En Kolay Kredi Veren Bankalar 2018 Hızlı Ve Masrafsız

En Kolay Kredi Veren Bankalar

Günümüzde en kolay kredi veren bankalar hangileri deyince, cevap neredeyse her banka oluyor. Çünkü artık kredi kullanmak oldukça kolay. Bilgisayardan yalnızca bir tık ile ya da cep telefonundan atacağınız bir mesaj ile kredi kullanmak mümkün. Banka sayılarının artması ile artan rekabet ve bu rekabete eklenen teknolojik imkanlar sayesinde kredi kullanırken müşteri değil, banka tüm işlemleri yapıyor, tüm bilgilere ulaşıyor. Ancak yine de bazı bankalardan kredi kullanmak diğerlerine göre çok daha kolay sayılabilir.

En Hızlı Kredi Kullandıran Bankalar

Bazı bankalar hiç şubeye girmeden, kefil istemeden, evrak istemeden, yalnızca bir talebiniz ile kredi verebiliyor. Bu bankalar içinde en dikkat çekenleri ise enpara.com, Aktif Bank N Kolay Kredi, CEPTETEB gibi bankalar. Bu yollarla anında kredi cebinize geliyor. ING Bank e-kredi de bu bankalardan birisi ancak bazen değerlendirme sonucu istenebiliyor.

Bahsi geçen bankalar, kişilerin TC kimlik numarası ile sorgulama yaparak kredi verip vermemeye karar verebiliyor. Ancak gelir kaydına ulaşılamayan kişilerden gelir belgesi beyan etmeleri talep edilebiliyor.

Ayrıca bu bankalardan kredi kullanabilmek için müşterisi olmanız ya da olmamanız fark etmiyor. Ancak kendi müşteriler için sundukları bazı fırsatlar da mevcut.

Herkese Şubeye Gitmeden Online Kredi Veren Bankalar

En kolay kredi veren bankalar deyince bankaya gitmeden, online olarak kredi çekmeniz gerekir. Bu imkanı çoğu banka sunuyor olmakla beraber, bazı bankalar herkese bu şekilde kredi verirken, bazıları ise kendi müşterilerine kredi vermektedir.

ING, Aktif Bank, CEPTETEB ve Enpara tüm müşteriler için şubeye gitmeye gerek olmadan kredi imkanı sunmaktadır. Herkese şubesiz kredi imkanı sunan bu bankalardan kredi çekmek oldukça kolay ve hızlı. Bu bankaların hepsini aşağıda birer birer inceleyeceğiz.

Kendi Müşterisine Online Kredi Veren Bankalar

Bazı bankalar ise kendi müşterisi olan kişilere özel olarak online olarak, bankaya gitmeye gerek olmaksızın kredi sunmaktadır. Odeabank, QNB Finansbank, Vakıfbank, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi ve Akbank bu bankalar arasında yer alıyor. Bu bankaların internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamalarını kullanarak online olarak kredi çekmeniz mümkün.

Tahsis Ücreti Almayan Bankalar

Hem hızlı ve kolay kredi kullanmak hem de tahsis ücreti ödemek istemiyorsanız Enpara ve CEPTETEB bankalarını kullanabilirsiniz. Bu bankalar en kolay kredi veren bankalar olmakla kalmayıp, en avantajlısı da denilebilir. Bu bankalar kredi kullanmak isteyen müşterilerinden hiçbir kredi tahsis ücreti almıyor.

Tahsis ücreti almayan diğer bankalar ise Halk Bankası, QNB Finansbank ve Ziraat Bankası’dır. Ancak bu bankalarda da herkese online kredi verilmemektedir. Diğer bankalar ise kredi tahsis ücreti olarak çekilen kredi tutarının binde 5’ini alıyor. Yani bankadan 10 bin lira kredi çekecekseniz 50 TL de kredi tahsis ücreti ödemeniz gerekir. Kredi miktarı yükseldikçe alınan kredi tahsis ücreti de yükselecektir.

Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Tüketicilerden dosya masrafı olarak alınan bedel, Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Yönetmelik ile belirlenmiştir. Buna göre bankalar müşterilerden masraf olarak yalnızca binde 5’i geçemeyecek şekilde kredi tahsis ücreti alabilmektedir. Bu ücret uygulamada dosya masrafı olarak adlandırılmaktadır. Yani yukarıda bahsetmiş olduğumuz kredi tahsis ücreti dosya masrafı olarak da anılmaktadır.

Masraflı ve masrafsız olarak çekilen krediler arasında fark bulunmaktadır. masraflı kredilerde faiz oranları daha düşükken, masrafsız kredilerde faiz oranları daha yüksektir. Masraflı kredide zaten binde 5 olan dosya masrafı tahsil edilmektedir. Bu bilgiler ışığında en kolay kredi veren bankalar arasında seçiminiz yaparak anında kredi çekebilirsiniz.

En Kolay Kredi Alırken Kredi Notunuz Önemli

Bankalardan kolay ve hızlı bir şekilde kredi alabilmek için kredi notunuz büyük önem arz etmektedir. Eğer kredi notunuz 1500-1699 aralığında yani risk grubuna göre iyi durumdaysa kredi çekme işleminiz sorunsuz ve kolay bir şekilde gerçekleşecektir. Bankalar kredi notu düşüklere kredi verme konusunda pek de olumlu yaklaşmamaktadır. Fakat az riskli veya orta riskli grupta yer alıyorsa geliriniz, mal varlığınız veya kefil aracılığı ile kredi çekebilmeniz mümkün olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Hangi Kredi Notu İyidir

En Kolay Kredi Veren Bankalar 2018

En kolay kredi veren bankaların incelemesi

2018 yılında en kolay kredi veren bankaları sizler için aşağıda inceledik. Size uygun bankayı ve faiz oranlarını inceleyip bu konuda rahat bir karar verebilirsiniz. Dijital bankacılığın hızla yayıldığı bu dönemde enpara, CEPTETEB, N Kolay Kredi ve Dijital Deniz gibi dijital bankalar anında kredi veren bankalar arasında yer almaktadır.

Enpara.com En Kolay Kredi Veren Bankalar Arasında

QNB Finansbank’ın bir kuruluşu olan enpara.com dijital bankacılık konusunda çığır açmış ve günden güne büyüyen müşterileriyle hizmetlerine devam eden bir bankacılık kuruluşudur. En kolay kredi denildiği zaman akla ilk gelen seçenek olan enpara şubeye gitmeden, masrafsız, hiç bir evrak istemeden 30.000 TL’ye kadar verebilmektedir. Çoğu bankada olduğu gibi 48 aya kadar seçebileceğiniz vade seçenekleriyle esnek bir ödeme planı oluşturabilirsiniz. Aşağıda yer alan enpara.com’un eğlenceli tanıtımı ile konu hakkında küçük bir fikir edinebilirsiniz.

Kolay Kredi Veren Bankalardan Biri CEPTETEB

TEB’in dijital kuruluşu olan CEPTETEB en kolay kredi veren bankalardan birisidir. Kredi çekecek müşterilerinden sadece sigorta masrafları tahsil eden CEPTETEB, başka bir evrak ya da dosya masrafı gibi konularda müşterilerine kolaylık sağlıyor. Uygun faiz oranları ile CEPTETEB kredilerini mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

N Kolay Kredi ile En Kolay Kredinizi Hemen Alın

AktifBank’ın bir kuruluşu olan N Kolay Kredi, kolay kredi denince akla seçeneklerden biri olmayı başarmıştır. Kullandığınız kredinin çok küçük bir bölümünü kredi tahsis ücreti olarak alan ve bunun dışında herhangi bir evrak, dosya masrafı veya sigorta masrafı talep etmeyen N Kolay Kredi’nin kredi seçeneklerini mutlaka değerlendirin.

Dijital Deniz ile Anında Kredi Sizin Olsun

Artık çoğu bankanın dijital ortamda etkin faaliyet göstermek istediği şu dönemde DenizBank’ın kuruluşu olan Dijital Deniz de verdiği hizmetlerle adından sıkça söz ettirmeye başladı. Anında kredi almak isteyen kişilerin seçenekleri arasına aldığı Dijital Deniz, 48 aya varan vade seçenekleri ve aylık %1.38 faiz oranı ile en kolay kredi veren bakalar arasında kendine yer bulmaktadır.

Yorum Yapın

8 Yorum Yapılmış
  1. Hsan 24 Ağustos 2019
  2. Peker 5 Ağustos 2019
  3. nuriye 30 Ekim 2017
  4. Burak 29 Ekim 2017
  5. İsmail 28 Ekim 2017
  6. Engin 28 Eylül 2017
  7. cemal 9 Mayıs 2017
  8. Turan 19 Eylül 2016