Emin Otomotiv Araç Alma Sistemi Nedir? Nasıl Çalışır?

emin otomotiv araç alma sistemi

Emin otomotiv araç alma sistemi nasıl nedir ve nasıl çalışır konusunda detaylı bilgileri bu yazımızdan aktarıyoruz. Bir arabaya ihtiyacınız varsa ve araba almak için yeterli para birikiminiz yoksa faizsiz ödeme seçenekleri sunan emin otomotiv araç alma sisteminden faydalanabilirsiniz. Faiz ödemeden, taksitli araba sahibi olmanız için sizlere çeşitli seçenekler sunuyorlar.

Faizsiz sistemler geliştirerek Türkiye’nin her yerindeki müşterilerine istedikleri arabaları alma imkanları sunuyorlar. Sisteme katıldığınızda, ödeyeceğiniz taksit miktarını, ara ödemeleri kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

Emin Otomotiv Araç Alma Sistemi

Faiz ödemeden araba sahibi olmak için emin otomotiv araç alma sistemine kayıt olarak işlemlere başlayabilirsiniz. İşlemler şu şekilde sıralanabilmektedir.

  • Sistemi kaydolma ve almak istediğiniz araçlar için fiyat belirleme,
  • Satın almak istediğiniz aracın değerindeki parayı kaç yılda ödeyeceğinizi belirleme,
  • Araç alma işlemleri için belirlenen taksit sayısı en az 20 en fazla 40 olarak belirlenmiş ve buna göre taksit sayısını belirleme.
  • Farklı kişi sayılarından oluşan gruplardan birisini seçme,
  • Grup içerisinden noter huzurunda yapılan çekiliş ile o ay kimin araba alabileceğinin belirlenmesi.

Sisteme katıldığınızda, satın almak istediğiniz araç değeri için yatırdığınız peşinat, toplam değerden düşürülmekte ve kalan kısım eşit taksitlere ayrılmaktadır. Bu taksitleri ödeyerek arabanızı satın alabiliyorsunuz.

Sistemin Avantajları

Emin otomotiv araç alma sistemleri için katılımcılardan oluşan ve çeşitli gruplar oluşturulur. Her grup içerisindeki katılımcı sayısı farklıdır. Grupta bulunan katılımcı sayısına göre ödenecek olan taksit miktarları da değişmektedir. Emin otomotiv sistemlerinin sizlere sunduğu avantaların başında faiz ödemeden taksitle araba sahibi olmanızdır.

Sistemin diğer özelliği ise belirli bir sayıda taksit ödemesi yaptığınız halde yapılan çekilişlerde sizin isminiz çıkmadıysa, mağdur olmamanız için her ay belirli oranda sizlere ödeme yapılıyor. Bu şekilde taksit ödemeleriniz düşmüş ve daha ucuza araba satın almış oluyorsunuz.

Sisteme Kimler Katılabilir?

Emin otomotiv araç alma sistemi Türkiye genelinde geçerlidir ve araç sahibi olmak isteyen herkes katılabilmektedir. Düzenli aylık geliri olan kişiler, ödeyecekleri taksit sayısını ve miktarını kendisi belirleyerek sisteme dahil olabiliyor. Sistem seçeneklerinden istediğinizi seçebiliyor, erken ödeme, ara ödeme ve taksit seçeneklerini belirleyerek faizsiz araba sahibi olabiliyorsunuz. Yapacağınız ara ve erken ödemeler ile borcunuzu erkenden bitirebiliyorsunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu