları bankaya sunarak, rahatlıkla kredi kartı ya da kredi alabiliyorsunuz. Bazı bankalar, müşteri portföyünü geliştirmek ve iş hacmini artırmak için, ev hanımlarına kredi veriyor. Bunu hangi bankalar yapıyor ve ne şekilde sunuyor derseniz, şöyle açıklayalım;

İhtiyaç kredisi adı altında 3.000 TL’den başlayan krediler var. Bu kredileri ev hanımlarına veren bankalar, belirli detayları yerine getirmenizi istiyor ve gerisi çok kolay oluyor. 60 aya varan vadeler ile ihtiyaç kredisi çekebilir, anlık ihtiyaçlarınızı en güzel şekillerde ön plana çıkarabilirsiniz değerli arkadaşlar. İhtiyaç kredisini pek çok amaç için kullanabilirsiniz. Özellikle ev hanımları ihtiyaç kredisini pek çok yerde kullanabiliyor.

Bankalar normal koşullarda kredi verirken ilk olarak gelir durumuna bakarlar. Ev hanımlarının beyan edebilecekleri bir gelirleri olmadığı için kredi alamazlar. Ancak bazı bankalar bireysel kredilerde sadece kişinin kendi gelirini değil tüm aile gelirini baz alırlar. Bu durumda hane halkının toplam olarak geliri, ev hanımının istediği kredi için yeterli oluyor ise kredi kendisine verilir.

Bunun dışında ev hanımının üzerine kayıtlı bir tapunun olması da kendisine kredi verilmesini kolaylaştıran faktörlerden biridir. Ancak bu durumda da kira geliri hanımın geliri olarak düşünüldüğünden, oturulan ev hanıma ait ise o evi gelir olarak gösteremez. Bu durumda da kendisine kredi verilmeyebilir.

Bankaların Bakış Açısı

Evin bütçesinin aile reisi olarak kabul edilen erkek tarafından sağlanması ve idare edilmesi ön varsayımı ile ev hanımları genel olarak pek çok bankadan kredi alamazlar.

Bankalar burada geliri olmayan kişi, krediyi ödeyemez şeklinde varsayımla hareket ediyor. Ancak aileyi bütün olarak düşünen bankalar ev hanımlarının gelirinin aile toplam geliri kadar olduğunu düşünüyor ve bu nedenle de ev hanımlarına da kredi verebiliyorlar.

Diğer kriterlere bakacak olursak; örneğin bir ev hanımının bir aracı var ise, aracın fiyatı ile orantılı olarak bir kredi talebinde bulunabilir. Kendine güvenen ev hanımı kredi ödemelerinde zorlandığı takdirde, ipotek gösterdiği ev ya da aracı güvence olarak kabul edilir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Ev hanımlarına kredi veren bankalar, genellikle sürekli yeni kampanyalar üretiyor ve bu şekilde müşteri portföyünü artırıyorlar. Bu bankalar ise;

 • Denizbank: 50.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi mümkün.
 • Garanti bankası: Başvurularınızı şubeden şahsen yapmanız gerekiyor.
 • Şekerbank: Şubelerden öğrenci ya da ev hanımı olsanız bile kredi başvurusunda bulunabildiğiniz bir banka olan Şekerbank, oldukça kolay kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Kredi notunuzun yeterli olması, başlangıç için yeterli bir sebep diyebiliriz.

Ev hanımlarına kredi konusunda bu detaylar ön plana çıkıyor. Sürekli yenilenen kampanyalar ve fırsatları sitemiz üzerinden düzenli olarak takip edebilirsiniz.

Kısacası az sayıda da olsa bazı bankalar, bazen aile gelirini ev hanımının geliri olarak düşünüp bazen de üzerine kayıtlı taşınmazların ipotekleri ile kredi verebilirler. Ev hanımlarına kredi veren bankalar şunlardır: Denizbank, ING Bank, Bank Pozitif, İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası…

Denizbank’tan Ev Hanımlarına Kredi

Ülkemizdeki önemli banka kuruluşlarından biri olan Denizbank ev hanımlarına destek oluyor ve bu konuda yeni fırsatlar, kampanyalar oluşturuyor. Denizbank’ın ev hanımlarına kredi fırsatlarını değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

ING Bank’tan Ev Hanımlarına Kredi

Farklı bankacılık anlayışıyla herkesi şaşırtmayı başaran ve eski köye yeni adet sloganıyla faaliyetlerine başarılı bir şekilde devam eden ING Bank ev hanımlarına destek amaçlı kredi imkanları sunmaktadır. ING Bank kredi başvurusu ile ilgili sayfamız için tıklayınız.

İş Bankasından Ev Hanımlarına Kredi

Ülkemizin en köklü bankalarından biri olan Türkiye İş Bankası, ev hanımlara yönelik kredi kampanyalarıyla pek çok insana rahat bir nefes aldırmaktadır. Siz de Türkiye İş Bankası kredi kampanyalarını inceleyebilir ve size en uygun olana karar verdikten sonra kredi başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. İş Bankası kredi başvurusu ile ilgili sayfamız için tıklayınız.

Yapı Kredi Bankasından Ev Hanımlarına Kredi

Yapı Kredi Bankası da diğer bankalar gibi ev hanımlarını önemsemekte ve bu bağlamda kredi kampanyaları oluşturmaktadır. Yapı Kredi Bankasından ev hanımlarına kredi seçeneklerini değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Yapı Kredi Bankası kredi başvurusu ile ilgili sayfamız için tıklayınız.

Ev hanımları bu bankalardan bazen sadece eşlerinin bordrolarını gelir göstererek, bazen de konut ya da araç sahiplik belgesini  ipotek ettirerek kredi kullanabilirler.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar yukarıda belirtmiş bulunuyoruz. Aşağıdan tüm bankaların genel kredi başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz.

Daha önce yayınladığımız Kredi Neden Onaylanmaz başlıklı yazımızda Kredi başvurularınızın neden onaylanmadığına dair önemli bilgiler yer almaktadır.

Yorum Yapın

12 Yorum Yapılmış
 1. Naciye 25 Ekim 2017
 2. durdane 26 Temmuz 2017
 3. deniz 5 Temmuz 2017
 4. MEHMET 25 Mayıs 2017
  • Özlem 6 Nisan 2018
 5. Ibahim 25 Mayıs 2017
 6. Tülay 4 Mayıs 2017
 7. Derya Türkmen 16 Nisan 2017
 8. Ahmet 11 Nisan 2017
 9. Nevra 24 Mart 2017
 10. Tugce 24 Şubat 2017
 11. Filiz 10 Şubat 2017