En Avantajlı Altın Hesabı Hangi Bankada 2020 (En İyi, En Karlı)

altın hesabı hangi banka avantajlı

En avantajlı altın hesabının hangi bankada olduğunu ediyorsanız bu yazımızdan en iyi ve en karlı altın hesaplarına dair bilgiler bulacaksınız. Bankaların verdiği onlarca hizmetten biri de altın hesabı ve yönetimidir. Altın hesabı, bankaların diğer mevduat hesap türlerinden bir tanesidir. Sadece TL, yabancı para veya başka bir değerli yatırım aracı yerine altın üzerine kurulu olan bir durumu vardır.

Altın hesabının açılması ve kullanılması son derece önemli yararları beraberinde getirir. İlk olarak güvenlik ile alakalı bir sorun yaşama şansınızı ortadan kaldırır. Altın birikimlerinizin yastık altı diye tabir edilen korumasız ve değerlendirmesiz durumundan çıkmasına olanak tanır. Ayrıca dilediğiniz zaman alım satım yaparak karlı bir yatırım aracı olarak kullanılabilir. Altın hesabı açmayı ve avantajlarından yararlanmayı düşünen kişilerin hangi banka ile çalışacaklarına karar vermeleri de son derece önemlidir.

Altın Hesabı Hangi Banka Avantajlı 2020

Tüm bankaların altın hesap seçeneği olmasına karşılık karşılaştırma yapıldığında en iyi altın hesabı sorusuna Ziraat Bankası, Kuveyt Türk veya Enpara bankaları olarak cevap verebiliyoruz. Kuveyt Türk’te altına altın katma veya birikimli altın hesabı seçenekleri vardır. Ayrıca hesap işletim ücreti de yok. Enpara dijital sisteminde ise altın alış ve satış rakamları arasında çok az fark bulunması oldukça avantajlı bir sistem olduğu sonucunu doğurmaya yetiyor.

Eğer siz de en avantajlı ve en karlı altın hesabı hangi bankada diye düşünüyorsanız aşağıda diğer bankaların altın hesaplarına dair bilgiler bulabilir ve kendi değerlendirmenizi yapabilirsiniz. İşte en avantajlı altın hesabı sorusunun cevapları;

Ziraat Bankası Altın Hesapları

ziraat bankası altın hesapları

Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olan Ziraat Bankası, altın hesabı avantajlarıyla da dikkat çekiyor. Vadeli, vadesiz ve altın vakti hesaplarıyla müşterilerine yatırım imkanı sunuyor. Ziraat bankası vadeli altın hesabını tercih eden müşteriler, minimum açılış tutarı olarak 10 gram altınlarını bankaya yatırabiliyor. Bu hesap altınlarınıza faiz getirisi sunarken faiz tutarından % 15 stopaj kesintisi yapılmaktadır. Hesaptaki altın yatırımınız tasarruf mevduatı sigortasıyla güvence altına alınıyor.

Ziraat bankası vadesiz altın hesabında ise müşteriler diledikleri zaman altın alıp satabiliyor. Güncel kuru takip eden müşteriler 24 ayar cinsinden gram altını alıp satıyor. Üstelik bu yatırım seçeneğinde hiçbir vergi kesintisi de yapılmıyor.

Son olarak gelelim Ziraat Bankasında altın vakti hesabına. Ziraat Bankası’nın müşterilerine özel sunduğu hesap türünde altınlarınız fiziki olarak gram cinsinden bankaya yatırılıyor. Altınlarınız özel bir eksper tarafından değerlendirilip alınıyor. Buradaki altınlarınızı ister nakite çevirebilir isterseniz vadeli hesapta değerlerine değer katabilirsiniz. Altın hesabı en iyi banka seçeneğini arıyorsanız Ziraat Bankasını mutlaka değerlendirin.

Ziraat bankası altın hesabı nasıl açılır?

Enpara Altın Hesabı

enpara altın hesabı

Enpara’da fiziki altınlarla ilgili işlem yapılmıyor. Sadece hesap açıp hesap üzerinden altın bankacılığı hizmeti alınıyor. Bunun için hesapta TL olması yeterlidir. Ayrıca herhangi bir açılış veya işletim ücreti ödemiyorsunuz. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık hizmeti ile 24 saat gram altın alıp satabilirsiniz. Şöyle bir hatırlatma yapalım mesai saatleri içinde avantajlı kurlardan faydalanabiliyorsunuz. En iyi altın hesabı seçenekleriniz arasına Enpara’yı ekleyebilirsiniz.

Kuveyt Türk Altın Bankacılığı

kuveyt türk altın bankacılığı

Müşterilerinin altın yatırımlarına farklı farklı seçenekler sunan Kuvet Türk‘te vadeli ve vadesiz altın hesaplarına ilgi oldukça yüksek. Birden fazla altın yatırım hesabı sunan bankanın altın hesapları şu şekildedir;

  1. Altın cari hesabı: Tasarruf altını saklamak isteyenler için alt limiti olmayan bir hesaptır.
  2. Altın birikim hesabı: Talimat vererek altın alım satımı yapılan bir hesaptır
  3. Altına altın katma hesabı: En az 1 ay en fazla 1 yıllık vade ile açılan hesapta altınlar değer kazanıyor.
  4. Ziynet altın katılma hesabı: Ziynet altını 24 ayar gram altın cinsinden hesaplayıp karşılığını bakiye olarak sunuyor.
  5. Birikimli altın katılma hesabı: En az 3 yıl en fazla 10 yıllık açılan hesaba belirli aralıklarla altın eklenebiliyor.

En avantajlı altın hesapları sorusuna verdiğimiz bir diğer cevapta Kuveyt Türk oluyor. Buna göre sizin için en uygun seçeneği belirleyip Kuveyt Türk’te altın hesabı açabilirsiniz.

Vakıfbank Altın Hesabı

vakıfbank altın hesabı

Vakıfbank, altın çağı hesabı ile yatırımların değerlendirilmesine imkan sağlıyor. Dileğinize göre internet bankacılığından, mobil uygulamadan, ATM’den veya şubelerden bu hesapla ilgili işlem yapabiliyorsunuz. Üstelik Vakıfbank altın hesabında hesap işletim ücreti de yok. En az 0,01 gram olmak üzere dilediğiniz kadar altını anlık kur üzerinden alıp satabilirsiniz.

Altınlar 24 ayar üzerinden işlem görüyor. Bu sayede çalınma, kaybolma riski de yok. Vakıfbank’ın bu hesap türü faizsiz bir hesap olduğu için altın piyasasına göre yatırımınız değer kazanmaktadır. Altınlarınız 5 kilogramın üstündeyse bankaya fiziki olarak teslim alma talimatı verebiliyorsunuz. Avantajlı altın hesapları arasında Vakıfbank’ın da değerlendirilebilecek bankalar arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Vakıfbank altın hesabı nasıl açılır?

Garanti Bankası Altın Hesapları

garanti bankası altın hesapları

Altın hesabı olarak vadeli, vadesiz ve birikimli altın olmak üzere üç farklı seçenek sunan Garanti Bankası, altın işlemleri için hizmet bedeli almıyor. Vadesiz hesapta dilediğiniz zaman ve dilediğiniz kadar altın alıp satabilirsiniz. Vadeli hesapta ise belirli bir faiz oranından altınlarınızı değerlendirebilirsiniz. Birikimli altın hesabında ise hesabınızda bulunan paralarla altın birikimi yapabiliyorsunuz.

Bankanın bu hesap türü hakkında daha fazla ayrıntıyı garanti altın hesabı nasıl açılır sayfamızdan da bulabilirsiniz.

TEB Altın ve Gümüş Hesapları

teb altın gümüş hesapları

Türkiye Ekonomi Bankası’nın da altın hesabı için uygun hizmetleri bulunuyor. Yeni altın çağı, altın günleri ve vadeli vadesiz hesaplarıyla yatırımlarını altın olarak değerlendirmek isteyen müşterilerine 7/24 altın alım satım imkanı sunuyor. TEB, her çeşitteki fiziki altınlarınızı anlaşmalı kuyumcular vasıtasıyla saf altına çevirerek güvence altına alıyor. 24 ayar gram altını anlık kur üzerinden ister alır isterseniz de satabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Altın Hesabı

iş bankası altın hesabı

Türkiye İş Bankasından da vadesiz altın hesabı imkanıyla, hesabınızda dilediğiniz zaman 24 ayar gram altın alabilir veya satabilirsiniz. Dilerseniz de vadeli altın hesabını tercih ederek en az 10 gram olmak şartıyla altınlarınızı bankaya emanet edebilirsiniz. 6 ay ile 1 yıl arasında vade oluşturulan hesapta avantajlı faiz oranları yatırımınıza değer kazandırıyor.

İlgili: İş bankası altın hesabı nasıl açılır?

Halkbank Altın Mevduat Hesapları

halkbank altın mevduat hesapları

Bankada hesabı olan müşterilerine vadesiz altın hesabı açma imkanı sunan Halkbank, bu işlem için ek bir ücret talep etmiyor. Alt limit sınırı olmadan dilediğiniz kadar gram altın alıp satabilirsiniz. Üstelik işlem için şubelere gitmeye gerek yok. Mobil ya da internet bankacılığından kolayca işlem yapabilirsiniz. Vadeli altın hesabını tercih eden müşteriler ise en az 10 gramdan yatırım yapmaya başlayabilir.

Halkbank altın hesabı nasıl açılır?

HSBC Altın Hesapları

hsbc altın hesapları

HSBC’de altın hesapları için iki seçenek bulunuyor. Bunlar diğer bankalardan da aşina olduğumuz gibi vadesiz ve vadeli olarak karşımıza çıkıyor. Vadesiz hesapta minimum 0,01 gram olacak şekilde hesap açılışı yapılabiliyor. Altın işlemlerinizi tüm HSBC kanallarından yapabiliyorsunuz.

HSBC vadeli altın hesabı ürününde ise minimum 300 gramdan başlayarak 32 gün ve üstü olacak şekilde vade seçenekleri buluyor. Bu hesap türünde de altınlarınızın faiz getirisinden faydalanabiliyorsunuz. HSBC altın hesabı başlıklı sayfamızdan bu konuyla ilgili ayrıca detaylı bilgiler aktardık.

Denizbank Altın Bankacılığı

denizbank altın bankacılığı

Denizbank altın hesabında vadeli ya da vadesiz seçenekler mevcuttur. Vadesiz altın hesabında işlem yapabilmek için hesabınızda para olması yeterlidir. Alt ya da üst limit yoktur. Eğer ben artan faiz oranlarından yararlanmak istiyorum derseniz vadeli altın hesabını tercih edebilirsiniz.

Denizbank altın hesabı nasıl açılır?

QNB Finansbank Altın Hesabı

finansbank altın hesabı

QNB Finansbank da altın hesabı ve altın biriktiren hesap seçenekleriyle karşımıza çıkıyor. Altın hesabı ile işçilik maliyetlerini dışarıda bırakan avantajlı kurlar bulunuyor. 1 günden 1 yıla kadar seçebileceğiniz vade süresi ve hesap işletim ücreti olmaması ise diğer öne çıkan özellikleridir.

Altın biriktiren hesapta ise kredi kartınızdan veya hesabınızdan talimat vererek altın birikimi yapabiliyorsunuz. İstediğini zamanda ise vadesiz hesabınıza birikiminizi çekebiliyorsunuz. Finansbank altın biriktiren hesapta işletim ücreti olmadığı gibi alt ve üst sınır da bulunmuyor.

QNB finansbank altın hesabı nasıl açılır sayfamızdan bu konu hakkında detaylı bilgiler aktardık, dilerseniz inceleyebilirsiniz.

Yapı Kredi Altın Hesabı

yapı kredi altın hesabı

Yapı Kredi’de altın hesapları için farklı seçenekler sunuluyor. Banka vadeli vadesiz hesaplara ek olarak, altın birikim ve altın günleri fırsatlarıyla müşterilerine hizmet veriyor. Vadesiz hesap seçeneğin güvenli olarak gram cinsinden döviz alıp satar gibi altın almanıza olanak sağlıyor. Minimum 1 lira karşılığında gram bazında altın işlemi yapabiliyorsunuz. Vadeli altın hesabında ise altın birikiminize faiz kazandırabiliyorsunuz. Bu hesabı açabilmek için minimum 50 gram altınınız olması gerekiyor.

Yapı kredi altın hesabı nasıl açılır?

Altın Hesabı Nedir?

Altın hesabı bankaların mevcut altınlarınızı güvenle saklayabileceğiniz veya sıfırdan altın birikimi yapabileceğiniz bir hesap türüdür. Vadeli ve vadesiz şekilde bu hesap açılabiliyor. Altın hesabı genellikle hesabınızda bulunan nakit veya kredi kartınızdaki limit üzerinden anlık altın olarak alınıp satılması üzerine kurulan bir sistemdir. Tüm bunları yapabilmek için altın hesabınızın hangi bankada veya hangi türde olacağına karar vermek gerekir.

Mücevherat dışında yatırım aracı olarak tercih edilen altın, bankacılık sektöründe de yerini almış durumda. Özellikle güvenlik açısından son derece doğru bir tercih olan banka altın hesapları hem gram bazında güncel kur alımına hem de yastık altındaki altınların korunmasına imkan sağlıyor. Ülkemizde hizmet veren bankaların neredeyse hepsinde altın hesabı mevcuttur. Biz de özellikle ziyaretçilerden gelen en avantajlı ve en karlı altın hesapları hangileri sorularını bu yazımızda inceledik.

Neden Altın Hesabı Açılmalıdır?

Altın değerli bir madendir. Bunun için altının evde veya yaşam alanlarında saklanması son derece güvensiz ve tehlikelere açık bir durumdur. Bunun için altınınızı bankaların hesaplarında saklamak daha güvenli olur. Ayrıca altın değerlerini anlık olarak kontrol etme durumunuz ve değerlendirme şansınız olur. İnternet bankacılığından bile hemen anlık olarak hesabınıza erişim sağlayabilir ve altın alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

4 Yorum

    1. Merhaba, çoğu banka mesai saatleri dışında alım satım kabul ediyor. Ancak avantajlı fiyatlar için çalışma saatlerini tercih etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu