Esnaf Kredisi Veren Bankalar 2018

Esnaf Kredisi Veren Bankalar 2018

Kredibilgisi.net olarak bu makalemizde 2018 yılı için en uygun esnaf kredisi veren bankaları ve bankalar dışında kredi alabileceğiniz kurumları değerlendirdik. Sizin için en uygun esnaf kredisini nasıl alacağınızı aşağıdaki bilgileri inceleyerek bulabilirsiniz.

esnaf-kredisi-veren-bankalar

Esnaf Kredisi Nedir?

Esnaf kredisi olarak bilinen KOBİ kredileri esnaflar için tasarlanmış bir kredidir. Bankalar bu kredileri esnaflara ve sanatkârlara özel olarak vermektedir. Krediler iş yerlerinin ihtiyaçları için ve destek amaçlı olarak verilmektedir. Hemen hemen pek çok kişi esnaf tarafından kullanılan bu krediler belli koşullar dâhilinde esnaflar ve sanatkârlar yararlanabilmektedir.

Esnaflara esnaf kredisi veren bazı bankalar ve bu bankalarında belli şartları vardır. Aşağıdaki alt başlıklarımız ile bu konulara değinmeye çalıştık. Eğer sizler de esnaf kredisi çekmek istiyorsanız aşağıdaki bölümlere dikkat edin.

Esnaf Kredisi Kimlere Verilir?

Esnaf kredisi hem esnaflara hem de sanatkârlara verilen bir çeşit ihtiyaç kredisidir. Bunu almak için kişinin esnaflık üzerine çalıştırdığı bir iş yeri olması gerekir. Bunun yanı sıra belli bir yaş sınırı da bulunmaktadır. Kişi bu yaş sınırını doldurması halinde esnaf kredisinden yararlanabilir.

Bankalar Dışında 2 Çeşit Esnaf Kredisi Var!

Esnaf kefalet kredisi için iki tür kredi imkânı vardır: Birincisi esnaf kefalet kredisi, ikincisi ise KOSGEB’ tir. Esnaf ve sanatkârlar kredisi veya kooperatif ortaklığı olarak bilinen kredi ile 30 bin TL faizsiz kredi alınabilirken, KOSGEB kredisi ile faizsiz 100 bin TL kredi imkânına sahip olabilirsiniz. Bu kredilerin dışında ise 150 bin TL esnaf kredisine de % 4 ‘ lük bir faiz ile sahip olunabilmektedir.

Esnaf Kefalet Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Esnaf kredisi için gerekli bazı belgeler vardır. Bu belgelerin tamamlanması koşulu ile esnaf ve sanatkârlara kredi verilmektedir. Bu belgeler şunlardır:

 • Nüfus cüzdanı
 • Esnaf sicil kayıt belgesi
 • Vergi levhası
 • İki kefil
 • İpotek

Bu belgelerin tamamlanması ve onaylanması halinde kooperatif üzerinden faizsiz 30 bin TL kredi alabilme hakkına sahip olabilirsiniz.

KOSGEB Esnaf Kredisi

KOSGEB kredisi ile 100 bin TL esnaf kredisine sahip olabilirsiniz. KOSGEB kredisi için başvuru şartlarını yerine getirmeniz halinde sizlere bu kredi verilmektedir. KOSGEB esnaf kredisi almak için en az 30 yaşını doldurmak şarttır. Bunun dışında ise uygulamalı girişimcilik eğitimi bitirme sertifikanız ve KOSGEB onaylı iş planı projesine sahip olmanız gerekir.

Esnaf Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Yukarıdaki kurumların dışında direkt bankalar yoluyla da esnaf kredisi alabilirsiniz. KOBİ’lere özel seçenekler ile esnaf kredisi veren bazı bankalar şu şekildedir:

 • Vakıfbank
 • Garanti Bankası
 • Yapı Kredi bankası
 • Halkbank
 • Akbank
 • TEB

Vakıfbank Esnaf Kredisi

Vakıf bank ile diler 20 bin TL krediye ya da standart kredi olan 50 bin TL ‘ye sıfır faiz ile kavuşabilirsiniz. Ayrıca bu krediyi sabit taksitle ya da değişken taksitle çekebilirsiniz. Vakıfbank kredi başvurusu ile ilgili sayfamız için tıklayınız.

Garanti Bankası Esnaf Kredisi

Garanti bankası esnaf ve sanatkârlar için 24 aya varan taksitlendirme ile kredi çekme imkânı vermektedir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda banka ile iletişime geçebilirsiniz. Garanti Bankası kredi başvurusu ile alakalı sayfamız için tıklayınız.

Yapı Kredi Bankası Esnaf Kredisi

Yapı kredi bankası 36 ay taksitlendirme ile kredi vermektedir. 36 ay taksitlendirmeyi % 1, 40’lık bir faizlendirme ile esnaflara sunmaktadır. Yapı Kredi bankası kredi başvurusu ile alakalı sayfamız için tıklayınız.

Halkbank Esnaf Kredisi

Halk bankası esnaflara ve sanatkârlara ihtiyaçları için 150 bin TL ‘ye varan kredi vermektedir. Kişiye uygun vadelendirme ile yıllık %4’ ten başlayan faiz oranı bulunmaktadır. Halkbank kredi başvurusu ile alakalı sayfamız için tıklayınız.

Akbank Esnaf Kredisi

Akbank esnaflara özel paketi bulunmaktadır. eğer biriktirmiş olduğunuz altınlarınız varsa altın hesabına yatırıp altın sayesinde kredi imkanına kavuşmuş olabilirsiniz. Detaylı bilgilendirme için banka ile iletişime geçebilirsiniz. Akbank kredi başvurusu ile alakalı sayfamız için tıklayınız.

TEB Esnaf Kredisi

TEB, KOSGEB destekli krediler başka olmak üzere pek çok kredi vermektedir. Bunlar arasında teknoloji kredisi, AFD kredisi ve KGF kadın patron destek kredisi vb. gibi kredi çeşitleri bulunmaktadır. TEB kredi başvurusu ile alakalı sayfamız için tıklayınız.

Bir Cevap Yazın