Emekliye Kredi Veren Bankalar 2018 Emeklilere Özel

EmekliyeKredi Veren Bankalar 2018

Düşük gelire sahip olan emekliye kredi veren bankalar bir hayli çoktur. Hatta öyle ki şu anda kredi kullanmak isteyen emekliler her bankadan kredi kullanabildiği için bankaların faizsiz kredi vermeleri gündemdedir. Ancak buna ilişkin çalışmalar halen devam etmekte olup, henüz icraata geçebilmiş değildir. Bu nedenle emeklilerin yapabileceği en iyi şey düşük faizli kredi çekebilmektir.

Emeklilere Faizsiz Kredi Müjdesi Ne Zaman Verilecek?

Emeklilerin merakla beklediği bir diğer konu ise faizsiz kredi ne zaman verilecek olmasıdır. Özellikle Ziraat Bankası ve Vakıfbank emekliye faizsiz kredi için en çok aranan bankalar arasında yer alıyor. Hükümet ve bankaların bu konuda çalışmaları devam ederken henüz netlik kazanan bir durum yok. 2018 yılında emekliye faizsiz kredi verilir mi verilmez mi bilinmez ama emekliler için pek çok banka çok uygun faiz oranları sunuyor. Bu konu kesinlik kazanana kadar uygun faiz seçenekleri ile diğer bankaları incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Emeklilerin Kredi Çekebilmesi İçin Gerekli Şartlar

Emekliler aylık sabit gelire sahip kişiler olduğu için kolaylıkla her bankadan kredi çekebilirler. Ancak dikkat edilmesi gereken şey şu ki bankalar tarafından emekliler için belirli yaş şartları uygulanmaktadır. Çekilmek istenen krediye göre 65, 70, 75, 80 ya da 85 gibi üst sınırlar öngörülmektedir. Genellikle 75 ve 80 sınırları aranmaktadır.

Bu yaş şartı sağlandığı takdirde emeklilerden istene belgeler de diğer insanlardan istenilenlerle aynıdır. En önemli şartın ise kredi notunuz olduğunu söylemek mümkündür. kredi notunuzun risk grubunda yer almaması gerekir.

Ptt Emekliye Özel Kredi

Emekli maaşını PTT’den alan kişiler, PTT ile anlaşmalı olan banklardan kredi çekebilirler. Bunun için PTT’den dolduracakları form ile PTT aracılığıyla bankaya başvurularını yaparlar. Kredinin sonucu ise yine şubeye bildirilir. Kredi kabul edilirse maaşınız gibi yine PTT’den çekebilirsiniz.

TBB Jet Kredisi

Emeklilere kredi veren bankalar içinde TEB’in maaşını PTT’den alan emekliler için özel kredi kampanyaları mevcuttur. Kefilsiz, senetsiz, nüfus cüzdanı ile başvurunuzu yapabilirsiniz. bu kapsamda emeklilere bin liradan başlayarak 30 bin liraya kadar kredi verilebilmektedir. Ancak yaş için üst sınır 70’tir. 70 yaşını aşan emeklilere kredi verilememektedir.

ING Bank Kredi Postam Kredisi

ING Bank da bu kampanyası ile maaşını PTT’den alan emeklilere özel kredi fırsatları sunmaktadır. bu krediden yararlanmak isteyen emekliler ING Bank şubelerini ziyaret ederek bilgi alabilir ve faiz oranlarını öğrenebilir. Emekliler bu bankadan 45 bin liraya kadar kredi kullanabilirler. Vade ise 36 aya kadar olabilmektedir. Bu krediden yararlanmak isteyen emeklilerin 75 yaşını doldurmamış olmaları gerekir.

Vakıfbank Emeklilere Kredi

Vakıfbank, PTT ile anlaşmalı olan bankalardan birisidir. Bir devlet bankası olan Vakıfbank, emeklilere uygun koşullarla ihtiyaç kredisi sunabilmektedir. Emeklilere kredi veren bankalar içerisinde kredi tahsis ücreti ve dosya masrafı talep etmeyen bir bankadır. Bin liradan 20 bin liraya kadar kredi, 36 aya varan vadelerle verilmektedir. Yaş şartında aranan üst sınır ise 80’dir. Ancak bu sınır şimdiki yaş vade süresinin eklenmesi sonucu 80’i aşmamalıdır. Yani kredinin vadesi 80 yaşından önce bitecekse kredi verilmektedir.

Denizbank Emeklilere Her Derde Deva Kredisi

Kredi tahsis ücreti talep etmeyen banka 36 aya varan vade ile emeklilere kredi vermektedir. Kredi tutarı ise 500 liradan başlayarak 36 bin liraya kadar çıkmaktadır. ayrıca tüm emekliler için sabit faiz oranı uygulanmaktadır. Yaş şartında üst sınır ise 80 yaştır.

Odeabank Emeklilere Nakit Hazır Kredisi

Emeklilere kredi veren bankalar içinde PTT ile anlaşmalı olarak kredi veren bir bankadır. Nakit hazır kredisi ile emekliler 36 aya varan vade ile 50 bin liraya kadar kredi çekebilirler. Tahsis ücreti alınmayan bankada kampanya dışında ise 15 bin liraya kadar kredi verilmektedir.

Şekerbank Emekliye Özel Kredi

Maaşını postaneden alan emeklilere kredi sunan Şekerbank, doya masrafı almadan 30 bin liraya kadar kredi verebilmektedir. Vadesi ise 3 aydan başlayarak 36 ayı bulabilmektedir. Üst yaş sınırı ise 75 yaştır. Şekerbank’ın faiz oranlarının diğer bankalardan yaklaşık 10 kuruş kadar daha düşük olduğunu da söylemek gerek.

Yorum Yapın

1 Yorum Yapılmış
  1. Erdem 20 Kasım 2017