Denizbank Kredi Kartı Temassız Özelliği Açma ve Kapatma

denizbank temassız açma kapatma

Denizbank’ın Paracard ürünü temassız olarak hizmet vermeye başlamıştır. Denizbank temassız özelliği sayesinde daha kolay bir kullanım sunmuştur. Alışveriş işlemlerinin kolaylaşmasına yardımcı olmuştur. İlk etap olarak, ülkemizin büyük şehir olan illerinde hizmet vermeye başlamıştır. Kullanımı yayılmaya devam etmektedir.

Denizbank Temassız Açma ve Kapatma

Denizbank müşterilerine sunulan bu özellik son derece kullanışlıdır. Temassız özellik isteğe göre açılıp kapatılabilmektedir. Kartlar ilk etapta temassız özelliği kapalı olarak verilmektedir. ATM’den ya da POS cihazından ilk şifreli işlemden sonra kartınızın temassız özelliği aktif hale gelecektir. Ancak siz bu özelliği istediğiniz zaman açmak veya kapatmak için denizbank telefon bankacılığını ve şubelerini kullanabilirsiniz. Bu kanallar aracılığıyla istediğiniz aman kartınızın temassız özelliğini aç/kapat yapabilirsiniz.

Denizbank Temassız Kredi Kartı Özellikleri

POS cihazlarda, tek seferde kullanılabilecek günlük limit 250 TL’dir. Ayrıca DenizKartım mobil uygulaması kullanılarak temassız Kart kampanyaları kolayca takip edebilirsiniz. Uygulama üzerinden Temassız kartın güncel bilgilerini de takip edebilirsiniz. Kampanyalara katılabilir ve işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Temassız kart ayrıcalığıyla işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Denizbank Temassız Kart Şifresi Nasıl Belirlenir?

Temassız kartın sorumluluğu, kart alındıktan sonra alan kişinin üzerindedir. Bu nedenle şifre işlemlerine de dikkat edilmesi gerekir. Yanlış yapılan işlemlerden kart sahibi sorumludur. İlk aşamada karta şifre belirleyebilmek için SMS atılmalıdır. 3280’e SIFRE boşluk, 4 haneli şifre ve kartın son 4 hanesi yazılır.

Şifre belirlemek için, DenizKartım uygulaması da kullanılabilir, uygulama üzerinden şifre belirleme işlemi gerçekleştirilebilir. Denizbank müşteri hizmetleri numarası, telefon bankacılığı kanalları da şifre belirlemek için kullanılabilir. Şifre belirleyen kişiler, şifrelerin kolay tahmin edilebilir şekilde koymamalıdır.

Kartın kaybolduğu anlaşılırsa anında müdahale edilmelidir. Kartı kapattırarak olumsuz olaylar engellenebilmektedir. Belirlenen şifreler kartın üzerine yazılmamalı ya da başkalarıyla paylaşılmamalıdır. Bu konuda dikkatli olmak son derece önemlidir. Ayrıntılı bilgi için denizbank.com/kartlar/banka-karti/temassiz-bankkartim adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu