Emekliye Kredi Veren Bankalar 2017


emekliye-kredi-veren-bankalar

Emekliye Kredi Veren Bankalar 2017

Günümüzde ihtiyaçların karşılanabilmesi için sermayeler her zaman yeterli olmaz. Bu durumun birçok nedeni olabilir. Gerek hayat pahalığı gerekse para biriktirmenin zor olması nedeniyle kredi çekmek gerekir. Ancak kimi zaman emeklilerde krediye ihtiyaç duyabilmektedir. İleri yaşlarda krediye ihtiyaç duyulması halinde bunu kolaylaştıracak bankalar bulunmaktadır. Belli koşullar altında emekliye kredi veren bankalar bulunmaktadır. Kredibilgisi.net ‘de Emekliye Kredi Veren Bankalar’ı sizler için anlatıyoruz.

Emekliler Nasıl Kredi Alabilir

Emekliler de gerekli olduğu zaman kredi çekebilme hakkına sahiptir. Çünkü kredi çekmek için gerekli olan şartlardan birisi olan düzenli gelir anlayışı emeklilerde de bulunmaktadır. Emeklilerin kredi alması için ilk olarak bankalara başvuru yapılması gerekir. Emeklilerden kredi başvurusu sonrasında ve onayından sonra belgeler istenecektir.  Bu belgeleri ilki maaş bordrosudur. Aynı zamanda da emekli olunduğuna dair belge de istenebilecektir. Bu belgelerin tamamlaması ile birlikte kredi verilecektir.

Emeklilere Hangi Bankalar Kredi Vermektedir

Emekliler genel olarak emekli maaşı aldıkları bankalardan kredi almayı tercih etmektedir. Ancak bazı durumlarda bu son derece yanlıştır. Çünkü emeklilere kredi veren bankaların sayısı oldukça fazladır. Her banka farklı faiz oranları ile kredi vermektedir. Emeklilere en uygun faiz oranlarla kredi veren bankaları tercih etmek en doğrusu olacaktır. Emekliye kredi veren bankalar emeklilerin maaş günlerine göre taksit yapmaktadır. Üç aylık emekli maaşı alan emeklilerden de üç ayda bir taksit alınması şeklinde ödeme planı yapılmaktadır.

Tüm Bankaların Kredi Başvuruları İçin Buraya Tıklayınız.

Emekliye Kredi Veren Bankaları sıralayacak olursak, TEB, İş Bankası, Finansbank, Yapı Kredi, Garanti Bankası, Vakıfbank, Denizbank, Halkbank, Ziraat Bankası olarak yazabiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir