En Kolay Kredi Veren Bankalar 2019

Tüm bankaların kredi faiz oranları düştüğünden dolayı, taşıt, konut ve ihtiyaç kredisi çekmek adına vatandaşlar bankalara akın ediyorlar. Fakat birçok kişi kredi başvurularına karşılık olarak ret kararı ile karşılaştılar ve kredi çekmeyerek bankalardan işlemlerini gerçekleştiremeden geri dönmek zorunda kaldılar. Peki, bu konuda en kolay kredi veren bankalar hangileridir? Şimdi hep birlikte görelim.

Kolay Kredi Alabilmek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Bankalar kolay veya zor kredi sunsa da sizlerin unutmaması gereken en önemli konu krediyi geri ödemenizdir. Bankalar krediyi kolay şekilde sunabilirler ama krediyi geri ödeme şartları değişmiyor. Kredi çekimi yapmak istediğiniz bütün bankaların kredi faiz oranlarını karşılaştırıp sizin bütçenize uygun olan şartları ve oranları veren en kolay kredi veren bankalar üzerinden başvurmanız doğru bir yöntem olacaktır.

Bazı bankalar hiç şubeye gitmeden, kefil istemeden, evrak istemeden, yalnızca bir talebiniz ile kredi verebiliyor. Bu bankalar içinde en dikkat çekenleri ise enpara.com, Aktif Bank N Kolay Kredi, CEPTETEB gibi bankalar. Bu yollarla anında kredi cebinize geliyor. ING Bank e-kredi de bu bankalardan birisi ancak bazen değerlendirme sonucu istenebiliyor.

En Kolay Hızlı Kredi Veren Bankalar 2019

Kısa süre içinde ve kolaylıkla kredi adımlarınızı tamamlamak istediğinizde yapmanız gereken şartları yerine getirmek olmalıdır. Şartları yerine getirmek için ise gelir durumunuz ve kredi notunuz en önemli iki adımdır. Kredi notunuz geçmişe yönelik olacak şekilde bankalar ile olan ilişkinizi ortaya çıkarır. Bu notun iyi olması kısa sürede kredi almanızı sağlar. Düzenli gelir için de aynı durum söz konusu olacaktır. Aşağıda incelediğimiz bankalar şartlarınızın uyması durumunda ve kredinin limitine göre kısa süre içinde kredi onayı vermektedir.

Kolay kredi veren bankaları şöyle sıralayabiliriz:

 • Enpara
 • CEPTETEB
 • Aktifbank N Kolay Kredi
 • Denizbank Dijital Deniz

Gibi bankalar müşterilerine kolay kredi verdiği için olarak ön plana çıkıyor.

Enpara Kolay Kredi

QNB Finansbank’ın bir kuruluşu olan enpara.com dijital bankacılık konusunda çığır açmış ve günden güne büyüyen müşterileriyle hizmetlerine devam eden bir bankacılık kuruluşudur. En kolay kredi denildiği zaman akla ilk gelen seçenek olan enpara şubeye gitmeden, masrafsız, hiç bir evrak istemeden 30.000 TL’ye kadar verebilmektedir. Çoğu bankada olduğu gibi 48 aya kadar seçebileceğiniz vade seçenekleriyle esnek bir ödeme planı oluşturabilirsiniz.

CEPTETEB Hızlı Kredi

TEB’in dijital kuruluşu olan CEPTETEB en kolay kredi veren bankalardan birisidir. Kredi çekecek müşterilerinden sadece sigorta masrafları tahsil eden CEPTETEB, başka bir evrak ya da dosya masrafı gibi konularda müşterilerine kolaylık sağlıyor. Uygun faiz oranları ile CEPTETEB kredilerini mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

N Kolay Kredi

AktifBank’ın bir kuruluşu olan N Kolay Kredi, kolay kredi denince akla seçeneklerden biri olmayı başarmıştır. Kullandığınız kredinin çok küçük bir bölümünü kredi tahsis ücreti olarak alan ve bunun dışında herhangi bir evrak, dosya masrafı veya sigorta masrafı talep etmeyen N Kolay Kredi’nin kredi seçeneklerini mutlaka değerlendirin.

Dijital Deniz Anında Kredi

Artık çoğu bankanın dijital ortamda etkin faaliyet göstermek istediği şu dönemde DenizBank’ın kuruluşu olan Dijital Deniz de verdiği hizmetlerle adından sıkça söz ettirmeye başladı. Anında kredi almak isteyen kişilerin seçenekleri arasına aldığı Dijital Deniz, 48 aya varan vade seçenekleri ve aylık %1.38 faiz oranı ile en kolay kredi veren bakalar arasında kendine yer bulmaktadır.

Tahsis Ücreti Almayan Bankalar da İlginizi Çekebilir

Hem hızlı ve kolay kredi kullanmak hem de tahsis ücreti ödemek istemiyorsanız Enpara ve CEPTETEB bankalarını kullanabilirsiniz. Bu bankalar en kolay kredi vermekle kalmayıp, en avantajlısı da denilebilir. Bu bankalar kredi kullanmak isteyen müşterilerinden hiçbir kredi tahsis ücreti almıyor.

Tahsis ücreti almayan diğer bankalar ise Halk Bankası, QNB Finansbank ve Ziraat Bankası’dır. Ancak bu bankalarda da herkese online kredi verilmemektedir. Diğer bankalar ise kredi tahsis ücreti olarak çekilen kredi tutarının binde 5’ini alıyor. Yani bankadan 10 bin lira kredi çekecekseniz 50 TL de kredi tahsis ücreti ödemeniz gerekir. Kredi miktarı yükseldikçe alınan kredi tahsis ücreti de yükselecektir.

Düşük Kredi Notu Olanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Banka elinde topladığı mevduat müşterisine kredi olarak kullandırmakta ve arada olan faiz miktarı üstünden kar elde etmektedir. Tüm bankanın ilk önceliği batık kredi miktarını azaltıp düşük riskli müşterileri belirledikten sonra para dönüşünün garanti şekilde kabul edildiği güvenilir bireylere kullandırmaktadır. Böylece riski aza indirip daha yüksek gelir kazanmayı amaçlar. Bu hususta dikkatli olunması gereken bölüm, çok fazla kredi başvurusu olan bankaların tercih edilmemesidir.

İlginizi Çekebilir: 5 Adımda Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

Bir bankadan kredi çekmek için en düşük kredi notu ortalaması orta riskli grupta da yer alan 1250 puan ve üzeri olması gerekir. Bazı bankalar tam olarak bu puana da kredi onayı vermeyebilirler. Bura da önemli olan bireyin kredi başvurusunu yapmadan önce kesinlikle “Findeks” kredi notu sorgusunu yaparak not ortalamasını öğrenmesi ve var olan nota göre kredi başvuru formu dolduracağı bir bankayı tercih etmesi olacak. Düşük kredi notuyla kredi almak isteyen kişileri mutlaka en kolay kredi veren bankalar üstünden kredi başvurularını yapmaları gerekir.

Yorum Yapın

7 Yorum Yapılmış
 1. Peker 5 Ağustos 2019
 2. nuriye 30 Ekim 2017
 3. Burak 29 Ekim 2017
 4. İsmail 28 Ekim 2017
 5. Engin 28 Eylül 2017
 6. cemal 9 Mayıs 2017
 7. Turan 19 Eylül 2016