Denizbank Kredi Yapılandırma 2022

Yeni yönetmelik sayesinde kullandığı kredileri ödeyemeyen vatandaşlar, bankalara başvurarak mevcut kredilerini uygun ödeme yöntemleri ile yapılandırabilir. Denizbank kredi yapılandırma hizmetine, gerekli koşulları taşıyan her müşteri dahil olabilmektedir. Son dönem çekilen kredilerde büyük oranda ödeme güçlüğü meydana geldiği için her dönem belirli aralıklarda yapılandırma kampanyaları başlatılmaktadır.

Denizbank Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Kredi sahipleri herhangi bir kredi yapılandırma yöntemine başvurmak istediklerinde, bunu Denizbank şubelerine giderek birebir yapılandırma başvurusu yaparak sağlayabilir. Yapılan başvuru kısa sürede onaylanır. Bu aşamadan sonra görüşmeler yapılarak ortak bir rakam ve taksit oranı konusunda mutabakat sağlanır.

Denizbank yapılandırma işlemine karşılık olarak borcun üzerine faiz ekler. Banka bu faizi taksitlere bölerek tahsil eder, taksit sayısı arttıkça faiz miktarı da artar. Karşılıklı olarak anlaşmaya varıldıktan sonra, sistem uzlaşmaya dair onay alarak yapılandırma işlemini başlatmış olur. Artık belirlenen ilk ödeme gününde gerekli ödeme yapılmak üzere kayıt oluşturulmuştur.

Denizbank yapılandırma telefon numarası arayanlar da bankanın telefon bankacılığı hattı olan 0850 222 0 800 numarasını arayabilir. Bu numaradan Denizbank borç transferi kredisi hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Denizbank Kredi Yapılandırmanın Avantajları

Denizbank borç yapılandırma sistemi faizlerin düştüğü döneme denk getirilirse, hem taksit sayısı azalacak hem de taksit miktarı düşecektir. Kişiler kredi yapılandırma işlemiyle daha avantajlı olarak kredi borçlarını kapatabileceklerdir. Bu nedenle kredi yapılandırmak için Denizbank’a başvurdukları andaki kredi faizinin oranının önemi büyüktür. Bugünlerde Denizbank’ta ihtiyaç kredisi 1.59, konut kredisi 1.21, taşıt kredisi 1.31 faiz oranlarıyla karşımıza çıkıyor.

Kredi yapılandırma kişilerin daha kolay ödeme yapmasını sağlayan bir sistemdir. Örneğin 1.8 faiz oranıyla çekilen bir kredinin, 1.3 faiz oranıyla yapılandırılması, borcun, taksit sayısının ve taksit miktarının azalmasını sağlar. Bu sayede borç kolay bir şekilde ödenebilir. Kişiler dilerlerse bu sistemle taksit sayılarını da azaltarak daha az faiz ödeme seçeneğini de tercih edebilirler.

denizbank kredi yapılandırma

Denizbank’tan Yapılandırma Gecikmiş Borçları Siler

Borç yapılandırmasına gidildiği zaman, yeni talep borcun geri kalan kısmının tümüne uygulanır. An itibari ile gecikmiş borçlar toplam borca dahil olduğundan, taksitlendirme buna göre yapılır. Bu durumun bir artısı olarak günü geçmiş ödemeler yapılandırma ile silinmiş olur. Günü geçmiş ödemeler ilk taksite yansıtılarak, vatandaşı sıkıntıdan kurtarır.

Denizbank Borç Yapılandırma Bozulursa Ne Olur?

Herhangi bir durumda yapılandırma üç kez gecikmeye düşerse bozulma riski taşır. Üç ay geriye düşen ödemelerde Denizbank genel müdürlüğü dosyayı incelemeye alır, buru durumda dosya iptal riski taşır. Ödeme gecikmeye devam ederse yapılandırma işlemi sıfırlanır. Bu durumda müşteri tekrar müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek ikinci bir yapılandırma talep edebilir. Ancak bu son yapılandırma hakkıdır. Denizbank ikinci kez sunduğu yapılandırmanın da bozulması halinde, kişiye üçüncü bir yapılandırma hakkı sunmaz.

Hangi Kredilerin Yapılandırılması Daha Avantajlıdır?

Denizbank, birçok kredide kredi yapılandırma hizmetini sunuyor.

  • Konut kredisi,
  • Taşıt kredisi,
  • İhtiyaç kredisi

gibi kredilerin faizlerinde düşme olduğunda kredi yapılandırma işlemini yapan kişiler bu sayede faiz indiriminden yararlanmış oluyor. Özellikle konut kredisi kullanmış olan kişiler faiz oranlarında değişiklik olduğunda yapılandırmaya gittiklerinde kazançlı seçeneklerle karşı karşıya kalabiliyor.

Son olarak sizler de Denizbank kredi yapılandırma fırsatlarından yararlanmak istiyorsanız mutlaka bankayla görüşmelisiniz. Teklifin size uygun olması durumunda borçlarınızı birleştirip daha iyi ödeme koşullarıyla hayatınıza devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu