En Avantajlı Altın Hesabı 2019 Hangi Bankada?

En avantajlı altın hesabı

En avantajlı altın hesabı 2019’da hangi bankada diye soruyorsanız bu sayfadan cevabı öğrenebilirsiniz. Bankaların verdikleri hizmetlerden bir tanesi de altın hesabı ve yönetimidir. Altın hesabı bankaların diğer mevduat hesap türlerinden bir tanesidir. Sadece TL, yabancı para veya başka bir değerli yatırım aracı yerine altın üzerine kurulu olan bir durumu vardır. Altın hesabının açılması ve kullanımı son derece önemli yararları beraberinde getirir. İlk olarak güvenlik ile alakalı bir sorun yaşama şansınızı ortadan kaldırır. Altın birikimlerinizin yastık altı diye tabir edilen korumasız ve değerlendirmesiz durumunda çıkmasına olanak tanır. Altın hesabı açmayı ve avantajlarından yararlanmayı düşünen kişilerin hangi banka ile çalışacaklarına karar vermeleri de son derece önemlidir.

Altın Hesabı En İyi Banka 2019

Tüm bankaların altın hesap seçeneği olmasına karşılık karşılaştırma yapıldığında en iyi altın hesabının Kuveyt Türk veya Enpara sistemlerinde olduğu görülür. Kuveyt Türk’te altına altın katma veya birikimli altın hesabı seçenekleri vardır. Ayrıca hesap işletim ücreti de yoktur. Enpara dijital sisteminde ise altın alış ve satış rakamları arasında çok az fark bulunması oldukça avantajlı bir sistem olduğu sonucunu doğurmaya yetiyor. Diğer bankaları da inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:
Garanti Bankası Altın Hesabı
QNB Finansbank Altın Hesabı

Altın Hesabı Nedir?

Altın hesabı bankaların gram altın değeri üzerinden hesapladığı bir banka hesap türüdür. Vadeli veya vadesiz şekilde yapılabilir. Bunun için altın hesabınızın hangi bankada veya hangi türde olacağına karar vermek gerekir. Altın hesabı iki türlü açılabilir. İlk olarak elinizde var olan altınların bankaya götürülmesi ile açılır. Bu altınlar uzman tarafından değerlendirildikten sonra gram ve değer olarak ortaya koyulur. Buna göre hesabınız açılır. Diğer seçenek ise hesabınızda bulunan nakit üzerinden anlık altın gramı alınması üzerine dayanan bir sistemdir. Her ikisi de aynı şekilde çalışır.

Neden Altın Hesabı Açılmalıdır?

Altın değerli bir madendir. Bunun için altının evde veya yaşam alanlarında saklanması son derece güvensiz ve tehlikelere açık bir durumdur. Bunun için altınınızı bankaların hesaplarında saklamak daha güvenli olur. Ayrıca altın değerlerini anlık olarak kontrol etme durumunuz ve değerlendirme şansınız olur. İnternet bankacılığından bile hemen anlık olarak hesabınıza erişim sağlayabilir ve altın alabilirsiniz.

Bu yazımızda en avantajlı altın hesabı hangi bankada cevabını vermeye çalıştık. Eğer sizinde bu konuda tecrübeleriniz varsa bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yapın