Esnaf Kredisi Veren Bankalar 2020

Esnaf kredisi veren bankalar ve esnaf kredisi için gerekli evraklar hakkında sayfamızdan destek alabilirsiniz. Esnaf kredisi olarak bilinen KOBİ kredileri esnaflar için tasarlanmış bir kredidir. Bankalar bu kredileri esnaflara ve sanatkarlara özel olarak vermektedir. Krediler iş yerlerinin ihtiyaçları için ve destek amaçlı olarak verilmektedir. Hemen hemen pek çok kişi esnaf tarafından kullanılan bu krediler belli koşullar dahilinde esnaflar ve sanatkarlar yararlanabilmektedir.

Esnaflara esnaf kredisi veren bazı bankalar ve bu bankalarında belli şartları vardır. Aşağıdaki alt başlıklarda bu konulara değinildi. Eğer sizler de esnaf kredisi çekmek istiyorsanız aşağıdaki bölümlere dikkat edin.

Esnaf kredisi almak için kişinin esnaflık üzerine çalıştırdığı bir iş yeri olması gerekir. Bunun yanı sıra belli bir yaş sınırı da bulunmaktadır. Kişi bu yaş sınırını doldurması halinde esnaf kredisinden yararlanabilir.

Esnaf kefalet kredisi için iki tür kredi imkanı vardır: Birincisi esnaf kefalet kredisi, ikincisi ise KOSGEB’dir. Esnaf ve sanatkarlar kredisi veya kooperatif ortaklığı olarak bilinen kredi ile 30 bin lira faizsiz kredi alınabilirken, KOSGEB kredisi ile faizsiz 100 bin lira kredi imkanına sahip olabilirsiniz. Bu kredilerin dışında ise 150 bin lira esnaf kredisine de yüzde 4’lük bir faiz ile sahip olunabilmektedir.

Esnaf Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Esnaf kredisi mi almak istiyorsunuz? Bankaların sunduğu avantajları değerlendirin. Esnaf kredisi veren bankalar hangileri? diye soruyorsanız almak istediğiniz kredi için bankaların farklı fırsatları olabilir. Bunun için size sunulan bankalar arasından seçiminizi yaparak, direkt olarak o banka üzerinden kredi alınmasını sağlayabilirsiniz. Bankalar detaylı şekilde kredi fırsatlarını sunuyor. Bunları değerlendirmeniz durumunda, direkt olarak bankalar aracılığı ile başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kredi almak isteyen kişiler için şartlar sunulacak. İlk olarak şartları değerlendirip, direkt olarak online başvurunun yapılmasını sağlayabilirsiniz. Şartları sağlıyor olmanız durumunda online başvurunuz sonrasında sizinle iletişime geçilecek ve kredi almanız sağlanacaktır.

ING bank; Kredi almanız için avantajlı esnaf kredisi sunan bankalar arasında ING bank var. 36 ay vade ile sunmuş olduğu kredilerde aynı zamanda en düşük oranlarda faiz oranı sunuyor. Bunu değerlendirmeniz durumunda direkt olarak ING bank üzerinden avantajlı şekilde kredinizi alabilirsiniz.

DenizBank; 80 bin liraya varan kredi imkanları Deniz bank tarafından sizlere sunuluyor. Tek başvuru ile esnaf kredisi almak için gereken talebi sunabilirsiniz. Online başvurunun yapılması ya da müşteri hizmetleri aracılığı ile başvurunuzun gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Esnaf Kredisinde Faiz Oranları

Faiz oranlarının belirlenmesinde bankaların dikkat ettiği hususlar var. Bu hususlara göre faiz oranları belirlenir. Esnaf kredisi için sunulan kredi imkanlarında faiz oranları da belirtilir. Resmi internet sitesinde faiz oranlarının detaylı şekilde sunulmuş olduğunu göreceksiniz. Sizin için uygun olan faiz oranları sayesinde, ödemelerinizi uygun şekilde yapacaksınız.

Faiz Oranları;

  • Talep ettiğiniz kredi tutarı
  • Talep ettiğiniz kredi tutarını ne kadar zaman içinde ödeyeceğiniz yani vade sayısı
  • Gibi önemli hususlar var.

Faiz oranlarının belirlenmesinde önemli olan bu kriterler üzerinden belirleme yapılır. Bunun için online karşılaştırma sitelerini de kullanarak alacağınız kredi için ödemeniz gereken faiz oranının ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Direkt olarak başvurunuzu da yapabilirsiniz. Müşteri hizmetleri kapsamında direkt olarak gereken bilgilendirme yapılacaktır. Düşük faizli esnaf kredisi veren banka araması ile direkt olarak en uygun krediyi almanız için gereken sonuca ulaşacaksınız.

Esnaf Kredisi Veren Bankalar Listesi 2020

Vakıfbank’tan Esnafa Halden Anlayan Kredi

Garanti Bankası Esnaf Destek Paketi

Yapı Kredi Esnaf Kredisi

Halkbank Esnaf Kredisi

Akbank Esnaf Paketi

TEB Esnaf Kredileri

Yorum Yapın