Denizbank Eksi Hesap Açma ve Kapatma (Kurtaran Hesap)

denizbank kurtaran hesap açma

Denizbank kredili mevduat hesabı ya da eksi hesap adıyla da bilinen Denizbank kurtaran hesap nedir, özellikleri neler, nasıl açılır ve kapatılır gibi tüm merak edilenler yazımızın devamında. Denizbank kira, faturalar ve ödemeler derken paraya ihtiyacı olan müşterilerine kurtaran hesapla yardımcı oluyor.

Denizbank Kurtaran Hesap Nedir?

Kurtaran hesap acil nakit ihtiyacınızı günün her anında karşılayabileceğiniz bir kredili mevduat hesabıdır. Bu hesapta ana mantık hesapta para olmasa dahi harcayabilme özelliğinin müşteriye verilmesidir. Böylelikle bakiye eksiye düşse bile müşteriye verilen limite kadar kullanım sağlanabilir.

Kurtaran Hesabın Özellikleri

Denizbank kurtaran hesabın en büyük özelliği hesapta yeterli bakiye olmasa bile limitler dahilinde para harcatabilmesidir. Bu hesapta taksitli kullanım seçeneği de müşterinin hizmetini sunulmuş durumda. Taksitli kullanmak isterseniz geri ödemesini 12 aya varan vade seçenekleriyle yapabilme kolaylığı bulunuyor.

Kurtaran hesap bir vadesiz hesaba bağlı olarak çalışır ve bu hesaptan gerçekleştirilecek elektrik, su, telefon, internet gibi otomatik fatura ödemeleri gecikmeden rahatça ödenir. Ayrıca Denizbank kartı olan herkes alışverişlerde de hesabın limitlerinden faydalanabiliyor. Kurtaran hesaba kullanılan gün kadar faiz işliyor, eğer kullanılmazsa herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmıyorsunuz.

Kurtaran Hesap Taksitli Kullanım Özellikleri

Denizbank kurtaran hesapta taksitli kullanım için ek bir limit tahsis edilmez. Mevcut kurtaran hesabınızın limiti içerisinde kullanım yapabilirsiniz. Taksitli kullanım talebini Denizbank şubelerinden, internet bankacılığından, telefondan ve ATM’ler üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Taksitlendirme seçeneğini 200 TL ve üzeri harcamalarınız için kullanabilirsiniz. Vade seçenekleri ise 3, 6, 9 veya 12 ay şeklinde isteğinize göre belirlenebiliyor.

İlk taksit bir sonraki ayın son iş gününde devreye girer ve ödemesi yapılır. Taksitin ödenmemesi halinde taksit tutarı içindeki anaparaya kurtaran hesap faizi işler. Ay içerisindeki kullanımları ve asgari ödeme miktarını belirten hesap ekstresi takip eden ayın ilk haftası kullanıcıya gönderiliyor ve asgari ödeme tutarının en fazla son ödeme tarihine kadar ödenmesi gerekiyor. İsteğinize göre kurtaran hesap ekstresi e-mail adresinize de gönderilebiliyor.

Kurtaran Hesap Faiz Oranları 2022

İşlem TürüMaksimumAçıklama
Kurtaran Hesap Faiz Oranı%1.89KKDF ve BSMV hariç
Taksitli KMH Faiz Oranı%1.89KKDF ve BSMV hariç

Kurtaran hesap faiz oranı örneği: %1.89 faiz oranı ile 1.000 TL kredili mevduat tutarı 30 gün sonunda  =  Faiz Tutarı 23,44 TL – Ödenecek Toplam Tutar 1.023,44 TL

Kurtaran hesap taksitli kullanım örneği: %1.79 faiz oranı ile 1.000 TL 12 taksit = Aylık Taksit Tutarı 96.12 TL – Toplam Geri Ödeme Tutarı 1.153,47 TL

Denizbank Kurtaran Hesap Nasıl Açılır?

Denizbank kurtaran hesap açma başvurusunu şubelerden, SMS ile ve internet bankacılığından olacak şekilde üç yolla yapabilirsiniz.

1- Denizbank şubeleri aracılığıyla kurtaran hesap başvurusu gerçekleştirilebilir.

2- SMS ile kurtaran hesap başvurusu yapmak için T.C. kimlik numaranızı 3280’e mesaj atabilirsiniz. Cep telefonunuza başvuru sonucu 5 dakika içinde gelecektir. SMS ile yapılan başvurunuz onaylandığında hesap açılışı için en yakın Denizbank şubesine nüfus cüzdanı ile yerleşim belgeniz veya resmi bir faturayla gitmeniz gerekiyor.

3- Denizbank hesabınız varsa internet bankacılığı üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. Bunun için denizbank.com adresinden internet bankacılığına giriş yapın ve kurtaran hesabınızın açılışını tamamlayın.

Denizbank Kurtaran Hesap Kapatma İşlemleri

Denizbank kurtaran hesabınızı kapatmak istiyorsanız bunu bağlı olduğunuz banka şubeniz ve Denizbank telefon bankacılığı numarası olan 0850 222 0800 aracılığıyla yapabilirsiniz. Hesabınızı kapatmak için eksi bakiyede olmamanız ve mevcut taksit borcunuzun bulunmaması gereklidir. Süreç hakkında bankanızla görüşerek konu hakkında daha net bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kurtaran Hesap Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kurtaran hesap hakkında sıkça sorulan soruları tek bir yerde toplamaya çalıştık. İşte en çok merak edilenler:

Kurtaran hesap faizi hesabıma ne zaman işler?
Hesaba ay sonlarında faiz işlemiş olur.

Kurtaran hesapta hangi ödemeler yapılabilir?
Kurtaran Hesabınıza tanımlanan limitler içerisinde Denizbank şubelerinden veya Denizbank ATM’lerinden para çekebilirsiniz. Ayrıca, kredi, otomatik fatura ödemeleri ve kredi kartı ödemeleri hesabınızda nakit para bulunmasa da, tam vaktinde kurtaran hesap limitinden ödenebilir.

Kurtaran hesap limiti nasıl belirlenir?
Hesap limiti gelir belgesine bağlı olarak kişiye tanımlanır. Limit tanımlanmasında, kullanıcının Denizbank ile olan ilişkileri de değerlendirmeye alınır.

Kurtaran hesap limiti nasıl artırılır?
Kurtaran hesap limit arttırma talebinizi bankayı arayarak iletebilirsiniz. Limit arttırmak için kullanım sıklığı, gelir durumu ve bankayla olan ilişkileriniz çok önemlidir. Bu kıstaslara göre limit talebinize olumlu veya olumsuz yanıt verilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu