Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Dosya masrafsız kredi veren bankalar bu kredileri masrafsız ihtiyaç kredisi adı altında vermektedir. Dosya masrafı bankanın kendisi için aldığı bir meblağdır. Bunun için

Dosya masrafsız kredi veren bankalar bu kredileri masrafsız ihtiyaç kredisi adı altında vermektedir. Dosya masrafı bankanın kendisi için aldığı bir meblağdır. Bunun için sizlere dosya masrafı almayan bankalar listesi hazırlayarak masrafsız ihtiyaç kredisi alabilmenize yardımcı olmaya çalışacağız. Bankaların farklı meslek grupları için özel olarak hazırladığı krediler ve masrafsız tüketici kredisi kampanyaları gibi pek çok cazip kredi kampanyası bulunmaktadır.

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar Listesi

masrafsız kredi veren bankalar listesi

Enpara

Dosya masrafsız kredi veren bankalar arasında ilk sırada QNB Finansbank çatısı altında hizmet veren Enpara bankasıdır. Bu banka birçok işlemde müşterilerinden ek ücret talep etmiyor. Dosya masrafı ödemeden kredi çekmek istiyorsanız Enparayı tercih edebilirsiniz.

CEPTETEB

CEPTETEB bankası da dosya masrafı almadan kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Bu bankadan kredi çekmek istiyorsanız şubeye gitmenize bile gerek kalmıyor. Telefondan ya da internetten kredi başvurusunda bulunarak anında masrafsız kredinizi çekebiliyorsunuz.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası müşterilerine ek ücret olmaksızın kredi sunuyor. Düşük faiz oranları ile masrafsız kredi veren bankalar içinde avantajlı olan Ziraat Bankasının bu hizmetlerinden yararlanmak için size en yakın Ziraat Bankası şubesine uğramanız yeterli.

Masrafsız Kredi Veren Diğer Bankalar

Yukarıda yer verdiğimiz bankalar dosya masrafsız kredi veriyor. Masrafsız kredi veren diğer bankalar arasında Halkbank, Finansbank ve Şekerbank yer alıyor. Bu bankalara giderek ya da internetten kredi başvurusunda bulunarak dosya masrafı vermeden kredi çekebilirsiniz.

Her bankanın faiz oranı ve dosya masrafı farklıdır. Banka müşterisinden dosya masrafı almıyor olsa bile faiz oranları değişmiyor. Örneğin bir bankanın faiz oranı %1.40 ise dosya masrafı olsa da olmasa da bu oran değişmez. Bankaların dosya masrafı alıp almadığını kredi çekeceğiniz zaman yüz yüze sorarak da öğrenebilirsiniz. Buna yönelik bir banka tercihi yapabilir, dosya masrafsız kredinizi kullanabilirsiniz.

Yasal yönetmeliklere göre birçok banka müşteri çekebilmek için dosya masrafı almadan kredi verebiliyor. Bunun hakkında net bilgi sahibi olmak için kredi çekeceğiniz banka ile görüşme sağlayabilirsiniz. Bankanızdan bu konu hakkında bilgi alırken dosya masrafı dışında ek ücret alıp almadığını da öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Dosya Masrafı Nedir?

Dosya masrafı 2014 yılında yürürlüğe giren bir yasa olarak bankaların kredi verirken müşterilerinden almış olduğu bir ücrettir. Bankalar müşterilerinden çekmiş olduğu kredinin binde beşine kadar dosya masrafı alma hakkına sahip. Bu oran üzerinden dosya masrafı hesaplama işlemini yapabilirsiniz. Basit bir örnek vermek gerekirse 20.000 liralık bir kredide banka 100 TL dosya masrafı kesebiliyor. Bunun üzerine çıkan masraflara müşteriler itiraz etme hakkına sahip.

Bilgi: Onaylanan Kredi Nasıl İptal Edilir?

Yorum Ekle