En Çok Kazandıran Yatırım Aracı

En Çok Kazandıran Yatırım Aracı

Günümüzde yatırım yapmak oldukça zordur. Eskiden yastık altı yapılan birikimler artık geride kaldı. Her şeye zam geldiği için yastık altı birikim de yapmak çok zor hale geliyor. Ancak bir borca girerek ya da yatırım yapmaya niyetlenerek yatırım yapılıyor.

En Çok Kullanılan Yatırım Araçları 2020

Hisse Senedi: En çok kullanılan yatırım araçlarından biri olan hisse senedi, bir şirketten pay almanın gösterdiği evraka verilen isimdir. Gelişeceğine ve size kar bırakacağına inandığınız bir şirketten hisse senedi alarak kendinize ek gelir elde edebilirsiniz.

Altın: Altın yapmak günümüzde en karlı yatırım aracıdır. Altın her geçen gün artmakta ve bugün yapmış olduğunuz altını bir ay sonra daha karlı bir şekilde satabilirsiniz. Bütçenize göre yarım gram, gram altın veya küçük altın yaparak ister evinizde ister bankada saklayabilirsiniz. Ancak güvenliğiniz açısından bankada vadeli ya da vadesiz altın hesabı açtırarak birikim yapmanız daha iyi olacaktır.

Dolar: Dolar, 2020 yılında en çok kullanılan yatırım araçları arasındadır. Dolar da altın gibi her gün yükselir ve bütçenize göre dolar birikimi yapabilirsiniz. Örneğin 7 TL ile 1 dolar yapmanız mümkündür.

En Çok Kazandıran Yatırım Aracı 2020’de Hangisi

Devlet bono: Bono, Türk devleti hazinesinden çıkan bir yıldan kısa vadeli TL veya döviz cinsinden devlet iç borçlanma senetleridir. Kuponlu ve kuponsuz olmak üzere iki çeşit bono tahvil vardır. Bono ile vade zamanından önce alım satım yapabilirsiniz.

Sanal paralar: 2020 yılında Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar önemli yatırım araçları haline gelmiştir. Bitcoin herhangi bir devlet ya da kuruma bağlı değildir tamamen sanal ortam üzerinden işlem yapılır. Yatırım yapabilmeniz için birçok internet sitesi Bitcoin satışı yapmaktadır.

Gayrimenkul: Ev ya da dükkan alıp kiraya vermek ya da peşin parayla ev alıp sonrasında daha yüksek paraya satmak da çok fazla kar bırakan bir yatırım aracıdır. Sizler de bu yöntemleri kullanarak birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu