En İyi Maaş Veren Bankalar

en iyi maaş veren bankalar

En iyi maaş veren bankalar hakkında bilgileri bu yazımızdan anlatıyoruz. Hayatınızı daim ettirmek, yaşamınızı daha rahat geçirmek için çalışıp kazancınızı elde etmek zorundasınız. Fakat bu skala farklılıkları aradan kaldırmak için öncelikle iyi bir eğitim ve iş dalında çalışmanız gereklidir. Eğitim seviyeniz yükseldikçe maaşınız da eş oranda artar. Fakat bazı meslek grupları vardır ki sadece bir sınavla bile zaman içinde kadro değişikliği ile maaş artışına da sebep olursunuz. Bunlardan biri de bankacılıktır.

Bankada Çalışan Personel Maaşları

Merak edilen, fakat bir türlü net olarak bilinemeyen bankacıların maaşları, öğretmen, polis ya da işçi sınıfının aldığı maaş kadar ortada değildir. Bankacıların maaşları çalışmış oldukları kuruma bağlı olarak değişir. Özel mi yoksa devlet bankası mı olduğu maaş belirlemede oldukça etkilidir. Eğer devlet bankasında görev almaya başladıysanız, geleceğe dair kaygılarınız da ortadan kalkar. Özel bankalarda işe girme olasılığı daha kolaydır. Ortalama maaş yeni işe girmiş personel için 3000-3500 arasında değişir. Tabi ki bu durum kıdeminize göre de güncellenecektir. Kıdeminiz de belirleyici opsiyondur. Eğer banka müdürü iseniz, 7000 TL ve üstü maaş almanız mümkün.

Buna da bakın: Banka personeli maaşları

En İyi Maaş Hangi Bankada?

Genel bir kısıtlama yapmak yanlış olur. Devlet ve özel bankalar kıyaslanırsa, devlete ait bankalar her zaman için en sağlam olanlardır. Devlet bankasında gişe sorumlu iseniz asgari ücretten başlar, 4000 TL’ye kadar çıkar. Eğer özelde aynı pozisyonda görevli iseniz, 3500 tl maksimum alabileceğiniz rakamdır. Müşteri temsilciliği daha rahat bir konumdur. Devlette 4500-5000 arası değişir, özelde 4000 TL’yi geçmez. Müfettiş, müdür konumundaysanız devlette 8000-20.000 TL civarında, özelde 7000-10.000 TL maaş aralığınız olur. Genel müdürseniz belirtilen rakamlardan çok daha yüksek fiyatlara iş başı yapabilirsiniz. Özet olarak belirleyici unsur özel ve devlet bankası oluşudur.

Meslek yüksekokulunda bankacılık bölümü okuyarak kısadan hedefinizi belirlemiş olursunuz. Sonrasında dahil olmak isterseniz devlet bankalarının belirli dönemlerde açmış olduğu sınavlara katılıp belirlenmiş olan sınırı geçmeli sonrasında sözlü sınavdan da geçer not almalısınız. Bütün kademeleri başarılı bir şekilde geçtikten sonra devlet bankalarında çalışabilirsiniz. Özel bankalarda sadece sözlü mülakat ile işe alımlar gerçekleştirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu