Eşimin Kredi Notu Beni Etkiler mi?

Eşimin Kredi Notu Beni Etkiler mi?

esimin-kredi-notu-beni-etkiler-mi

Eşimin Kredi Notu Beni Etkiler mi? sorusuna Krebilgisi.net olarak geniş kapsamlı bir şekilde cevap veriyoruz. Hemen hemen hepimizin bir bankaya kredi borcu mevcuttur. Bu kredi borçlarının bizim tarafımızdan zamanında ödenmesi gerekir. Çünkü banka bize vereceği parayı vaat ederken bizden de bazı şartları yerine getirmemizi istemektedir. Bu şartlardan bir tanesi de borcun ödenmesi gereken süredir.

Zaten banka borcun ödenme süresini krediyi çektikten uzunca bir süre sonra beklemektedir. Ancak krediye ihtiyaç duyan insanların buna gücü olsa krediyi de çekmezlerdi öyle değil mi? Ödenmeyen kredi borcu birikir, birikir ve kredi notunuzu yerle bir eder. Siz de çareyi eşinizin adına kredi çekmekte bulursunuz. Peki, eşimin kredi notu beni etkiler mi sorusuna cevap bulabildiniz mi? Elbette bunun cevabı da hayır.

Eşimin Kredi Notu Beni Hangi Durumlarda Etkiler?

İhtiyaç kredileri biraz daha bireysel olmakla birlikte konut kredileri bu kapsama girmemektedir. Çünkü konut kredisinde vade uzun olduğu gibi miktar da oldukça fazladır. Dolayısıyla banka da bunu bireysel olarak düşünmemektedir.

Konut kredisi alırken eşiniz size kefil olduğundan ya da tam tersi siz eşinize kefil olduğunuzdan eşimin kredi notu beni etkiler mi sorusu evet olarak karşınıza çıkıyor. Şayet kredi almaya kalktığınızda eşinizin kredi notunun düşük olduğu durumuyla karşılaşıyorsanız kredi çekmek biraz daha güç bir hal alıyor. Çünkü banka sizden önce kendine güvence sağlamak istiyor ve bu yüzden size kredi vermiyor.

Tüm Bankaların Kredi Başvuruları İçin Tıklayın

Eşimin Kredi Notundan Etkilenmeme Durumum

Bireysel kredi adı üstünde sizin adınıza çekilecek olmasından ötürü ucu eşinizin kredi notuna çok dokunmamaktadır. Yani eşimin kredi notu beni etkiler mi sorusu bireysel krediler için soruluyorsa bankadan hayır olarak dönüt almanız da mümkün, kısmen olarak dönüt almanız da mümkün. Çünkü bu biraz da bankaların inisiyatifinde bir durum.

Banka yeni açılmışsa ya da kendini tanıtma aşamasındaysa size yardımcı olma oranı daha yüksektir. Bu sebepten tercihlerinizi bu yönde kullanmanız daha yararlı olacaktır. Aksi durumlarda bankalar size kredi vermemeyi ya da daha zor şartlar altında konut ya da ihtiyaç kredisi vermeyi tercih edeceklerdir.

Daha önce yayınladığımız Kredi Notunu Etkileyen Faktörler başlıklı yazımızda Kredi notunu nelerin etkilediğini geniş bir şekilde açıkladık. İncelemenizi tavsiye ederiz.

Bir Cevap Yazın