Emekliye Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

Emekliye Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

Emekliliklerinde çeşitli ihtiyaçlara sahip olan kişiler bankalardan kredi talebinde bulunmuşlardır. Ancak emeklilik gereği kredi talepleri genellikle olumsuz yanıtlanmıştır. Emekliliğinde kredi talebinde bulunan kişilerin sayısı çok olması nedeniyle bankalar emekliye kredi imkanı sağlamanın yolunu açmışlardır. Bu durum emeklileri sabırsızlandırmış ve emekliye faizsiz kredi ne zaman verilecek? sorusunu doğurmuştur. Başta PTT olmak kaydı ile Ziraat Bankası, Vakıfbank, Sosyal Sigortalar Kurumu gibi kamu bankaları ve BAĞ-KUR emekli sandığı bu yıl içerisinde emekliye kredi imkanı sağlayan kuruluşlar olacaktır.

Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar

Emekliye Faizsiz Kredi Başvuruları

Bankalar belli aralıklar dahilinde düzenlemiş oldukları kredi kampanyaları ile sıfır faizli özel kredi imkanları sağlamaktadırlar. Bu düzenlemeye örnek banka Ziraat Bankası olup kredi ürünü olarak devlet destekli tarım ve hayvancılık kredisi gösterilmektedir. Emekliler maaşlarını aldıkları bankalarla birlikte diğer bankalara başvuruda bulunabilirler. 11 buçuk milyon emeklinin ilgi alanına girebilecek olan emekliye kredi imkanı ile bankalar emekli maaşlarının 10 katına kadar üstelik sıfır faizle kredi imkanı sağlayacaklarını duyurmuşlardır.

Promosyon Ödemeleri İle Kredi Avantajı

Bu yıl içerisinde yapılacak olan promosyon ödemelerine az bir zaman kalmıştır. Emeklilerin merak içerisinde beklemekte oldukları promosyon ödemelerinden yararlanacak olan emekliler kendilerine özel sunulan teklifler doğrultusunda emekli bankacılığı hizmetleri dahili ile emekliler aylıklarını kredi çekme talebinde bulunacakları bankalara taşıdıklarında buna ek olarak sözleşmede 3 yıl boyunca aylığını taşıdıkları bankadan alacağını kabul ettiklerinde kendilerine kredi yolunun açılması aylıklarını taşıdıkları banka tarafından oldukça kolay olacaktır.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emekliler maaşlarını en fazla kamu bankaları olan Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank’tan almaktadırlar. Buna istinaden kamu bankalarının faizsiz kredi imkanı sağlama olanakları daha fazladır. Geçtiğimiz yıldan bu yana poromosyon kampanyaları bankalar arasında bir rekabet durumuna gelmiştir. Hal böyle olunca da rekabeti en iyi şekilde yönetmek isteyen bankalar emeklilere çeşitli kredi ürünü imkanı sağlayacaklarını duyurmuşlardır.

Öyle ki rekabette farklılık yaratan bazı bankalar altın hediyesi ile emeklileri kendilerine çekmeyi amaç edinmektedir. Emekliye kredi ile promosyon ödemeleri her ne kadar birbirinden ayrı konular gibi görünsede aslında emekliye kredi olanağının temelinde promosyon ödemeelri bulunmaktadır. Emekliye kredi imkanı ise promosyon ödemesinin bir hediyesi olarak gösterilebilir.

Emekliye Kredi Veren Özel Bankalar

Emekliye faizsiz kredi ne zaman verilecek? tutumları yalnızca kamu bankaalrını değil özel bankaları da bir hayli harekete geçirmiş durumdadır. Örneklerine değinilecek olursa Fibabanka ve Denizbank kuruluşlarından bahsedilebilir.

Fibabanka Emekliye Faizsiz Kredi

18 ay vade ile 3 bin TL limitli olarak sıfır faizli kredi imkanı sağlayacak olan Fibabanka avantajlı bankalardan biri olarak görülüyor. Emekliler dilerse geri ödemeyi 12 aya düşürebilirler.

Denizbank Emekliye Faizsiz Kredi

Dosya ve sigorta masrafı olmadan 100 TL limitli sıfır faizli kredi imkanı sağlayan Denizbank’ın kredi tutarını daha cüzii miktarda tuttuğu görülüyor.

Yorum Yapın