Altın Hesabı Hangi Banka Avantajlı 2021 (En İyi ve Karlı)

altın hesabı hangi banka avantajlı

En avantajlı altın hesabının hangi bankada olduğunu ediyorsanız bu yazımızdan en iyi ve en karlı altın hesaplarına dair bilgiler bulacaksınız. Bankaların verdiği onlarca hizmetten biri de altın hesabı ve yönetimidir. Altın hesabı, bankaların diğer mevduat hesap türlerinden bir tanesidir. Sadece TL, yabancı para veya başka bir değerli yatırım aracı yerine altın üzerine kurulu olan bir durumu vardır. Altın hesabının tam olarak ne olduğunu kısaca anlatıp akabinde bankaların sağladığı avantajlara geçeceğiz.

Altın Hesabı Nedir?

Altın hesabı bankaların mevcut altınlarınızı güvenle saklayabileceğiniz veya sıfırdan altın birikimi yapabileceğiniz bir hesap türüdür. Vadeli ve vadesiz şekilde bu hesap açılabiliyor. Altın hesabı genellikle hesabınızda bulunan nakit veya kredi kartınızdaki limit üzerinden anlık altın olarak alınıp satılması üzerine kurulan bir sistemdir. Tüm bunları yapabilmek için altın hesabınızın hangi bankada veya hangi türde olacağına karar vermek gerekir.

Mücevherat dışında yatırım aracı olarak tercih edilen altın, bankacılık sektöründe de yerini almış durumda. Özellikle güvenlik açısından son derece doğru bir tercih olan banka altın hesapları hem gram bazında güncel kur alımına hem de yastık altındaki altınların korunmasına imkan sağlıyor. Ülkemizde hizmet veren bankaların neredeyse hepsinde altın hesabı mevcuttur. Biz de özellikle ziyaretçilerden gelen en avantajlı ve en karlı altın hesapları hangileri sorularına aşağıda yanıtlar verdik.

Altın Hesabı Hangi Banka Avantajlı 2021

Tüm bankaların altın hesap seçeneği olmasına karşılık karşılaştırma yapıldığında en iyi altın hesabı sorusuna Ziraat Bankası, Kuveyt Türk veya Enpara bankaları olarak cevap verebiliyoruz. Kuveyt Türk’te altına altın katma veya birikimli altın hesabı seçenekleri vardır. Ayrıca hesap işletim ücreti de yok. Enpara dijital sisteminde ise altın alış ve satış rakamları arasında çok az fark bulunması oldukça avantajlı bir sistem olduğu sonucunu doğurmaya yetiyor.

Eğer siz de en avantajlı ve en karlı altın hesabı hangi bankada diye düşünüyorsanız aşağıda diğer bankaların altın hesaplarına dair bilgiler bulabilir ve kendi değerlendirmenizi yapabilirsiniz. İşte en avantajlı altın hesabı sorusunun cevapları;

Ziraat Bankası Altın Hesapları

Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olan Ziraat Bankası, altın hesabı avantajlarıyla da dikkat çekiyor. Vadeli, vadesiz, altın vakti ve biriken vadesiz altın hesaplarıyla müşterilerine yatırım imkanı sunuyor. Altın hesabı en iyi banka seçeneğini arıyorsanız Ziraat Bankasını mutlaka değerlendirin.

ziraat bankası altın hesapları

Ziraat Bankası Vadesiz Altın Mevduat Hesabı

Ziraat bankası mevduat hesabı bulunanlar, TL ya da USD kuru üzerinden altın alım satım işlemlerini yapabiliyorlar. Vadesiz altın hesaplarında herhangi bir işlem ücreti ödemeden alım-satım işlemlerini yapabilirsiniz. Açmış olduğunuz hesaplarda fiziki altın kullanılmamaktadır.

Paranız güncel altın fiyatları üzerinden değerlendirilmekte ve hesabınızda gram altın olarak görülmektedir. Açmış olduğunuz vadesiz altın mevduat hesabı üzerinden günlük en fazla 6 defa alış ve satış işlemleri yapabilirsiniz. Yapılan işlemlerde tek seferde en fazla 3000 gr altın alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Vadeli Altın Mevduat Hesabı

Biriktirmiş olduğunuz altınlarınızı ya da nakit birikimlerinizi, Ziraat bankası vadeli altın hesabında değerlendirebilirsiniz. Vadeli altın hesabının vade günü 30 ile 400 gün vadeli olarak açılabilmektedir.

İnternet bankacılığı üzerinden her kullanıcı, vadeli altın hesabını açabilir ve 1000/1000 saflık değerinde gram altın alış işlemlerini yapabilirler. Vadeli altın hesabında ilk işlem için en az 10 gram altın alınmalıdır. Vadeli altın hesaplarında yapılan işlemler için %15 stopaj kesintisi yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Biriken Vadesiz Altın Mevduat Hesabı

Birikim yapmak için Ziraat bankasında biriken vadesiz altın mevduat hesabı açabilirsiniz. Bu hesabı açtığınızda, belirleyeceğiniz ödeme takvimine ve miktarına göre birikim yapmaya başlarsınız. Belirlediğiniz takvime göre nakit ödeyerek ya da kredi kartınızdan otomatik çekerek, hesabınıza belirlediğiniz miktarda gram altın alımı yapılarak birikim sağlanacaktır.

Mevduat hesabınız üzerinden talimat verebilir ve her ay düzenli olarak birikim sağlayabilirsiniz. Biriken vadesiz altın hesabınıza alınacak olan altın 1000/1000 saflık derecesinde olacaktır. Hesap açma işlemleri, ziraat bankası şubeleri ya da internet bankacılığı üzerinden yapılabilecektir.

Ziraat Bankasından Altın Vakti

İnsanlar gelirlerinden tasarruflar yaparak altın almaktadır. Evlerinde sahip oldukları altınları saklamakta zorlanan çoğu kişi kiralık kasalar tutarak ücret karşılığında buralarda saklamaktadır. Ziraat bankası altın vakti uygulaması ile müşterilerinin altınlarını Ziraat bankasına getirmelerini hiçbir ücret almadan mevduat hesabı açma ve altınlarının gram olarak saklanmasını öneriyor. Müşterileri istedikleri zaman altınlarını nakitte çevirebiliyorlar.

Altın vakti uygulaması ile çalınma riski ortadan kalkmakta, saklamak için kiralık kasa ücreti ödenmemektedir. Tüm altınlarınız Ziraat bankası güvencesi altında saklanmaktadır. Altın vakti günlerinde getirdiğiniz altınlarınızın değeri eksperler tarafından tespit edilir ve hesabınıza değerinde kaydedilir.

Kuveyt Türk Altın Bankacılığı

Müşterilerinin altın yatırımlarına farklı farklı seçenekler sunan Kuvet Türk‘te vadeli ve vadesiz altın hesaplarına ilgi oldukça yüksek. Birden fazla altın yatırım hesabı sunan bankanın altın hesapları şu şekildedir;

kuveyt türk altın bankacılığı

 1. Altın cari hesabı: Tasarruf altını saklamak isteyenler için alt limiti olmayan bir hesaptır.
 2. Altın birikim hesabı: Talimat vererek altın alım satımı yapılan bir hesaptır
 3. Altına altın katma hesabı: En az 1 ay en fazla 1 yıllık vade ile açılan hesapta altınlar değer kazanıyor.
 4. Ziynet altın katılma hesabı: Ziynet altını 24 ayar gram altın cinsinden hesaplayıp karşılığını bakiye olarak sunuyor.
 5. Birikimli altın katılma hesabı: En az 3 yıl en fazla 10 yıllık açılan hesaba belirli aralıklarla altın eklenebiliyor.

En avantajlı altın hesapları sorusuna verdiğimiz bir diğer cevapta Kuveyt Türk oluyor. Buna göre sizin için en uygun seçeneği belirleyip Kuveyt Türk’te altın hesabı açabilirsiniz.

Vakıfbank Altın Hesabı

Vakıfbank müşterilerine altın çağı hesabı ile yatırımların değerlendirilmesi imkanı sağlıyor. Dileğinize göre internet bankacılığından, mobil uygulamadan, ATM’den veya şubelerden bu hesapla ilgili işlem yapabiliyorsunuz.

vakıfbank altın hesabı

Vakıfbank Altın Çağı Hesabının Özellikleri

Vakıfbank tarafından müşterilerine birikim yapmaları ve tasarruf etmeleri tarafından sunulan Altın Çağı Hesabı açma hizmeti verilir. Altın Çağı Hesabı’nın özellikleri arasında şunlar vardır;

 • Hesabın en önemli özelliği faizsiz hesap olmasıdır.
 • Vakıfbank altın hesabında hesap işletim ücreti yok.
 • Vakıfbank aracılığıyla avantaj sağlayan kurları kullanarak altın alışverişi yapılabiliyor.
 • Hesabı açan kişiler 0.01 gramdan başlayan oranlarda altın alışverişi yapabilirler.
 • Yatırımcılar altınlarını çalınma riskinden koruyabilirler.

Altın Çağı Hesabı bu özelliklere sahip bir altın depolama hesabıdır. Bu hesabı açtırarak tasarruf ya da yatırım yapmak isteyenler bankanın ATM’lerini, şubelerini, telefon ve internet bankacılığını kullanabilirler.

Vakıfbank aracılığıyla açılan altın hesabı sahipleri istedikleri zamanlarda altınlarını teslim alma imkanına da sahiptirler. Altınların teslim edilmesi için tek şart altınların miktarın 5 kilodan az olmamasıdır. Ayrıca teslim işlemlerinde bankanın belirttiği komisyon ücretini de ödemeleri gerekir.

Kişilerin hesapları için kullanabilecekleri altın alışverişlerinde talep edilen altın fiyatları hem yurt içi hem de yurt dışı piyasalarına bakılarak belirlenir. Ayrıca BİST ve döviz kurları da bu fiyatların belirlenmesinde etkilidir. Kurlardaki değişimler gün içinde farklılık gösterebildiği için altın fiyatları da gün içinde değişiklik gösterebilir.

Enpara Altın Hesabı

enpara altın hesabı

Enpara’da fiziki altınlarla ilgili işlem yapılmıyor. Sadece hesap açıp hesap üzerinden altın bankacılığı hizmeti alınıyor. Bunun için hesapta TL olması yeterlidir. Ayrıca herhangi bir açılış veya işletim ücreti ödemiyorsunuz. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık hizmeti ile 24 saat gram altın alıp satabilirsiniz. Şöyle bir hatırlatma yapalım mesai saatleri içinde avantajlı kurlardan faydalanabiliyorsunuz. En iyi altın hesabı seçenekleriniz arasına Enpara’yı ekleyebilirsiniz.

Garanti BBVA Altın Hesapları

Altın hesabı olarak vadeli, vadesiz ve birikimli altın olmak üzere üç farklı seçenek sunan Garanti BBVA, altın işlemleri için hizmet bedeli almıyor. Vadesiz hesapta dilediğiniz zaman ve dilediğiniz kadar altın alıp satabilirsiniz. Vadeli hesapta ise belirli bir faiz oranından altınlarınızı değerlendirebilirsiniz. Birikimli altın hesabında ise hesabınızda bulunan paralarla altın birikimi yapabiliyorsunuz. Garanti BBVA altın hesaplarının tüm detaylarını aşağıdan bulabilirsiniz.

garanti bankası altın hesapları

Garanti BBVA Vadesiz Altın Hesabı

Birikimini altından yana yapmak isteyen ve güvenli adımlar atmayı önemseyen müşteriler vadesiz altın hesabını tercih edebilirler. Bu hesapta alım satım işlemleri USD ve vadesiz TL yöntemi ile yapılabilmektedir. Ayrıca müşteriler günün her saatinde hesaplarına ulaşabilirler. Üstelik hesap açmak için şubelere gitmeye gerek kalmadan İnternet bankacılığı ile yapılabilir. Bu hesabın genel özellikleri;

 • TL ve USD kullanılarak alım satım yapılabilir.
 • Alım ve satım işlemleri minimum 1 gram altın ve maksimum 3000 gram altın ile gerçekleştirilir.
 • Vadesiz altın hesabında bulunan birikim diğer tüm altın hesaplarına aktarılabilir.
 • Altın hesabına faiz işletimi yapılmaz.

Garanti BBVA vadesiz altın hesabı avantajlarında ise altının gramajı ya da eski yeni tarihli olması gibi bir olumsuzluk söz konusu olmaz. İşçilik maliyeti ödenmez ve çalınma ya da kaybetme sorunu olmaz. Hesap işletim ücreti alınmaz.

Garanti BBVA Vadeli Altın Hesabı

Vadeli altın hesabı sayesinde müşteriler hem birikim yapar hem de faiz oranları ile daha çok kazanır. Altınlar güvenli bir şekilde değerlendirilmiş olur. Altınlar her geçen gün faiz oranları ile değer kazandığı için evde durmasından daha avantajlı olur.

Vadeli altın hesabı için tüm ziynet eşyaları birikim olarak yatırılabilir. Uzman eksperler altınların gram bazında değerlerini belirledikten sonra altın hesabına aktarılır. Ancak vadeli altın hesabı açılabilmesi için 50 gram üzerinde altın olması gerekmektedir. Böylelikle %2.5 değerinde faiz kazanma fırsatı doğmuş olacaktır.

İnternet bankacılığı ile kolayca açılabilen vadeli altın hesabı, hesaplar ve ürünler menüsünden hesap açılışı seçeneği ile e-vadeli hesap şeklinde yapılması gerekmektedir. Vadeli altın hesabı sisteminde altınlar sürekli olarak değer kazanır hem de banka sizden bunun için de bir komisyon istemez.

 • Altın fiyatlarının artması ile birlikte hem artış ile hem de faiz oranı ile kazanç elde edilebilir.
 • Hesaptaki tutarın 150.000 TL ye kadar olan kısmı Tasarruf Mevduatı Sigortası olarak belirlenir.
 • Vadeli altın hesabı şubelere gidip açılabilir.
 • %15 stopaj oranı vardır.
 • En az 50 gram ve 1 yıl vade ile oluşturulan hesap %0.15 faiz oranına sahip olur.
 • Faizler sayesinde birikime faiz getirisi katma imkanı yakalanabilir.

Garanti BBVA Birikimli Altın Hesabı

Birikimli altın hesabı sayesinde düzenli bir şekilde altın birikimi yapılabilmektedir. Birikimli altın hesabı için TL hesabı, USD hesabı ya da kredi kartı üzerinden düzenli ödeme talimatı verilebilmektedir. Günün her anında altın hesabına erişim sağlanabilir. Bu erişim İnternet bankacılığından, garanti şubelerinden ve 444 0 333 telefon numaralı müşteri iletişim merkezi aracılığıyla yapılabilir. Altın hesabı açma işlemi için İnternet bankacılığı aracılığıyla hesaplar ve ürünler menüsü, hesap açılışı seçeneği ve birikimli altın hesabı kısmından yapılmaktadır. Birikimli altın hesabı sayesinde düzenli bir şekilde birikim yapılabilmektedir. Özellikleri ise şu şekilde sıralanabilir;

 • Aylık ödeme tutarı altın, USD ya da TL olarak belirlenebilir.
 • Düzenli ödemeler için minimum 1 gram tutar seçilmektedir.
 • Düzenli ödemelerin aksamadan yapılabilmesi için kredi kartı ya da hesapta yeteri kadar tutar olmalıdır.
 • Ödemenin yapılacağı günü, ödemenin tutarını, tipini ya da herhangi bir bilginin değişmesi gibi durumları müşteri iletişim merkezi, İnternet bankacılığı ya da şubelerden yapmak mümkündür.
 • Diğer tüm altın hesaplarına bu hesaptan altın havalesi yapılabilir.
 • Birikimli altın hesabına faiz işletilmez.

Garanti birikimli altın hesabının avantajlarında ise altının gramajı, tarihi, ayarı gibi durumlar önemli olmaz. Ayrıca işçilik maliyetine ücret ödemeye gerek kalmaz. Birikimlerin çalınması söz konusu olamaz. En önemli özelliklerden birisi de hesap işletim ücreti alınmamasıdır. Hesap sahibi komisyon, faiz gibi ödemeler yapmadan birikimini yapabilir. Ayrıca düzenli ödeme yerine istenilen zamanda ödeme yöntemi de seçilebilmektedir.

TEB Altın ve Gümüş Hesapları

Türkiye Ekonomi Bankası’nın da altın hesabı için uygun hizmetleri bulunuyor. Yeni altın çağı ve vadesiz altın hesaplarıyla yatırımlarını altın olarak değerlendirmek isteyen müşterilerine 7/24 altın alım satım imkanı sunuyor. Her çeşitteki fiziki altınlarınızı anlaşmalı kuyumcular vasıtasıyla saf altına çevirerek güvence altına alıyor. 24 ayar gram altını anlık kur üzerinden ister alır isterseniz de satabilirsiniz.

teb altın gümüş hesapları

TEB Vadesiz Altın Mevduat Hesabı

TEB’in vadesiz altın mevduat hesabıyla altın birikimi yapmaya başlayabilirsiniz. Bu hesabı için kullanıcılarından hesap işletim ücreti almayan TEB, 0,01 gram ve katlarına altın alım satım imkanı sağlıyor. Üstelik sadece TL üzerinden değil dolar üzerinden de alım satım yapabiliyorsunuz.

TEB Yeni Altın Çağı Hesabı

TEB yeni altın çağı hesabıyla birlikte her çeşit altınlarınızı anlaşmalı kuyumculardan saf altına dönüştürerek, TEB’de güvenle saklayabiliyorsunuz. Hesabın özellikleri ise:

 • Hırsızlara karşı güvenlik önlemidir.
 • Altınlarınızın tarihi eskimez
 • Kiralık kasaya ücret ödemezsiniz.
 • Hesap işletim ücreti ödemezsiniz.
 • İnternet bankacılığı, çağrı merkezi ya da tüm ATM noktalarından altınınızı nakde çevirebilirsiniz.
 • Altınınız üzerinden faiz kazanırsınız.

Türkiye İş Bankası Altın Hesabı

iş bankası altın hesabı

Türkiye İş Bankasından da vadesiz altın hesabı imkanıyla, hesabınızda dilediğiniz zaman 24 ayar gram altın alabilir veya satabilirsiniz. Dilerseniz de vadeli altın hesabını tercih ederek en az 10 gram olmak şartıyla altınlarınızı bankaya emanet edebilirsiniz. 6 ay ile 1 yıl arasında vade oluşturulan hesapta avantajlı faiz oranları yatırımınıza değer kazandırıyor.

İlgili: İş bankası altın hesabı nasıl açılır?

Halkbank Altın Mevduat Hesapları

Halkbank tüm müşterilerine, altın hesabı açarak yatırımlarını değerlendirme seçenekleri sunuyor. Altınlarınızı Halkbank güvencesi ile koruyabiliyorsunuz. Halkbank internet bankacılığı sistemi sayesinde, yatırımlarınızı altına yönlendirebilir ve altın hesabı açarak değerlendirebilirsiniz. Altın hesabı açtığınızda, gram altın alım satım işlemlerinizi yapabilir ve uzun vadeli yatırımlar ile para kazanabilirsiniz. Halkbank’ta altın hesapları vadeli ve vadesiz olarak açılabilmektedir.

halkbank altın mevduat hesapları

Halkbank Vadesiz Altın Mevduat Hesabı

Halkbank müşterileri birikim amacıyla vadesiz altın mevduat hesabı açabiliyorlar. Vadesiz altın mevduat hesabı ile 1 gramdan az olmamak şartıyla paranızı altına hemen çevirebilirsiniz. Altın alım işlemlerinde fiziki olarak altın alınmaz, hesabınıza altın kuru üzerinden yatırım yapılır. Satın aldığınızın altının saflık derecesi 0,995 olarak belirlenir ve anlık kur değeri bu saflık derecesi üzerinden hesaplanır. Vadesiz altın mevduat hesaplarında yapılan işlemler için gelir vergisi kesintisiz olmadan işlem yapılabilmektedir.

Halkbank Vadeli Altın Mevduat Hesabı

Halkbank’ta altın birikimleriniz için vadeli altın mevduat hesabı açabiliyor ve size uygun vadeyi seçebiliyorsunuz. Evinizde altınlarınızı saklama sorunu yaşamadan Halkbank vadeli hesabı ile güvenli şekilde muhafaza etmiş olursunuz. Vadeli altın hesaplarında, alt limit olarak 10 gr ve üstü altın miktarı kullanılmaktadır. Vade süresi 30 gün ile 400 gün aralığında olmaktadır.

Halkbank Birikimli Vadesiz Altın Mevduat Hesabı

Birikimlerini düzenli olarak yapmak isteyenler Halkbank’ın bu hesap seçeneğini değerlendirebilir. Birikimli vadesiz altın mevduat hesabı oluşturulduğunda, aylık ya da 3 aylık gibi belirli dönemlerde yatırımlar yaparak altın alabilir ve birikimlerinizi oluşturabilirsiniz. Oluşturacağınız talimatla, hesabınıza düzenli ödemeler, vadesiz hesabınızdan ya da kredi kartınızdan otomatik olarak alınabilecektir. Burada da en az 1 gram olmak üzere birikimler yapılabiliyor.

Halkbank’tan Altın Günler

Halkbank müşterilerinin sahip oldukları fiziki altınları belirlenen günlerde Halkbank şubelerine getirmeleri durumunda 995/1000 saflık derecesindeki 24 ayar gram altın olarak hesaba yatırmalarını sağlamaktadır. Altın günleri ile altınlarınızın çalınması ya da kaybolması gibi sorunları ortadan kaldırmış olursunuz. Halkbank kişilere kiralık kasa ücreti ödemeden altınlarını güvenle saklamaktadır. Altın günü düzenleyen banka şubelerinin günlerini takip ederek, Halkbank’ın bu hizmetinden faydalanabilirsiniz.

HSBC Altın Hesapları

hsbc altın hesapları

HSBC’de altın hesapları için iki seçenek bulunuyor. Bunlar diğer bankalardan da aşina olduğumuz gibi vadesiz ve vadeli olarak karşımıza çıkıyor. Vadesiz hesapta minimum 0,01 gram olacak şekilde hesap açılışı yapılabiliyor. Altın işlemlerinizi tüm HSBC kanallarından yapabiliyorsunuz.

HSBC vadeli altın hesabı ürününde ise minimum 300 gramdan başlayarak 32 gün ve üstü olacak şekilde vade seçenekleri buluyor. Bu hesap türünde de altınlarınızın faiz getirisinden faydalanabiliyorsunuz. HSBC altın hesabı başlıklı sayfamızdan bu konuyla ilgili ayrıca detaylı bilgiler aktardık.

Denizbank Altın Bankacılığı

denizbank altın bankacılığı

Denizbank altın hesabında vadeli ya da vadesiz seçenekler mevcuttur. Vadesiz altın hesabında işlem yapabilmek için hesabınızda para olması yeterlidir. Alt ya da üst limit yoktur. Eğer ben artan faiz oranlarından yararlanmak istiyorum derseniz vadeli altın hesabını tercih edebilirsiniz.

Denizbank altın hesabı nasıl açılır?

QNB Finansbank Altın Hesabı

finansbank altın hesabı

QNB Finansbank da altın hesabı ve altın biriktiren hesap seçenekleriyle karşımıza çıkıyor. Altın hesabı ile işçilik maliyetlerini dışarıda bırakan avantajlı kurlar bulunuyor. 1 günden 1 yıla kadar seçebileceğiniz vade süresi ve hesap işletim ücreti olmaması ise diğer öne çıkan özellikleridir.

Altın biriktiren hesapta ise kredi kartınızdan veya hesabınızdan talimat vererek altın birikimi yapabiliyorsunuz. İstediğini zamanda ise vadesiz hesabınıza birikiminizi çekebiliyorsunuz. Finansbank altın biriktiren hesapta işletim ücreti olmadığı gibi alt ve üst sınır da bulunmuyor.

QNB finansbank altın hesabı nasıl açılır sayfamızdan bu konu hakkında detaylı bilgiler aktardık, dilerseniz inceleyebilirsiniz.

Yapı Kredi Altın Hesabı

yapı kredi altın hesabı

Yapı Kredi’de altın hesapları için farklı seçenekler sunuluyor. Banka vadeli vadesiz hesaplara ek olarak, altın birikim ve altın günleri fırsatlarıyla müşterilerine hizmet veriyor. Vadesiz hesap seçeneğin güvenli olarak gram cinsinden döviz alıp satar gibi altın almanıza olanak sağlıyor. Minimum 1 lira karşılığında gram bazında altın işlemi yapabiliyorsunuz. Vadeli altın hesabında ise altın birikiminize faiz kazandırabiliyorsunuz. Bu hesabı açabilmek için minimum 50 gram altınınız olması gerekiyor.

Yapı kredi altın hesabı nasıl açılır?

Neden Altın Hesabı Açılmalıdır?

Altın hesabının açılması ve kullanılması son derece önemli yararları beraberinde getirir. İlk olarak güvenlik ile alakalı bir sorun yaşama şansınızı ortadan kaldırır. Altın birikimlerinizin yastık altı diye tabir edilen korumasız ve değerlenmesiz durumundan çıkmasına olanak tanır. Bunun için altınınızı bankaların hesaplarında saklamak daha güvenli olur. Ayrıca dilediğiniz zaman alım satım yaparak karlı bir yatırım aracı olarak kullanılabilir. Ayrıca altın değerlerini anlık olarak kontrol etme durumunuz ve değerlendirme şansınız olur. İnternet bankacılığından bile hemen anlık olarak hesabınıza erişim sağlayabilir ve altın alabilirsiniz.

4 Yorum

 1. aşkın dedi ki:

  yapı kredi bankası neden yok bu listede acaba önerilmediği içinmi

  1. Yönetici dedi ki:

   Yapı kredi bankası da eklenmiştir.

 2. şahabettin can dedi ki:

  mesai saatleri dışında altın alım satımı yapan banka varmı

  1. Yönetici dedi ki:

   Çoğu banka mesai saatleri dışında alım satım kabul ediyor. Ancak avantajlı fiyatlar için çalışma saatlerini tercih etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu